آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اخبار: گوگل چی فکر میکنه؟

dbchista

کاربر
2020-12-02
494
418
آذرشهر
dbchista.ir
سلام

آخرین روزهای سال بخیر
آخرین روزهای قرن بخیر

-شاید ما خیلی خوش شانس بودیم که گذر از قرن 20 به 21 رو دیدیم، و شاید خوش شانس تر هستیم که گذر از قرن 14 به 15 رو هم نزدیکیم که ببینیم-

ظاهرا گذر از یک روز به یک روز دیگه هست. گذر یک به یک. اما چقد فرق میکنه معناش وقتی این یک به یک، میشه گذر از یک ماه به یک ماه دیگه. از یک سال به یک سال دیگه. از یک قرن به یک قرن دیگه...اما همش یه روز فقط!!

بله یادمه! قرار راجع به گوگل بگم.
"گوگل برای دوره های صدور گواهینامه شغلی ثبت نام میکنه"
گوگل ثبت نام تو سه تا دوره رو شروع کرده.
این 3 دوره به افراد اجازه میده تو کمتر از 6 ماه مدرک 4 ساله بگیرند.
- دوره تجزیه و تحلیل داده(میانگین دستمزد سالانه 66 هزار دلار)
- دوره مدیریت پروژه(میانگین دستمزد سالانه 93 هزار دلار)
- دوره طراح UX(میانگین دستمزد سالانه 75 هزار دلار)

دوره ها رو میشه با پرداخت 39 دلار در ماه گذروند.
معنی این حرف اینه که قیمت کل دوره بستگی به تلاش و سرعت یادگیری هر کسی داره که تو چه مدت تموم کنه.

گوگل متعهده که به دارنده های گواهینامه کمک کنه تا استخدام بشند(راهنمایی شون میکنه رزومه شونو به شرکت های معتبر بفرستند)

با آرزوی بهترین یک به یک ها:angel:

dbchista

کاربر
2020-12-02
494
418
آذرشهر
dbchista.ir
سلام

قراره تو گوگل مپ نوع جدیدی از محتوا با نام "به روزرسانی عکس" ارائه بشه.
این ویژگی به کاربرها امکان میده عکس های مهم(جغرافیایی) رو به اشتراک بذارند بدون اینکه نیاز به بررسی داشته باشه.
برای استفاده از این ویژگی می تونید تو گوگل مپ تب update رو انتخاب کنید و بعد دکمه add a photo update رو کلیک کنید.
این ویژگی یه جورایی غیررسمی و شبیه شبکه های اجتماعیه.
گوگل میخاد افراد بیشتری رو تشویق کنه تا ازین ویژگی ها استفاده کنند.

سربلند باشید:angel:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

dbchista

کاربر
2020-12-02
494
418
آذرشهر
dbchista.ir
سلام
چارشنبه سوری مبارک

گوگل در ابتدای مارس 2021 تعداد زیادی از Featured Snippet ها(قطعه های ویژه) رو حذف کرد و بعدش برگشتن. از جان مولر در مورد این تغییرات پرسیدن و اینکه آیا این کار عمدی بوده؟ جان مولر هم در مورد این بی ثباتی های اخیر جوابی نداده اما در مورد اینکه چرا ممکنه Featured Snippet ها ناپایدار به نظر برسند توضیح داد که دلایل تغییرات تو نتایج جستجو ممکنه اینا باشند:
- کاهش ارزش تاکتیک ها
- براورده کردن انتظارات کاربر
- نمایش مطالب مفید به کاربران
- پاسخ به تغییرات تو هدف جستجو(تغییر در معنی کلمه کلیدی)
- پاسخ به تغییر در رفتار کاربر(کرونا، سفر، کار در خانه)

گوگل میگه با گذشت زمان برای رسیدن به تعادل بهتر، نتایجی رو که نشون میدیم باید اصلاح کنیم.

بهترین آخرین روزهای سال رو براتون آرزو می کنم:angel:

• Like

dbchista

کاربر
2020-12-02
494
418
آذرشهر
dbchista.ir
سلام
چارشنبه سوری -سنت زیبای سوزوندن و دور انداختن بدی ها و فرصت دادن به خوبی ها- مبارک

گوگل از به روزرسانی داده های ساختاری Job Posting خبر داد.
داده های ساختار یافته جدید مربوط به تحصیلات و نیازهای تجربی هست.
نحوه نمایش این داده ها تو نتایج جستجو هنوز در دست توسعه هست.
شاید تصادفی نیست که دوره های صدور گواهینامه شغلی و به روزرسانی داده های ساخت یافته هر دو تو یک روز اعلام شدند.

امیدوارم بهترین آخرین روزهای قرن رو برای خودمون و بقیه بسازیم:angel:

dbchista

کاربر
2020-12-02
494
418
آذرشهر
dbchista.ir
سلام

از جان مولر پرسیدن که اگه محتوای کپی شده رتبه بهتری نسبت به سایت منبع داشته باشه چی کار باید کرد؟
جان مولر جواب داده: اگه یه مالک سایت متوجه بشه محتواش بدون اجازه تو وب سایت دیگه ای بازنشر میشه می تونه از روش DMCA استفاده کنه.
این به صاحبان سایت اجازه میده محتوای سرقتی رو به صورت صفحه ای به گوگل گزارش بدند. در صورت اثبات کپی برداری از محتوا، گوگل ممکنه صفحه متخلف رو از نتایج جستجو حذف کنه.

