آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموش نشدن لپ تاپ ASUS-N61jq از بایوس

hajjireza

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-15
31
79
آذربایجان
با سلام بعد از خاموشی ویندوز نمایشگر نورش رفته دستکاه همچنان فن و ال ای دی هاش روشن می ماند با گرفتن و نگه داشتن دگمه استارت به مدت پنج ثانیه خاموش میشه ویندوز 7 هست ایا ایراد از ویندوز هست؟ یا از بایوس البته ویندوز ش اورجینال هوم پرمیوم هست تعویض اش 6الی7 ساعت وقت می خواهد خواهشمند است ارشاد و راهنمایی بکنید

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
270
517
بوشهر
درود بر شما
لپتاپ ایسوس اپ دیت بایوسش خیلی راحته اول یه اپ دیت بایوس بزنید(اگر تاریخ سیستم هم به عقب بر میگرده باتری بایوسم نیازه تعویض بشه)
بعد هارد رو هم از لحاظ بدسکتوری و ایراد چک کنید(هارد خراب باعث خرابی فایلهای سیستمی هم میشه)
دمای سیستم رو چک کنید(شاید نیاز به سرویس هم داشته باشه)
در نهایت جواب نگرفتید ویندوز رو ریکاور کنید
گرچه دستگاه قدیمیه ولی بد نیست ویندوز 10 نصب کنید(من دستگاهای قدیمی ترم اکر جواب بده ویندوز 10 نصب میکنم)

hajjireza

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-15
31
79
آذربایجان
با تشکر قبلا ویندوز 10 زده بودم درایور گرافیکی ندارد اذیت کرد دمای سیستم خوب هست روغن سلیکونش را عوض کردم بایوس را هم اپ دیت کرده ام باطری بایوس هم سالم است بد سکتور هم احتمالا ندارد حالا مانده ریکاوری باید ببینم چکار می کنم متشکرم سی دی ویندوز خودش نیست چهار دی وی دی بک اپ داره دو سه گیگ هم اپ دیت می خواد با این وضع اینترنت حالا باید راه بیام با این وضعیت

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
270
517
بوشهر
درودی دوباره
بد سکتور هم احتمالا ندارد

به احتمالات بسنده نکن (با برنامه اچ دی سنتینل و اچ دی تیون)تست کن
هارد میکانیکی تاثیر زیادی تو کارکرد سیستم داره

قبلا ویندوز 10 زده بودم درایور گرافیکی ندارد اذیت کرد
اخرین ورژن ویندوز 10 نصب کن (20h2) و از قسمت check for update ویندوز کامل اپدیت کن گزینه optinal update ظاهر میشه از اون قسمت تیک درایوها رو بزار و اپدیت کن
کامل درایوهاتو نصب میکنه

ویندوز 10 خیلی خوبه و خوب تر اینه که هارد سیستم رو ssd کنید و از کیفیتش لذت ببرید

آخرین ویرایش:

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دوست عزیز نمونه این ایراد را روی ایسوس مدل n501 داشتم که بعد از خاموش کردن فن متوقف نمی شد حتی با بستن درب لپ تاپ باز فن می چرخید بعد کلی تست های مختلف با کمال تعجب ایراد از
[hide]آنتی ویروس نود 32 بود که با پاک کردن لپ تاپ مشکلش برطرف شد شما هم بد نیست اگر انتی ویروس روی ویندوز دارید یه چک بکنید [/hide]

hajjireza

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-15
31
79
آذربایجان
با تشکر انتی ویروس ندارم برنامه wise 365 care را دارم مثل سگ هر برنامه ای را که روی ویندوز می خواد نصب بشه جلوش را می گیره حتی اپ دیت خود ویندوز را -من هم دیدم احتیاج به انتی ویروس ندارم پاکش کردم:pride:

mehdi63_teh

کاربر
2011-02-02
52
54
سلام با همه نظرات مخالفم هیچ ربطی نداره به داستان شما
ایران در قبل و شدیدا در حال حاضر تحریم است . ویندوز چون اورجینال است آپ دیت ناقص میگیره از ماروسافت تمام رنج آی پی ایران حتی با فیلتر شکن های مختلف بری الان رنج آی پی اصلی رو با سخت افراز شناسایی میکنند و ناقص ویندوز بروز رسانی میشه اتفاق فوق رخ می دهد . فرمان شات دان صاد میشه و لی هنوز ویندوز تو فاز بروز رسانی هست
در حال گرفتن فایل یا بروز شدن چیزی که قبلا گرفته ...حتی آنتی ویروس اصلی هم خرید می کنی بروز نمیشه بجز کسپر اسکای که سنگین هست ....رو هر سیتمی نمیشه نصب کرد
آنتی ویروس ایرانی هم که همگی چرت هستند

شما هر ویندوزی مجدد نصب کردی مهم نیست فقط از services *با سرچ در منوی استارت میاد
ویندوز آپدیت رو آف کنید . هر چند وقتی هم یه سری بزنید چون ممکنه در اثر نصب برنامه مجدد به حالت اتوماتیک برگرده
این مشکل شما ربطی به بایوس نداره به هیچ وجه به هیچ سخت افزاری هم مربوط نیست . نمونش میتونید یه ویندوز لایو 7 یا اکس پی روی بوت کنید از روی سی دی گردو
یا یواس بی فلش به راحتی میبینید شات دان انجام خواهد شد

