آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل ولتاژ منفی پاور پرفکت و الگانس

Milad9676

کاربر
2020-11-29
76
43
سلام به اساتید محترم و بزرگوار...
دو تا پاور 230 وات اگه اشتباه نکنم که برچسباش کنده شده و فک کنم پاورای پرفکت و الگانس باشن...
مشکل ازین قراره که این دوتا پاور درکل روشن میشدن ولی ولتاژ ها زیادی بالا پایین بود(جفتشم مشکلاشون مثل هم بود)...با تعویض یه سری خازن های بخش خروجی ولتاژ سیم زرد ،قرمز،نارنجی،بنفش اوکی و میزون شد ولی ولتاژ سیم آبی که منفی 12 باید باشه تقریبا بین 11 تا 11.5 هستش...خازن های سر سیم ابی رو هم که 470uf/16v بودو هم عوض کردم ولی تغییری نداشت...ولتاژ گیری که کردم این ولتاژ تا سر دیود شاتکی وابسته به تولید 12 ولت ادامه داشت...کسی به این مشکل برخورده؟؟اگ راهی هست لطف کنید کمک کنید...ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: heical

Milad9676

کاربر
2020-11-29
76
43
خدا رو شکر. مشکلش چی بود. اگه میشه بفرمایید تا ما هم از تجربتون استفاده کنیم

دقیقا 4 تا پاور از جمله گرین 300 وات و 3 تا برند متفرقه این روشی که روش زدم رو جواب داد...داستان ازین قراره که موقع روشنی پاور ولتاژ گیری کردم و لاین منفی 12 رو دنبال کردم وه به دیود شاتکی رسیدم اون منطقه همگی ولتاژ منفی 11.5 داشت الا قبل یه دیود تو اون مسیر که قبلش منفی 12 وجود داشت ولی بعد این دیود ولتاژ کاهش پیدا میکرد در حد 0.5 الی 0.8 ولت...اون دیود رو حذف کردم و یه جامپر بجاش گذاشتم...ولتاز تثبیت شد...شاید عجیب باشه و حذف یه قطعه درست نباشه ولی واقعا کار کرد...ازشونم کار کشیدم کم نیاوردن...

rayansoft200

کاربر vip
کاربر
2012-03-05
50
69
دقیقا 4 تا پاور از جمله گرین 300 وات و 3 تا برند متفرقه این روشی که روش زدم رو جواب داد...داستان ازین قراره که موقع روشنی پاور ولتاژ گیری کردم و لاین منفی 12 رو دنبال کردم وه به دیود شاتکی رسیدم اون منطقه همگی ولتاژ منفی 11.5 داشت الا قبل یه دیود تو اون مسیر که قبلش منفی 12 وجود داشت ولی بعد این دیود ولتاژ کاهش پیدا میکرد در حد 0.5 الی 0.8 ولت...اون دیود رو حذف کردم و یه جامپر بجاش گذاشتم...ولتاز تثبیت شد...شاید عجیب باشه و حذف یه قطعه درست نباشه ولی واقعا کار کرد...ازشونم کار کشیدم کم نیاوردن...

ايول ميلاد جان كارت بيسته آره داداش راس ميگي حذف قطعه شايد كار درستي نباشه ولي واقعا بعضي موقع ها جواب ميده
يه چيزي ياد گرفتيم

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Milad9676

heical

کاربر
2011-05-13
306
531
ممنون. جالب بود.
این نیم ولت هم احتمالا به اندازه فروارد ولتاژ همون دیود شاتکی هست که از ۱۲ کم میشه.
ولی یک سوال: مگه با همون ۱۱/۵ ولت مشکلی داشتین؟ چون معمولا ولتاژها یک تولرانس خطای قابل قبولی دارن و در عین حال ولتاژ منفی ۱۲ اصلا استفاده خاصی توی مادربرد نداره تا جایی که می دونم. مشکل ولتاژ ۱۱/۵ چی بود دقیقا که شما این کار رو کردین که به ۱۲ برسه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Milad9676

Milad9676

کاربر
2020-11-29
76
43
ممنون. جالب بود.
این نیم ولت هم احتمالا به اندازه فروارد ولتاژ همون دیود شاتکی هست که از ۱۲ کم میشه.
ولی یک سوال: مگه با همون ۱۱/۵ ولت مشکلی داشتین؟ چون معمولا ولتاژها یک تولرانس خطای قابل قبولی دارن و در عین حال ولتاژ منفی ۱۲ اصلا استفاده خاصی توی مادربرد نداره تا جایی که می دونم. مشکل ولتاژ ۱۱/۵ چی بود دقیقا که شما این کار رو کردین که به ۱۲ برسه؟

مشتری های من اکثرا خودشون فروشنده های پاور هستن...من خودم تستر پاور ندارم چون نمیشه بهشون اعتماد کرد...مولتی متر بهتره...اونا وقتی پاورو به تستر میزنن تستر خطای LL و HH میده فک کنم و این دسته پاورارو که منفی 12 با مثبت 12 یکی نباشه این خطا رو میزنه و اونا میگن معیوبه در صورتی که مشکلی نداره یکم اختلاف داشته باشن...من هم در ازای قیمت ناچیزی تعمیر میکنم و میدم میره همین...

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: heical
بالا