آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: نداشتن پاورگود در پاور گرین gp535b

h_sarghani

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2021-08-13
243
40
34
مشهد
2تا ترانسیستور smd پشت برد هست دقیقا پشت خازن بزرگ اول مدار اون دوتا سوخته بود ولی هرچی گشتم نیست تو اینترنت که بخرم شماره ترانسیتور ma7مدار این دوتا ترانسیستور من دنبال کردم مستقیم میره میخوره به برد pfc میتونه از همین باشه نداشتن پاور گود؟

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,040
2,858
32
2تا ترانسیستور smd پشت برد هست دقیقا پشت خازن بزرگ اول مدار اون دوتا سوخته بود ولی هرچی گشتم نیست تو اینترنت که بخرم شماره ترانسیتور ma7مدار این دوتا ترانسیستور من دنبال کردم مستقیم میره میخوره به برد pfc میتونه از همین باشه نداشتن پاور گود؟
یکم بیشتر دقت کن اگه قطعه smd پیدا نکردی مجبوری dip بزاری برد نخوابه
مطمئنی MA7?
[hide]و M7A?2N2907Aترانزیستور دیپ جایگزین...

پایه m7a به ترتیب از چپ....b=1....c=2 ....e=3
ولی 2907 پایه هاش به ترتیب از چپ....c=3....b=2 ....e=1

[/hide]

آخرین ویرایش:

h_sarghani

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2021-08-13
243
40
34
مشهد
m7a
متوجه نشدم میشه واضح تر بگی
چه ترانسیستوری که تو بازار پیدا میشه جایگزین m7a بکنم

faradi-ediso

کاربر vip
vip
کاربر
2018-08-17
32
9
سلام
وقت بخیر
با تشکر از مطالب خوبتون
یک پاور 785 گرین برای من آوردن. این پاور همه چیش سالمه.به لامپ تست میزنم. لامپ درست عمل میکنه. خازن رو شارژ میکنه . ولی نه پاور گود داریم نه استند بای و نه هیچ ولتاژ دیگه. کلا تستر روشن نمیشه. دوتا برد کوچیک داریم . یکی توی قسمت اولیه که وظیفه pfc رو داره . یکی هم توی قسمت ثانویه که آیسی سوپروایزر روش نصبه. همه سالم هستند. تمامی قطعات از دیود های قدرت ثانویه گرفته تا ماسفت های قسمت اولیه همه سالم. مقاومت هاهم سالم هستند. نمیدونم چرا روشن نمیشه. به نظر شما ایراد از کجاست؟ البته این پاور رو مشتری آورد. خازن های خروجی رو کلا نداشت.. که من همه رو 2200 میکرو 16 گذاشتم موقتا. ولی بدون اون خروجی ها باید حداقل پار گود رو داشته باشه که نداره. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

faradi-ediso

کاربر vip
vip
کاربر
2018-08-17
32
9
دوستان ، توی این پاور 785 گرین که من دارم. همه چی سالمه ولی هیچ ولتاژی ندارم .. 2 تا داتر برد داره . یکی قبل از هیت سینک اول در قسمت اولیه است . و یکی در قسمت دوم . آی سی ps223 قسمت دوم رو هم داشتم عوض کردم . ولی بازم روشن نمیشه. هیچ ولتاژی ندارم

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
m7a
متوجه نشدم میشه واضح تر بگی
چه ترانسیستوری که تو بازار پیدا میشه جایگزین m7a بکنم

این ترانزیستور:
PMBT2907A
خود ‌M7A هست
تو بازارهم موجوده اکثرقطعات فروش ها هم دارن ببین اگرتوبخش فروشگاه سایت اگرموجوده ازهمینجاتهیه کن راحت .

بالا