آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: برطرف کردن عیب و مشکل خطا و ارور F1 در یخچال فریزراسنوا کمبو با برد ۸۱۰

Mandnz

کاربر vip
کاربر
2020-02-09
30
58
36
کرمان.جیرفت
اگر یخچال فریزر اسنوا شما میتواد دما را تا منفی ۱۵ در قسمت فریزر برساند نشانه این است کمبود گاز نداریم ....و گاز سیستم نرمال است فقط گاهی متوجه می شید داخل یخچال و فریز در حال گرم شدن است و در انتها چشمک قرمز دیسپلی و ارور F1 نمایش داده میشه پس از برسی کامل متوجه شدم مشکل وخطا در قسمت رله راه انداز کمپرسور در روی برد است ...این رله باظرافت خاصی معیوب می شه طوری که در تست های سلامت رله متوجه خرابی رله نمی شیم ..خرابی به گونه ای است که از هر ده فرمان وصل یک الی دو فرمان عملیات وصل شدن انجام نمی شه ...پس از باز کردن و شکافتن رله متوجه شدم کنتاک های مسی سالم هستند و مشکل از مکانیزم مکانیکی وصل رله است ..

و چون فرمان وصل کمپرسور توسط سی پیو صادر شده ولی رله به علت معیوب بودن کمپرسور را وصل نکرده ....و اواپراتور سرد نمی شه و سی پیو متوجه می شه توسط سنسور دیفراست که سرما وجود ندارد در قبال ارسال فرمان وصل کمپراسور در نتیجه ارور F1 نمایش داده می شود ۲۰۲۱۰۳۱۱_۲۰۰۲۳۰.jpg

آخرین ویرایش:

hamid3548

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-13
17
14
37
اگر یخچال فریزر اسنوا شما میتواد دما را تا منفی ۱۵ در قسمت فریزر برساند نشانه این است کمبود گاز نداریم ....و گاز سیستم نرمال است فقط گاهی متوجه می شید داخل یخچال و فریز در حال گرم شدن است و در انتها چشمک قرمز دیسپلی و ارور F1 نمایش داده میشه پس از برسی کامل متوجه شدم مشکل وخطا در قسمت رله راه انداز کمپرسور در روی برد است ...این رله باظرافت خاصی معیوب می شه طوری که در تست های سلامت رله متوجه خرابی رله نمی شیم ..خرابی به گونه ای است که از هر ده فرمان وصل یک الی دو فرمان عملیات وصل شدن انجام نمی شه ...پس از باز کردن و شکافتن رله متوجه شدم کنتاک های مسی سالم هستند و مشکل از مکانیزم مکانیکی وصل رله است ..

و چون فرمان وصل کمپرسور توسط سی پیو صادر شده ولی رله به علت معیوب بودن کمپرسور را وصل نکرده ....و اواپراتور سرد نمی شه و سی پیو متوجه می شه توسط سنسور دیفراست که سرما وجود ندارد در قبال ارسال فرمان وصل کمپراسور در نتیجه ارور F1 نمایش داده می شودمشاهده فایل‌پیوست 174273

ممنون از اینکه تجربه خودتون رو به اشتراک گذاشتید

بالا