اگه سایر سایت ها از محتوای شما کپی می کنند و مرتبا نتایج بهتری به دست میارند مولر پیشنهاد میکنه که کیفیت سایت خودتون رو بررسی کنید.

با آرزوی بهترین ها:angel:

• Like

dbchista

کاربر
2020-12-02
494
418
آذرشهر
dbchista.ir
سلام

در سال 2020 گوگل چندین قدم برای جلوگیری از تبلیغات مخرب برداشته:
- معرفی سیاست های جدید از جمله برنامه های تایید عملیات تجاری
- سرمایه گذاری در فناوری برای بهبود تشخیص رفتارهای تبلیغاتی مضر
- بهبود فرایندهای تشخیص خودکار و بررسی توسط انسان براساس
  1. لیستی از سیگنال های شبکه
  2. فعالیت قبلی حساب
  3. الگوهای رفتاری و بازخورد کاربر

سربلند باشید:angel:

• Like

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
سلام خدمت شما بزرگوار
مدتی هست که بی دریغ اطلاعات بسیار حرفه ای و خوبی رو به اشتراک میزارید و قطعا بسیاری از کسانی که در این راستا فعالیت دارند استفاده میبرند

ولی برای قدردانی و تشکر از همدیگه ( یه خورده تنبل شدیم ؟؟؟؟...:sadwalk: )....

ولی من نوعی ( بسیاری از همکاران ) واقعا از این موضوع .اون هم در این سطح حرفه ای شما واقعا خیلی قابل هضم نیست که شاید در ظاهر به این شکل به نظر بیاد که ممکنه استقبال نمیشه . نه واقعیت همونه که گفتم

و کار شما بسیار ارزشمند و قابل تحسینه

در کل خواستم به نوبه خود تشکری کرده باشم که واقعا در تعدادی از تایپک هاتون که برای من قابل هضم بوده اطلاعات و آگاهی کسب کردم و آرزوی بهروزی و توفیق روزافزون براتون داریم

آخرین ویرایش:

dbchista

کاربر
2020-12-02
494
418
آذرشهر
dbchista.ir
سلام خدمت شما بزرگوار
مدتی هست که بی دریغ اطلاعات بسیار حرفه ای و خوبی رو به اشتراک میزارید و قطعا بسیاری از کسانی که در این راستا فعالیت دارند استفاده میبرند

ولی برای قدردانی و تشکر از همدیگه ( یه خورده تنبل شدیم ؟؟؟؟...:sadwalk: )....

ولی من نوعی ( بسیاری از همکاران ) واقعا از این موضوع .اون هم در این سطح حرفه ای شما واقعا خیلی قابل هضم نیست که شاید در ظاهر به این شکل به نظر بیاد که ممکنه استقبال نمیشه . نه واقعیت همونه که گفتم

و کار شما بسیار ارزشمند و قابل تحصینه

در کل خواستم به نوبه خود تشکری کرده باشم که واقعا در تعدادی از تایپک هاتون که برای من قابل هضم بوده اطلاعات و آگاهی کسب کردم و آرزوی بهروزی و توفیق روزافزون براتون داریم

سلام
از حسن نظرتون واقعا ممنونم
امیدوارم مطالبی که میذارم برای دوستان مفید باشند
هر جا هم که لازم بود خوشحال میشم بقیه عزیزان، تکمیل شون کنند
بهترینا رو براتون آرزو می کنم

dbchista

کاربر
2020-12-02
494
418
آذرشهر
dbchista.ir
سلام

یه ابزار جدید تو Google Search Insight اطلاعات رو از 60 میلیون جستجو جمع آوری میکنه.
این ابزار Local-Pack-O-Meter هست و قصد داره سئوکارها و مدیران سایت رو تو جستجوهای محلی راهنمایی کنه.
Local-Pack-O-Meter توسط Local SEO Guide تهیه شده و داده های 10 نوع مختلف جستجو رو ردیابی کنه.
چیزی که Local-Pack-O-Meter رو از بقیه ابزارهای سئو متمایز میکنه مقدار داده ای هست که این ابزار بهش دسترسی داره.

ابزارهایی مثل MozCast برای تعداد کلمات کمتری(برای MozCast، هزار تا) اطلاعات ارائه میدند.

اگه علاقمند باشید می تونید از لینک زیر بیشتر مطالعه کنید-البته برای آی پی های ما مسدود هست و خودتون بلدید-
بابهترین آرزوها:angel:

dbchista

کاربر
2020-12-02
494
418
آذرشهر
dbchista.ir
سلام

خزنده های وب موقع ایندکس کردن صفحات، با دکمه ها(buttons) ارتباط برقرار نمی کنند.
این ممکنه به کشف نشدن محتوا منجر بشه.
گوگل به صاحبان سایت توصیه میکنه که استفاده از دکمه ها، سئوپسند نیست چون Googlebot نمی تونه رو اون کلیک کنه.

مارتین اسپلیت میگه:
بهترین راه حل ها برای هر سایتی می تونه متفاوت باشه اما اون چیزی که برای همه موثر هست اینه که:
- بهتر جای دکمه(button) از پیوند(link) استفاده بشه
- از جاوااسکریپت برای کدنویسی رفتار کاربر استفاده بشه

با بهترین آرزوها:angel:

بالا