آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست راهنمایی کم کردن ولتاژ لامپ ال ای دی ۹وات پارس شهاب

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
584
1,056
بادرود وخسته نباشید خدمت اساتید ارجمند فرمایشات شماجناب smm9297 روانجام دادم مقاومت 6R20 اس ام دی رو ازروی برد برداشتم وچون مقاومت 3.9 اهمی دم دست نداشتم یک مقاومت دیپ 1اهمی روبا مقاومت اس ام دی 2R70 سری نمودم که در مجموع مقاومت به 3.7 اهم رسید وبعد ال ای دیها رو روی خروجی مدار لحیم کردم با رعایت قطب مثبت ومنفی و لامپ رو روشن نمودم و دراین حالت ولتاژ زیر بار رو با مولتی متر دیجیتال گرفتم که ولتاژ 59.3رو مشاهده نمودم که البته عدد 3تا عدد 7درحال نوسان بود و از دو سرپیچ لامپ استفاده نمودم و لامپ با مدار اصلی ویک ال ای دی شورت شده رو با لامپ تعمیری جدید که اونم یک ال ای دی شورت شده داشت رو همزمان با دو سرپیچ مجزا روشن نمودم و خروجی ولتاژ لامپ که مدارش دست نخورده بود رو گرفتم که زیر بار ولتاژ 61.1 رو نشون میداد در حالیکه لامپ تعمیری ولتاژ 59.3رو نشان میدادونور دولامپ رو همزمان مشاهده نمودم لامپ تعمیری نور کمتر وملایمتری ازخودش نشون داد به نظر شما بزرگواران نور خوب است دراین حالت واین نمونه لامپ ۹وات پارس شهاب و۸ عدد از این نمونه لامپها دارم ومشکلشون یکی است و اگه یک مقاومت دیپ 3.9اهمی بزارم جای این دوتا مقاومت سری شده که اینطوری لحیم کردن هم راحت تر میشود اگه احیانا 3.9اهمی پیدا نکردم چه مقدار مقاومت جایگزین خوب است از زحمات شماها سروران بینهایت ممنون و سپاسگزارم

درود بر شما.مقاومت ۳.۹ به راحتی در بازار پیدا میشه.از نظر نور همین مقاومت مناسبه و اگر نور کمتر مد نظر هست میتونید مقاومت ۴.۷ اهم استفاده کنید.نکته مهم در تعمیر این لامپ اینه که اگر با اصلاحی که روی برد انجام دادید باز هم بعد از مدت کمی لامپ مجددا بسوزه نشون دهنده اینه که مابقی ال ای دی ها هم عمرشون به پایان رسیده و مجبور به تعویض ال ای دی ها خواهید بود و شورت کردن فقط برای مدت محدودی جواب میده.من خودم اکثر مواقع ال ای دی های سوخته رو تعویض میکنم.سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6

moein6

کاربر vip
کاربر
2018-11-08
82
108
شمال
بادرود مجددخدمت اساتید محترم جناب استاد9297 ssmبسیار ممنون وسپاسگذارم ازلطف جنابعالی ببخشید زیاد مزاحم اوقات شریفتون میشم طبق فرمایشات جنابعالی دراین حالت که مقاومت ۳.۹اهم رو کار گذاشتم ولتاژ کمی پایین آمد اگه بنا به فرمایش شما یه دونه از ال ای دیها بعد از مدتی دوباره سوخت ایندفعه همه ۹ال ای دی روبا هم تعویض کنم واگه تعویض بکنم با ولتاژی که پایین آوردم ایندفعه لامپ به فرض دو سالی کار خواهد کرد یانه تضمینی نمیشه داد واقعا شرمنده محبت شما هستم سلامت باشید همیشه انشالله

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: smm9297

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
584
1,056
بادرود مجددخدمت اساتید محترم جناب استاد9297 ssmبسیار ممنون وسپاسگذارم ازلطف جنابعالی ببخشید زیاد مزاحم اوقات شریفتون میشم طبق فرمایشات جنابعالی دراین حالت که مقاومت ۳.۹اهم رو کار گذاشتم ولتاژ کمی پایین آمد اگه بنا به فرمایش شما یه دونه از ال ای دیها بعد از مدتی دوباره سوخت ایندفعه همه ۹ال ای دی روبا هم تعویض کنم واگه تعویض بکنم با ولتاژی که پایین آوردم ایندفعه لامپ به فرض دو سالی کار خواهد کرد یانه تضمینی نمیشه داد واقعا شرمنده محبت شما هستم سلامت باشید همیشه انشالله

درود بر شما.بنده شاگرد هستم.حضرتعالی ببخشید که بنده دیر جواب میدم.اگر ال ای دی ها رو اصولی تعویض بفرمائید به گونه ای که کمترین آسیب از نظر گرما ببینن مطمئن باشید بیشتر از دو سال کار خواهد کرد(البته منوط به اینکه درایور بتونه دو سال کار کنه).خودم اگر قرار باشه لامپی رو تعمیر کنم و با همین روش ۶ ماه ضمانت به مشتری میدم(البته شاید هم جوگیر شدم).برای تعمیر لامپ دیگران پیشنهاد میکنم لامپهای بالاتر از ۴۰ وات رو قبول کنید.چون برای وات پایین با توجه به قیمت ال ای دی مقرون به صرفه نیست.ولی اگر لامپهای خودتون مد نظر هست پیشنهاد میکنم فقط ال ای دی های خراب رو تعویض بفرمائید و اجازه بدید لامپ تا جایی که میتونه کار کنه.سپاس

بالا