آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ریست شدن اکثر مودم های tplink , zyxel

gamer1

کاربر vip
کاربر
2010-09-13
127
131
سلام دوستان
بنده تعمیرات مودم انجام میدم
حدود دو ماه هست هر مودمی که تعمیر میکنم بعد از چند روز با این مشکل برمیگرده که
مودم تنظیمات نگه نمیداره و دوباره باید کانفیگ بشه
اکثرا tplink و zyxel این مشکلات رو داره
از ISP مسیله رو پیگیر شدم گفتن یک بدافزاره که وارد شبکه شده
ولی ظاهرا مشکل با تغییراتی در سخت افزار مودم قابل حل هست، کسی راهش رو میدونه لطفا کمک کنه
حودم هم به نتیجه ای برسم همینجا اعلام میکنم
ممنون دوستان

arman_persia

کاربر vip
vip
کاربر
2018-11-27
85
192
36
یزد
سلام دوستان
بنده تعمیرات مودم انجام میدم
حدود دو ماه هست هر مودمی که تعمیر میکنم بعد از چند روز با این مشکل برمیگرده که
مودم تنظیمات نگه نمیداره و دوباره باید کانفیگ بشه
اکثرا tplink و zyxel این مشکلات رو داره
از ISP مسیله رو پیگیر شدم گفتن یک بدافزاره که وارد شبکه شده
ولی ظاهرا مشکل با تغییراتی در سخت افزار مودم قابل حل هست، کسی راهش رو میدونه لطفا کمک کنه
حودم هم به نتیجه ای برسم همینجا اعلام میکنم
ممنون دوستان

سلام.هر مودمی یعنی همه برند ها؟ یا فقط tplink تعمیر میکنین؟
همه ورژن ها؟
فایل های دیگه استفاده کردین؟
چه چیز هایی رو تعمیر میکنین؟ (فقط خازن؟ آی سی هم پروگرم میکنین؟ اگه میکنین تاحالا خود آی سی رو عوض کردین؟)

gamer1

کاربر vip
کاربر
2010-09-13
127
131
سلام.هر مودمی یعنی همه برند ها؟ یا فقط tplink تعمیر میکنین؟
همه ورژن ها؟
فایل های دیگه استفاده کردین؟
چه چیز هایی رو تعمیر میکنین؟ (فقط خازن؟ آی سی هم پروگرم میکنین؟ اگه میکنین تاحالا خود آی سی رو عوض کردین؟)

سلام
همه اینهای که فرمودید رو انجام دادم
مودمهای جدید tplink این مشکل رو ندارن
بررسی کردم فقط اینترنت مخابرات و شاتل این مشکل رو دارن آسیاتک درست کار میکنه
یه بد افزار هست که مودم رو ریست میکنه isp مخابرات گفتن از آی پی 192.168.1.1 وارد مودم میشه
اگر راهی پیدا کنیم که آی پی ورود به نرم افزار مودم تغییر بکنه مثلا 192.168.0.1 یا با آدرس 192.168.1.1:6300 بشه وارد مودم شد (6300 یا هر عدد دیگه)
مشکل حل خواهد شد. حالا با ادیت دامپ جدید دارم روی این قضیه کار میکنم ببینم نتیجه چی میشه
البته یه چندتایی ادیت کردم به مشکل سه چراغ روشن خوردم و درست کار نکرد حتی مک آدرس هم عوض کردم

آخرین ویرایش:

Glimpser

کاربر
2008-06-19
29
54
سلام
یه بد افزار هست که مودم رو ریست میکنه isp مخابرات گفتن از آی پی 192.168.1.1 وارد مودم میشه
اگر راهی پیدا کنیم که آی پی ورود به نرم افزار مودم تغییر بکنه مثلا 192.168.0.1 یا با آدرس 192.168.1.1:6300 بشه وارد مودم شد (6300 یا هر عدد دیگه)
مشکل حل خواهد شد. حالا با ادیت دامپ جدید دارم روی این قضیه کار میکنم ببینم نتیجه چی میشه
البته یه چندتایی ادیت کردم به مشکل سه چراغ روشن خوردم و درست کار نکرد حتی مک آدرس هم عوض کردم
دوست عزیز مگه از داخل تنظیمات خود مودم نمیتوانید Ip Gateway را تغییر دهید ؟

arman_persia

کاربر vip
vip
کاربر
2018-11-27
85
192
36
یزد
سلام

firewall که بصورت پیشفرص فعال هست.شما گزینه SPI رو active کنین که اتک نخوره.
برای تغییر GateWay مودم هم در بخش LAN میتونین عوض کنین آی پی مودم رو

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
سلام
چه جالب !!
توی شهر ماهم یه چند مدتیه اینطوریه حالا این چند روز گذشته رو نمیدونم ولی قبلا یکی از دوستان واسه خرید خط ثابت و ثبت نام پیگیر شده بود دیده بود حدود 15 20 نفری مودم در دست توی مخابرات شهرمون ایستاده و منتظر بودن مودم ها رو کانفیگ کنن ایشون رفته همینطوری پرسیده چند نفری بهش گفتند که خودبخود اینطوری شده و با پشتیبانی تماس گرفتند بهشون اعلام شده باید مودم رو کانفگ یا به خدمات دهنده شهرشون سر بزنن بعد از اون خودمم برای خانه رفتم خط بگیرم دیدم چند موردی هستن دقیقا همین مشکل حالا نمیدونم واقعا بد افزاره خارجیه یا کار خودشونه ولی روی دفتر نوشته بودن هزینه هر کانفیگ فلان تومان

mehdi63_teh

کاربر
2011-02-02
52
54
firewall که بصورت پیشفرص فعال هست.شما گزینه SPI رو active کنین که اتک نخوره.
برای تغییر GateWay مودم هم در بخش LAN میتونین عوض کنین آی پی مودم رو
در فایروال اون موارد به صورت پیشفرض فعال هست این موردی که دوستمون میگه نیاز به تحقیق بیشتر داره .
شاتل و مخابرات هردو از دی اس لم هواوی در مرکز استفاده میکنند و آسیا تک هم همینوطور به نظرم به باج افزار ربطی نداره مسئله نوسان برق عد م اتصال مناسب دوشاخه مودم به پریز برق و تداخل یا بروزرسانی در نرم افزار های شرکت سرویس دهنده حالا هر شرکتی می تونه عامل این مسئله باشه .خود مخابرات و شاتل در اون شهر میدونند په اتفاقی افتاده
ولی بیان نمی کنند . لایسنس دی اس لم در یکی از شرکت ها در تهران به مشکل خورده بوده حدود 1 روز مشکل و تداخل بود ولی به همه میگفتند تداخل سراسری داریم

ایراد از مودم نیست .مودم اگر قرار بود هک بشه کل آبرو و هیثیت زاکسل و تی پی لینک از بین می رفت تمامی مودم ها لایه 2 و 3 کار می کنند کار هر مجموعه ای و هکر ی نیست اصلا غیر ممکنه هک و دسترسی به لایه 2 و 3 شبکه .اینجوری بگم .

gamer1

کاربر vip
کاربر
2010-09-13
127
131
دوستان عزیز ممنون از اطلاعاتتون
مو به مو انجام دادم گفته های شما رو ولی نمیدونم چه بدافزاری هست که از لایه های امنیتی هم عبور میکنه
همونطور که گفتم باید آی پی تنظیمات مودم تغییر کنه از داخل eprom
فغلا شاتل و مخابرات این مشکل رو دارن
مودمهای زایکسل و ورژنهال فدیمی tplink رو هدف قرار میده

بالا