ویندوز رو هرگز آپدیت نکنید و ...همون ویندوز اورجینال خوئدتونم میتونید از system restore ویندوز به تاریخ عقب برگردونید بلافاصله بیاید ویندوز آپدیت رو از روشی که گفتم خاموش کنید حت یویندوز اورجینال هم باشه اجازه دانلود و نصب نهایی فایل آپدیت رو به دلیل تحریم به هیچ وجه نمیده .همیشه هم که میخواد بروز بشه هم ویندوز کند میشه و هم این مشکلات رو دارین

موفق باشیدذ مخلصیم:32000000:

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
آقا مهدی عزیز خیلی راهنمایی های خوب و کاربردی دارید .خیلی ممنون که همه ما رو راهنمایی میکنید فقط یه خواهش دارم
اینکه : همه دوستان با نیت کار راه اندازی و همکاری تجارب خودشان را بدون رد کردن نظرات دیگران و مخالفت با دیگران عنوان میکنند .ودر الکترونیک هم رفتارها به حدی تنوع و زیاد و ناشناخته هست که واقعا هیچکس نمیتونه بگه نظر من ته شناخت از الکترونیک هست

در این لینک هم نظر همه رو رد کردین ( من مخالفم ) پست 8 https://www.irantk.ir/threads/11364...t63087Nدر-مودمtp-W8901N/page2?p=641580#page=1
و در اینجا هم همینطور

این اشکالی که ایجاد میکنه هم انگیزه دوستان رو کم رنگ یا از بین میبره و هم محتاط میکنه که مبادا تجربه مو بگم یکی بیاد با عنوان نظر خودش منو زیر سئوال ببره

و....

لطفا بدون مخالفت ( من مخالفم ) به راهنمایی خوبتون توجه میکنیم و استفاده میبریم و از شما ممنونیم
بازم ممنون .موفق باشید

پیوست‌ها

• 63.9 کیلوبایت بازدیدها: 106
  • 74.3 کیلوبایت بازدیدها: 94
آخرین ویرایش:

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
270
517
بوشهر
درود بر همه دوستان
من سر یک یا چند تجربه شخصی نمیگم من کار هر روزمه
اغلب مشتریا که سیستمهاشون توانایی ویندوز 10 داره رو ترغیب میکنم به ssd و ویندوز 10 (حتی سیستمهای قدیمی 775 یا لپتاپهای "کور تو دو ")70 درصد قبول میکنن
البت بگم یه تعدا دستگاه قدیمی با هر نو ارتقاع ویندوز 10 نصب نمیشه و بوتو رد نمیکنه یا گرافیک دچار اختلال میشه

برا ویندوز 10 رو سیستمهای قدیمی که سازنده درایو نداده درایوها رو از طریق اپدیت کامل ویندوز نصب میکنم
ویندوزهای جدید هم داریور از سایت سازنده میگیرم و بعد ویندوز رو هم اپ دیت کامل میکنم
روزی دو ستا سیستم هم ویندوز میزنیم
غیر از چند تا سیستم (مثلا dell 6440 که با اپدیت کامل هنگ میکنه )تا حالا با اپدیت هیچ کدوم به مشکل بر نخوردم
کلا اپدیت ویندوز 10 خوبه و باعث بهینه شدن میشه و گاهی هم که اپدیتها ایراد داشته مایکروساف بعد از بازخوردها یا اپدیت رو حذف کرده یا اصلاح کرده(فقط مختص ایرانم نبوده و همه درگیر بودن)
در کل تجربیات متفاوته و هرکسی که بهترین نتیجه رو میگیره اعلام میکنه

در مورد هارد هم بگم حدود 60 تا 70 در صد سیستمها که میارن سلامت هارد پاینه که مشکلاتی ایجاد میکنه و شایع ترینشم همون کندی و اختلاله

انتی ویروسم یه زمانی کسپر سنگین بود و الان دیگه رو هر سیستم جدیدی اوکیه(ولی کی میتونه بخره)
نود 32 هم که فروشندهای ما متاسفانه سریال فیک میدن که سایت سازنده بلاک میکنه و فروشندهای سرور داخلیش کردن
دکتر وب هم داریم نصب میکنیم مشکلی نداره

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

mehdi63_teh

کاربر
2011-02-02
52
54
سلام مجدد حق با شماست دیر وقت بود زیاد حواسم به نوشتن نقد گونه نبوده از عزیزان عذر خواهی میکنم .بنده صرفا نظر خودم رو گفتم ممکنه اشتباه هم باشد:68000000:
آقا مهدی عزیز خیلی راهنمایی های خوب و کاربردی دارید .خیلی ممنون که همه ما رو راهنمایی میکنید فقط یه خواهش دارم
اینکه : همه دوستان با نیت کار راه اندازی و همکاری تجارب خودشان را بدون رد کردن نظرات دیگران و مخالفت با دیگران عنوان میکنند .ودر الکترونیک هم رفتارها به حدی تنوع و زیاد و ناشناخته هست که واقعا هیچکس نمیتونه بگه نظر من ته شناخت از الکترونیک هست

در این لینک هم نظر همه رو رد کردین ( من مخالفم ) پست 8 https://www.irantk.ir/threads/11364...t63087Nدر-مودمtp-W8901N/page2?p=641580#page=1
و در اینجا هم همینطور

این اشکالی که ایجاد میکنه هم انگیزه دوستان رو کم رنگ یا از بین میبره و هم محتاط میکنه که مبادا تجربه مو بگم یکی بیاد با عنوان نظر خودش منو زیر سئوال ببره

و....

لطفا بدون مخالفت ( من مخالفم ) به راهنمایی خوبتون توجه میکنیم و استفاده میبریم و از شما ممنونیم
بازم ممنون .موفق باشید

بالا