آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کار نکردن یکی از اسلت های رم مادربرد

july61981

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-16
340
391
یه مادربرد MSI 478 پین دارم که دو تا اسلت رم داره اما فقط رو اسلت نزدیک سی پی یو رو رو قبول می کنه و رو اسلت دومی چندین رم رو امتحان کردم نشناخت البته اسلت ها قبلا تمیز کرده بودم با اسپری خشک - تینر
در ضمن مشکل فیزیکی هم نداره لطفا راهنمایی بفرمایید

superstar

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-21
254
1,136
اول اینکه روش زیر را تست کن تا بهتر نتیجه حاصل شود هیچ رمی به مادر برد وصل نباشد بعد همان اسلاید رمی که کار نمی کند رم را در ان قرار دهید حالا کامپیوتر را روشن کنی ایا صدای اختار بیپ رم را میشنوید اگر جواب مثبت بود یک سمباده را تا زده طوری که هر دو طرف ان زبر باشددرون اسلاید کشیده تا از ریوب پاک شود بعد رم را جا زده ونتیجه را در نظر بگیرد اگر منفی بود کامیوتر را خاموش کرده باتری را بیرون کشیده حدود نیم ساعت بعد باتری را جا زده کامپیوتر را روشن کنید بی گمان اگر از تنظیمات نرم افزاری باشد درست میشود بالایی هم سخت افزاری

kami_in2000

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-02-04
558
2,880
QOM
یه مادربرد MSI 478 پین دارم که دو تا اسلت رم داره اما فقط رو اسلت نزدیک سی پی یو رو رو قبول می کنه و رو اسلت دومی چندین رم رو امتحان کردم نشناخت البته اسلت ها قبلا تمیز کرده بودم با اسپری خشک - تینر

با سلام ، دوست عزیز ممکن است ترانزیستورهای کنترلر رم شما دچار مشکل شده باشند که اگر یک عکس از مادربرد بگذارید می توانم دقیق راهنماییتون کنم .

با تشکر .

taymaz-c

کاربر
2009-02-17
20
122
www.elecpic.blogsky.com

دوست عزیز من همچین مشکلی داشتم با یه بار رفع قلع مردگی از پایه های اسلات رم مشکلم حل شد.

بالا