آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خروجی نداشتن پاور 12ولتی21 آمپر و پاور 12ولتی10آمپر

naser627089

کاربر vip
کاربر
2017-01-20
84
62
سلام و عرض ادب
بله تمامی خازن ها تعویض شد ولی تاثیر نداشت

اگر زنرها راهم تعویض کردید جواب نداد وطبق گفته خودتون ترانزیستور ها سالم هستن ،احتمالا آیسی سوخته البته آیسی برای کنترل جریان هستش وبعید میدونم سوخته باشه.. اگر ولتاژ نباشه یا کم باشه از المانهای دیگر مثل مقاومت ودیود وترانزیستور ها وخازن میتونه باشه...اطراف ترانزیستور های سوئچینگ خوب نگاه وتمامی المانها را طبق نوشته ومشخصه خودش تست کن مثلا مقاومت از روی رنگش ببین چند اهم هست،وبا اهمتر چک کن

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
سلام و عرض ادب خدمت اساتید
اساتید دو عدد پاور پذیرفته شده یکی خروجی ندارد یک صدایی در کنار چوک شنیده میشود خازن ها رو هیت گرفتم تاثیری نداشت پتانسیومتر را هم تنظیم کردم باز هم نتیجه ای نداشت
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

سلام
جناب نبی زاده لطفا هم در متن و هم در عنوان تاپیک حروف را به اعداد یا حروف انگلیسی نچسبانید. این مسئله را در قوانین هم توضیح دادیم. باید فاصله بین همه کلمات رعایت شود. در متن تاپیک نوشتم تا سایر دوستان هم ببینن و یادآوری بشه که رعایت بفرمایند.

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
پس از تعویض خازن 47میکرو50ولت یک صدای جیغ مانند از ترانس شنیده میشه ولی ولتاژ ۳.۲ولت هست
دوست عزیز عرض کردم اگه به تجربه بنده هست آی سی رو تعویض کنید کاری هم به خازن و دیود و زینر و غیره نداشته باشید
اگرم میخواین خودتون تجربه کنید که کل قطعات رو میتونین تعویض کنین
خروجی هم گفتی 6 ولته خازن تعویض کردی کم شد؟برای 6 ولت من میگم آی سی خرابه

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
اگر زنرها راهم تعویض کردید جواب نداد وطبق گفته خودتون ترانزیستور ها سالم هستن ،احتمالا آیسی سوخته البته آیسی برای کنترل جریان هستش وبعید میدونم سوخته باشه.. اگر ولتاژ نباشه یا کم باشه از المانهای دیگر مثل مقاومت ودیود وترانزیستور ها وخازن میتونه باشه...اطراف ترانزیستور های سوئچینگ خوب نگاه وتمامی المانها را طبق نوشته ومشخصه خودش تست کن مثلا مقاومت از روی رنگش ببین چند اهم هست،وبا اهمتر چک کن
دوست عزیز همیشه یه عیبایی در مدارات الکترونیک بوجود میاد که از نظر علمی قابل توجیه نیس ماهم حدود 20 سال این راههارو تجربه کردیم که با صراحت میگیم آی سی

م نبی زاده

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-02-22
301
901
Iran
سلام
جناب نبی زاده لطفا هم در متن و هم در عنوان تاپیک حروف را به اعداد یا حروف انگلیسی نچسبانید. این مسئله را در قوانین هم توضیح دادیم. باید فاصله بین همه کلمات رعایت شود. در متن تاپیک نوشتم تا سایر دوستان هم ببینن و یادآوری بشه که رعایت بفرمایند.

چشم عذر خواهی بنده رو بپذیرید

م نبی زاده

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-02-22
301
901
Iran
دوست عزیز همیشه یه عیبایی در مدارات الکترونیک بوجود میاد که از نظر علمی قابل توجیه نیس ماهم حدود 20 سال این راههارو تجربه کردیم که با صراحت میگیم آی سی

خیلی خیلی در حق بنده لطف کردید
از تمامی زحماتی که تا بحال جنابعالی و همکاران گرانقدر زحمت کشیدید نهایت تشکر را دارم
چشم حتما اگر آیسی داشتم تعویض میکنم و اطلاع رسانی میکنم خدمتتون با تشکر

آخرین ویرایش:

هویدا

کاربر vip
کاربر
2014-03-07
222
263
باسلام وپوزش از اساتید مقاومتهای دقیق نزدیک ترانزیستورهای قدرت رو چک کنید وtl431 که شبیه ترانزیستوره عوض بشه

م نبی زاده

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-02-22
301
901
Iran
باسلام وپوزش از اساتید مقاومتهای دقیق نزدیک ترانزیستورهای قدرت رو چک کنید وtl431 که شبیه ترانزیستوره عوض بشه

سلام
استاد بنده کارهایی که به ترتیب انجام دادم البته در پاور اول
پتانسیومتر تنظیم شد
خازن ها تعویض شد
قلع مردگی ندارد
فقط یک مقاومت که باید 210 باشه به268اهم تغیر کرده بود کنار سلف اونم تعویض کردم هیچ نتیجه ای نداشت

بالا