آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

علت شارژ نشدن دریل شارژی

koroshsh

کاربر
2011-01-06
57
36
سلام خدمت دوستان و استادان عزیز و گرامی
عرضم به حضورتون ی دونه دربل شارزی هست که شارژ نمیشود.چراغ شارژ ان روسن نمیشود.علت چی میتونه باشه.دریل شارژی از نوعی ایست که باطریش داخل خودش هست که فیش اداپتور میخوره.
منتظر کمکتون هستم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: h.heydari

3320119

کاربر vip
کاربر
2007-04-22
185
480
درود
غرب به اتفاق 90 درصد خرابی (شارژ نشدن) اینگونه بزار والات
خرابی باطریهای دستکاه میباشد
که با تعویض با مدل مشابه مشکل حل میشود
اما بایت چراغ شارژ دوحالت میباشد
اول اینکه چراغ اون موقع فول شارژ روشن میشده ؟
یا نه به محض اتصال ادابتور روشن میشده؟
اگه مورد دومه : وادابتور شالمه : ممکنه اتصالات مثل نرگی ورودی به مادگی - قطعی سیم - وهمچنین سوختن قطعات حفاظتی مثل فیوز یا مقاومت فیوزی باشه
چک کنید یا از داخل دستکاه عس واضح بزارید راهنمایی میکنم

h.heydari

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2016-09-26
836
3,848
پارس آباد مغان
با سلام
دوست عزیز روی برد دریل شارژی ای سی شارژهستش ممکنه خراب باشه ترانزیستور اس ام دی ها را چک کنید در بیشتر موارد این ترانزیستور ها خراب میشند خصوصا ترانزیستور خروجی ای سی شارژ.

koroshsh

کاربر
2011-01-06
57
36
درود
غرب به اتفاق 90 درصد خرابی (شارژ نشدن) اینگونه بزار والات
خرابی باطریهای دستکاه میباشد
که با تعویض با مدل مشابه مشکل حل میشود
اما بایت چراغ شارژ دوحالت میباشد
اول اینکه چراغ اون موقع فول شارژ روشن میشده ؟
یا نه به محض اتصال ادابتور روشن میشده؟
اگه مورد دومه : وادابتور شالمه : ممکنه اتصالات مثل نرگی ورودی به مادگی - قطعی سیم - وهمچنین سوختن قطعات حفاظتی مثل فیوز یا مقاومت فیوزی باشه
چک کنید یا از داخل دستکاه عس واضح بزارید راهنمایی میکنم

سلام ممنون ک توجه کردین.اره از نوع دومه ب محض که فیش ادابتور وصل میکن چراغ باید روسن بشه.ببین ی مقدار پیس رفتم.برد برسی کردم مقاومت سالم بودن ال ای دی که ادابتور وصل میشه ب برد روسن میشه رو پایه هاشو عوص کردم روشن شد وولتاژ ب دو سر باطری رسید.حالا چرا!!!بنظر فابریکه ولی فیش ادابتور معلوم بود که هویه کاری شده.البته من دست دوم خریدم.حالا من چجوری تشخیص بدم محل پثبت و منفی رو برد؟و اینکه وقتی ولتاژ خروجی داستم اتصالات کلید وصل کردم کار نکرد ولی وقتی خروجی برد مستقیم به موتور وصل کردم ی کوچولو کار میکرد(با زور)البته ولتاژم حدود12 بود که این ولتاژ باید ب راحتی کار کنه .شاید امپرش کم باشه.ببخشید طولانی شد. و اینکه نمیتونم عکس بفرستم//////

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
ارسال شما ویرایش شد. به هیچ عنوان نباید کاربری را به واتساپ و تلگرام و .... بکشانید در این صورت کاربری شما بلافاصله مسدود می شود. درضمن شما می توانید در آپلودسنترهای رایگان عکستون رو آپلود کنید و راحت اینجا بگذارید! بسیار هم ساده است.
همچنین شما در عنوان تاپیک نه برند و نه مدل دستگاه خود را مشخص نکردید. یکبار دیگر از امضای من قوانین و نحوه نوشتن عنوان صحیح را مطالعه کنید که اخطار دریافت نکنید.

koroshsh

کاربر
2011-01-06
57
36
پاسخ : علت شارژ نشدن دریل شارژیeinheii 10.8 v

ارسال شما ویرایش شد. به هیچ عنوان نباید کاربری را به واتساپ و تلگرام و .... بکشانید در این صورت کاربری شما بلافاصله مسدود می شود. درضمن شما می توانید در آپلودسنترهای رایگان عکستون رو آپلود کنید و راحت اینجا بگذارید! بسیار هم ساده است.
همچنین شما در عنوان تاپیک نه برند و نه مدل دستگاه خود را مشخص نکردید. یکبار دیگر از امضای من قوانین و نحوه نوشتن عنوان صحیح را مطالعه کنید که اخطار دریافت نکنید.

سلام
باشه چشم.اطلاع نداشتم.ببخشید حالا چطوری میتونم عکی اپلود کنم؟

آخرین ویرایش:

koroshsh

کاربر
2011-01-06
57
36

سلام خدمت اساتید بزرگ ومحترم و با تجربه
اقا چطور میتونم باطری دریل شارژی تست کنم و ببینم سالمه یا نه؟

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران

سلام
باشه چشم.اطلاع نداشتم.ببخشید حالا چطوری میتونم عکی اپلود کنم؟
تو گوگ سرچ کنید آپلود رایگان عکس. بسیاری سایت هست. یک جا آپلود کنید بعد لینک عکس رو اینجا بگذارید.

bahram68

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-04
224
425
ilam
سلام اگر شارژر خروجی دارهو شارژ نمیشه باتری خرابه اما اگر خروجی نداره و چراغ شارژر خاموشه خود شارژر مشکل داره و باید بررسی بشه

بالا