آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

روشن ماندن چراغ ریموت!!!

fire2

کاربر
2014-04-26
20
8
سلام دوستان.
یه ریموت سمند هست که وقتی باتری داخلش میزاریم چراغش روشن میمونه ای سی به شماره ی hcs301 رو برداشتم چراغ دیگه روشن نمیشه.احتمالا ای سی مشکل پیدا کرده(قسمت اتصالات کلید ها چک شده واتصالی نداره)
ایا اگه این ای سی عوض شه ریموت کار میکنه یا ای سی نیاز به پروگرام داره؟ و اگه داره چجوری ؟؟؟
و سوال بعدی اینکه به جای این ای سی اگه از شماره hcs300 یا hcs 362 یا hcs101 استفاده کنم جواب میده؟ تشکر

fire2

کاربر
2014-04-26
20
8
سلام دوستان.
یه ریموت سمند هست که وقتی باتری داخلش میزاریم چراغش روشن میمونه ای سی به شماره ی hcs301 رو برداشتم چراغ دیگه روشن نمیشه.احتمالا ای سی مشکل پیدا کرده(قسمت اتصالات کلید ها چک شده واتصالی نداره)
ایا اگه این ای سی عوض شه ریموت کار میکنه یا ای سی نیاز به پروگرام داره؟ و اگه داره چجوری ؟؟؟
و سوال بعدی اینکه به جای این ای سی اگه از شماره hcs300 یا hcs 362 یا hcs101 استفاده کنم جواب میده؟ تشکر

کسی نبود راهنمایی کنه؟

fire2

کاربر
2014-04-26
20
8
یا سوالم خیلی مبتدی و مسخره بوده یا خیلی تخصصی که کسی راهنمایی نمیکنه؟؟
اساتید محترم؟؟؟!!!

mehdifull

مدیر بخش تعمیر پخش های ماشین و ستاپ باکس
مدیر تالار
2007-10-28
3,333
50,512
شوش شهر دانیال نبی (ع)
سلام ببینید برد آبخوردگی نداره میکروسویچ ها رو در بیارید و تست کنید و اگر نشد کریستال رو تعویض کنید اگر باز هم نشد خود آی سی خرابه

fire2

کاربر
2014-04-26
20
8
سلام ببینید برد آبخوردگی نداره میکروسویچ ها رو در بیارید و تست کنید و اگر نشد کریستال رو تعویض کنید اگر باز هم نشد خود آی سی خرابه

دوست گلم. ابخوردگی نداره. گفتم که میکروسوییچ ها تست شدن و سالمن و اتصالی ندارن.
برد کریستال نداره. یعنی روی یه برد دومی بود که از برد اول جدا شد.
هر چند ای سیش الان به دستم رسید. باید تعویض کنم و بهتون خبر میدم

gghsh

کاربر
2023-08-07
3
1
تهران
دوست گلم. ابخوردگی نداره. گفتم که میکروسوییچ ها تست شدن و سالمن و اتصالی ندارن.
برد کریستال نداره. یعنی روی یه برد دومی بود که از برد اول جدا شد.
هر چند ای سیش الان به دستم رسید. باید تعویض کنم و بهتون خبر میدم
سلام . من هم ریموت در دارم که در اثر ضربه و فشاری که موقع باز کردن ناشیانه محفظه به برد آمده ( برای تعویض باتری این کار رو کردن ) چراغش یکسره شده .
شما نتیجه گرفتید ؟
به ما هم بگوئید ممنون میشم

ghm.1988

کاربر
2024-02-08
2
3
شیراز
ریموت ماشین منم آیسی SMC-918-4 رو داره دو روزیه چراغ ال ای دی یکسره روشنه. اولش با همین وضعیت کار میکرد. شستشو و تمیزش کردم الان دیگه فقط روشنه و کار نمی کنه.

ghm.1988

کاربر
2024-02-08
2
3
شیراز
ریموت ماشین منم آیسی SMC-918-4 رو داره دو روزیه چراغ ال ای دی یکسره روشنه. اولش با همین وضعیت کار میکرد. شستشو و تمیزش کردم الان دیگه فقط روشنه و کار نمی کنه.
سلام. من علت مشکل ریموت خودم رو که چراغش یک سره روشن بود پیدا کردم گفتم شاید جواب این سوال دو تا دوستمون هم به طور مشابه همین باشه.
یک سمت 4 کلید به هم متصل و به بیس یک ترانزیستور PNP که روش نوشته بود M6 وصل بودند و روشن کردنش،تغذیه کل ریموت رو وصل میکرد. وقتی کلیدی فشرده نمیشه تغذیه کل هم قطع هست تا باتری مصرف نشه. (بیس امیترش در حالت عادی با یک 47 کیلو متصل بودند تا پیش فرض خاموش باشه)

ترانزیستور ظاهرا سالم بود یعنی با تست دیود، بیس به امیتر و کلکتور از یک طرف حدود 0.7 ولت نشون میدادو از سمت مقابل نشون نمیداد اما کلکتور و امیتر به هم راه میدادند و حدود 0.1 نشون میداد که من با گذاشتن BC857 (3F) به جاش که PNP بود مشکل رو حل کردم و دیگه تغذیه یک سره وصل نیست و ریموت هم کار میکنه و چراغ فقط موقع فشردن کار میکنه.

فقط عجیبه که چطور این ترانزیستور خودش سوخته بوده. تالا ندیدم که یک ترانزیستور خودش بسوزه.

بالا