آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: تحلیل مدار تبدیل جریان به ولتاژ

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
435
1,114
55
کبودراهنگ همدان
با سلام محضر استاد بزرگوار و پیشکسوت علم الکترونیک
اینجانب با یک مدار مبدل جریان به ولتاژ مواجه شدم ، طرز کارش برام جالب بود و با توجه به تحلیل بسیار جامع " پست مدار سویچینگ 12 ولت " توسط جنابعالی خواهشمندم اگه زحمتی نیست پای کرسی استادی جنابعالی بنشینم و از تجربیات و علم شما استاد بزرگوار بهره مند گردم .
board3.png

board4.png
همچنین فرا رسیدن ماه رجب به شما استاد بزرگوار وتمامی دست اندرکاران مجموعه " انجمن تعمیرکاران ایران " تبریک و شادباش عرض می نمایم و آرزوی سر بلندی و عزت از درگاه ایزد منان مسئلت دارم
op07.png
مدار مربوط به ماژول آمپر متر dc می باشد که من با روش مهندسی معکوس می خواستم روش تبدیل جریان به ولتاژ را یاد بگیرم .
دوران بازنشستگی هستش و یه عالمه وقت ! برد را پیاده کردم و ازش عکس گرفتم
amper.png
استاد گرامی باز اگه در مورد مدار فرمایشی بود در خدمتم ، خواهشمندم در صورت امکان و بذل توجه طرز کار مدار را برام تشریح فرمایید.
این فایل هم دیاگرام مدار که با برنامه آلتیوم دیزاینر رسم گردیده
icl7107.png
سپاس فراوان

آخرین ویرایش:

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
435
1,114
55
کبودراهنگ همدان
با سلام مجدد، ضمن پوزش از محضر اساتید مدار دولایه و یه کم پیچیده بود !
نمودار اصلاح شده دیاگرام مدار تبدیل جریان به ولتاژ

op07.png

مقاومت ورودی بین R17 و GND یه تکه سیم به طول تقریبی یه سانتی متر و به ضخامت 1 میلی متر می باشد
که مقدار مقاومت آن خیلی ناچیز (زیر صفر ) و نتونستم اندازه گیری کنم

آخرین ویرایش:

سروجهانی

کاربر
2016-11-24
23
37
سلام ممنون از استادان بزرگوار و همچنین استاد بازنشسته که زحمت کشیدن اون مقاومته تاثیر خیلی زیادی تو دقت اندازه گیری داره کاش میشد مقدار اون را هم مشخص بشه یکی هم تقویت کننده op07منظور کدام قطعه است میشه از 324 استفاده کرد به جای اون البته داخل ای سی 324 چهار تا op وجود داره و منظورم یکی از اوناست

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
435
1,114
55
کبودراهنگ همدان
سلام ممنون از استادان بزرگوار و همچنین استاد بازنشسته که زحمت کشیدن اون مقاومته تاثیر خیلی زیادی تو دقت اندازه گیری داره کاش میشد مقدار اون را هم مشخص بشه یکی هم تقویت کننده op07منظور کدام قطعه است میشه از 324 استفاده کرد به جای اون البته داخل ای سی 324 چهار تا op وجود داره و منظورم یکی از اوناست

با سلام
از تاخیر در جواب سوال پوزش می طلبم
آی سی ic4 که در برد مشخص شده همان op07 هستش که 8 پایه است
آی سی lm324 دارای 14 پایه هستش که چهار تا op amp توش ، میشه فقط بردو باید تغییر بدین
اون مقاومت هم یه دونه سیمه که بصورت اتصال کوتاه روی برد لحیم کردن

بالا