آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

داغ شدن پاور p3 بدون بار

mohsenal

کاربر vip
کاربر
2013-04-18
41
36
سلام و وقت بخیر خدمت همکاران گرامی
پاور p3 دارم. ایراد اولیه نداشتن خروجی و قطع و وصل رله بود که با تعویض ای سی pwm به شماره ucc3895 رفع شد و الان خروجی ۱۲.۵ ولت دارم. الان ایرادی که هست بدون بار بعد از پنج دقیقه هیت سینکای خروجی یک طرفش داغ میشه و یک طرفش گرم زیاد داره(داغ نیست). خازن های خروجی هم به لحاظ ظرفیت و esr اکی بودن. ممنون میشم نظرتونو بفرمایید.

پیوست‌ها

• 1.8 مگابایت بازدیدها: 303
  • 2.4 مگابایت بازدیدها: 396
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Reza1240

mohsenal

کاربر vip
کاربر
2013-04-18
41
36
دوستان من هر چی به ذهنم رسید تست کردم. حتی قطعات اطراف ای سی pwm. تنها چیزی که بهش شک دارم نیم سوز شدن ماسفت های خروجی.ممکنه همچین چیزی؟سوال کردم ظاهرا علت خرابیش اتصال کردن خروجی بوده

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
سلام دوست عزیز وقت بخیر. بنده یک مورد مشابه دارم. یک جفت از فت های ورودی ترکیده بودند که چهارتا رو کامل عوض کردم. الآن بدون بار و فن، هیت سینک خروجی داغ میشه بعد از یک دقیقه و هیت سینک ورودی هم گرم میشه. بعد از ده دقیقه گرما پابرجا بود و ترانس های سوییچینگ هم داغ شده بودن. راهی دارید؟

Max8050

کاربر vip
کاربر
2019-05-28
138
817
32
ماسفت های خروجی همگی تعویض بشن، همگی هم از یک نوع و مارک باشن

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
ممنون از راهنماییتون دوست عزیز
بنده روی دستگاه فوق خیلی کار کردم چون تجربم هم کم بود، و خل شکل موج ها هم خوب بودن و مشکلی نبود. با این حال درایور فت های خروجی رو با نمونه ی ۴ آمپری تعویض کردم که خیلی سریعتره، فتو کوپلر های بخش سینکرونوس رو هم عوض کردم و دما تغییر چندانی نداشت. من بدون فن چک کرده بودم و چراغ تست هم ۲۰۰ وات بود که در حال کار روشن نمیموند فقط کمی گرم میشد و مثل نمونه ی سالم همون پاور بود. فکر میکنم حرارت تولیدی بخاطر توپولوژی این پاور ها باشه که در حالت بی باری حرارت بالاتری تولید میکنن و این جزو خواص مبدل های رزونانسی هست. باز اگر دوستان نظری برای اضافه کردن یا جایی اشتباه میکنم بگن، ممنونم. مجدداً میگم حتی نمونه ی سالم هم که چک کردم بدون بار و فن خاموش داغ میشد و به بنده هم یکی از همکارا گفته بود طبیعیه.

m.ghanbari

کاربر
2012-03-20
10
6
درود بر مهندسین و اساتید محترم...گرم شدن یک لاین از دو لاین ماسفت خروجی و بعدش گرم شدن ماسفت های راه انداز ترانس های هر دولاین خروجی نه ماسفت pfc به سه دلیل این مشکل پیش میاد...اول اینکه با اندازه گیری مقاومت پینهای خروجی مثبت و منفی که اهم کمتر از ۱ کیلواهم باعث میشه پاور بدون بار با خودش درگیرباشه و جریان مصرف کنه...دوم اینکه امکان داره پایه های گیت ماسفتهای راه انداز ترانسهای هر دو لاین سیگنال یکسانی از نظر دامنه و فرکانس دریافت نکنند...سوم اینکه مشکل از ترانس ها باشه که یکیش دچار نویز و اختلال القای فرکانس و ولتاژ شده باشه...این مورد سوم کمتر پیش میاد علتش اینه که بعضی پاورها یک ترانس دادن بازم مشکل گرم شدن ماسفت براشون پیش میاد...

m.ghanbari

کاربر
2012-03-20
10
6
درود بر مهندسین و اساتید محترم...
گرم شدن یک لاین از دو لاین ماسفت خروجی و بعدش گرم شدن ماسفت های راه انداز ترانس های هر دولاین خروجی نه ماسفت pfc به سه دلیل این مشکل پیش میاد...
اول اینکه با اندازه گیری مقاومت پینهای خروجی مثبت و منفی که اهم کمتر از ۱ کیلواهم باعث میشه پاور بدون بار با خودش درگیرباشه و جریان مصرف کنه...
دوم اینکه امکان داره پایه های گیت ماسفتهای راه انداز ترانسهای هر دو لاین سیگنال یکسانی از نظر دامنه و فرکانس دریافت نکنند...
سوم اینکه مشکل از ترانس ها باشه که یکیش دچار نویز و اختلال القای فرکانس و ولتاژ شده باشه...
این مورد سوم کمتر پیش میاد علتش اینه که بعضی پاورها یک ترانس دادن بازم مشکل گرم شدن ماسفت براشون پیش میاد...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Erfan_Rv
بالا