آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

روشن نشدن پاور A1 بعد از حل مشکل اتصال کوتاه ورودی

rabieiali

کاربر
2020-03-08
7
3
39
سلام دوستان پاور اتصال کوتاه شده بود که با تعویض ماسفت
LSB65r041gf مشکل حل شد اما الان پاور روشن نمیشه و فقط رله قطع و وصل میشه. اگه دوستان راهنمایی کنند که مشکل از کجا هست ممنون میشوم.

پیوست‌ها

• 1.9 مگابایت بازدیدها: 486

rabieiali

کاربر
2020-03-08
7
3
39
سلام

بودن بار هم ولتاژ نداریم

آخرین ویرایش:

rabieiali

کاربر
2020-03-08
7
3
39
سلام
بودن بار هم ولتاژ نداریم و مدار رو چک کردم این دیودها سوخته.

پیوست‌ها

Max8050

کاربر vip
کاربر
2019-05-28
138
810
32
چند نمونه از همین پاور رو دارم با همین مشکلاتی که ذکر کردید، بعد از تعمیر پاور فقط 15 تا 20 دقیقه کار میکنه و دوباره میسوزه همین قطعات، ظاهرا ترانسفورماتور تامین 15 ولت دچار مشکل میشه که همین باعث سوختن اولیه دستگاه میشه، شما هم حتما وضعیت رو چک کنید که مشتری دوباره شاکی بر نگرده
از دوستان زیاد این مشکل رو داشتن که بعد از تعمیر این اتفاق افتاده براشون

reza5628

کاربر vip
کاربر
2009-10-02
100
172
چند نمونه از همین پاور رو دارم با همین مشکلاتی که ذکر کردید، بعد از تعمیر پاور فقط 15 تا 20 دقیقه کار میکنه و دوباره میسوزه همین قطعات، ظاهرا ترانسفورماتور تامین 15 ولت دچار مشکل میشه که همین باعث سوختن اولیه دستگاه میشه، شما هم حتما وضعیت رو چک کنید که مشتری دوباره شاکی بر نگرده
از دوستان زیاد این مشکل رو داشتن که بعد از تعمیر این اتفاق افتاده براشون

دلیل سوختن این پاور ها نتونستم پیدا کنم
یکیش رو بعد از تعمیر 24 ساعت گذاشتم زیر تست تا از پایداریش مطمئن بشم.
فرداش جلو مشتری به محض اینکه زدمش به برق سوخت
------------------------------------
در کل از هر دو سه تایی که تعمیر میکنم یکیش بر میگرده
--------------------------
نمیدونم اشکال از قطعات هست یا طراحی خود پاور ایراد داره

آخرین ویرایش:

Max8050

کاربر vip
کاربر
2019-05-28
138
810
32
در کل بعد از تعمیر دو سه تا نکته یه کم وضع رو بهتر می کنه، اول اینکه دستگاه رو به هیچ وجه روی حالت Performance نذارن، بعد هم پشت ماسفت ها رو در دو طرف پد سیلیکونی دوباره خمیر سیلیکون هم بزنید.
البته این دوتا وضع رو بهتر میکنن ولی حلش نمیکنن، نمیدونم استفاده از ماسفت مدل
LSB65r041gT مشکل رو حل میکنه یا نه مدل T تحمل جریان لحظه ای بیشتری رو داره
البته دیدم دوستان حتی ماسفت خیلی قوی تر هم گذاشتن و مشکل وجود داشته هنوز، من احتمال خرابی قسمت ثانویه ترانسفورماتور سوییچینگ رو میدم،نمیدونم چطوری باید تستش کنم

mani6

کاربر vip
vip
کاربر
2010-07-21
102
230
52
بندرعباس
سلام عزیز برادر سه تا مشکل مجذا از هم میتونه ایراد کار شما باشه. 1- عدم استفاده از قطعه اورجیال 2- تعویض نکردن مقاومت های زیر پایه ماسفت 3- کاهش توان سلف مجاور ماسفت به دلیل داغ شدن بیش از اندازه و از بین رفتن شارلاک .
که مورد سوم یا با تعویض سیم مسی سلف و یا با اندود کردن آن در شارلاک میتوان مقدار هانری اون رو مجددا به مقدار اولیه رسوند.
اگر به طراحی این تغذیه توجه کنید متوجه میشوید که تغییر سلف مذکور تاثیر مستقیم روی ماسفت نامبرده داره.

آخرین ویرایش:

Amirrayane

کاربر
2009-07-08
8
3
38
سلام منم ماسفت اصلی سوخته بود و بایک ماسفت با همین شماره خودش تعویضش کردم دیودهای جلوی ماسفت هم چک کردم اوکی بودند ولی پاور به برق میزنم اتصال کوتاه میده فقط من بایک لامپ 100 مدار را سری کردم که هرموقع اتصال کوتاه میشه لامپ روشن میشه آیا بااین روش باعث میشه که هر دفعه اتصال کوتاه کرد مانع از سوختن ماسفت و قطعات بشه؟

Amirrayane

کاربر
2009-07-08
8
3
38
درضمن اگه ماسفت تقلبی یا جنس خوب نباشه امکان داره اتصال کوتاه بخاطر مرغوب نبودن ماسفت باشه?
اینم شماره ماسفت سوخته هست
LSB65r041gf

بالا