آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: نصب نشدن کارت صدا مادر بردASUS P5GD2-X درویندوز7

a k

کاربر vip
کاربر
2010-04-03
144
593
سلام همکاران
نصب نشدن کارت صدا مادر بردASUS P5GD2-X درویندوز7 جندتا نرم افزار صدانصب کردم جواب نداد باابدیت دایورازمایش کردم نشد لطفا راهنمای کنید

mohsen_jun_2005

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-01-03
618
862
تهران
سلام همکاران
نصب نشدن کارت صدا مادر بردASUS P5GD2-X درویندوز7 جندتا نرم افزار صدانصب کردم جواب نداد باابدیت دایورازمایش کردم نشد لطفا راهنمای کنید
سلام، با درایوری که روی سایت خودش زده هم تست کنین.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: a k

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
سلام همکاران
سلام پک درایور کامل بگیرین الان مدل 2021 اومده خیلی کامله هم میتونین با سرچ پیدا و نصبش کنین هم میتونین به اینترنت وصل بشین و اتوماتیک آپدیتش کنین

• Like

heical

کاربر
2011-05-13
306
531
به نظرم از نرم افزارهایی که خودشون درایور پیدا می کنن استفاده کنید تا یک درایور مشابه پیدا کنه براتون. چیپست صدای آنبرد این مادربرد از نوع cmedia cmi9880 هست که توی سایت ایسوس آخرین درایورش برای ساپورت xp هست. همینطور سایتهای دیگه هم همینطور هستن و درایور xp رو دارن برای دانلود. خود سایت cmedia هم که کلا این چیپست رو توی لیست محصولاتش نیاورده! حالا شاید یک درایور مشابهی بشه پیدا کرد که بخوره بهش. به نظرم از نرم افزار برای پیدا کردن درایور مشابه استفاده کنید.
این نرم افزار رو خودتون ببینید چطوره:
http://www.easydriverpro.com/driver-update/chipset/c-media/cmi9880/cmi9880-windows-7.html

آخرین ویرایش:
  • Like

heical

کاربر
2011-05-13
306
531
یک روش دیگه رو هم امتحان کنید. چند جا خوندم که جواب داده. ابتدا درایور مربوط به ویندوز ایکس پی رو بگیرید.
https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/misc/audio/c-media/cmi9880/CMI9880_V51219_64bit.zip

بعدش از توی کنترل پنل درایوری که الآن روی سیستم هست رو پاک کنید و مجددscan for hardware changes رو بزنید تا بگرده دنبال تغییرات. وقتی که کارت صدا رو پیدا کرد و ازتون درایور خواست به صورت دستی آدرس همین فایل درایور ویندوز ایکس پی رو بدید بهش. اینجوری درایور رو نصب می کنه و احتمالش زیاده که کارتون راه بیفته.
اگه خود فایل ستاپ رو اجرا کنید احتمالا خطا میده ولی اگه از روشی که عرض کردم به صورت دستی درایور رو بهش بشناسونید احتمالا جواب بده.

آخرین ویرایش:

randomboot

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-10
512
2,315
ویندوز ۷ که نصب کردین ۶۴ بیت هست یا ۳۲ بیت؟

بالا