آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بلند شدن متالیزه های ماسفت های خروجی پاور p5

sadegh5921

کاربر vip
vip
کاربر
2019-03-12
19
12
37
سلام
من دو تاپاور p5 دارم که در خروجی اتصال داشت ماسفتهای سوخته خروجی را تعویض کردم.متالیزه های یه تیکه بالای ماسفتها از روی برد بلند شده بود
الان که به برق با لامپ تست میزنم لامپ تست یک لحظه روشن میشه رله اول میچسبه و بمحض اینکه رله دوم میخواد وصل بشه لامپ و رله همزمان با هم قطع و وصل میشن
توی خروجی اتصالی ندارم.اشکال از جنس ماسفتها هستش یا اینکه از متالیزه های برد که جدا شده؟
برای درست کردن متالیزه ها راه حلی هست یا نه؟
ممنون میشم اساتید سریع جواب بدن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: rash-1

Max8050

کاربر vip
کاربر
2019-05-28
138
817
32
اگه ترک هات از روی برد بلند شده ینی زیرش سوختگی فیبر داری، تا جای ممکن سوختگی فیبر رو بتراش چون خودش باعث اتصال میشه، تو بعضی موارد اگه سوختگیش زیاده ارزش تعمیر نداره
بعد اینکه میتونی با چسب UV تا حدی بچسبونیش ولی به دردسرش نمارزه، اگه میتونی قطعه رو بذار بعدم مسیرش رو قلع بزن و هیت سینک روش رو یه کم چسب هیت سینک بزن و بذار که محکمش کنه
پاور P5 رله هاش با هم موازی هستن پس اول و دوم نداره، اول از طریق NTC خازنا شارژ میشن بعد از رسیدن به حد ولتاژ مطلوب رله ها می چسبن، بعد از قطع برق هم اگه مصرف کننده نداشته باشه یه مدت طول میکشه تا ولتاژ خازن کم بشه و رله ها آزاد بشن
لامپ تست پاور P5 باید توان بالا باشه در غیر این صورت یه دونه چشمک میزنه و دائم روشنه و دستگاه روشن نمیشه همون رله هم صدای وصل شدن میده ولی خبری از خروجی نیست

rash-1

کاربر vip
کاربر
2007-02-12
27
9
سلام. من هم مشکل بلند شده متالیزه رو برد رو دارم. میخواستم بدونم کلا امکانش هست که ماسفت های معمولی رو روی هیت سینک خارج از برد نصب کرد و بعد سیم کشی کرد؟

بالا