آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل کانکت و دیسکانکت شدن پی در پی مودم

hossein.f

کاربر
2014-05-31
12
14
با سلام خدمت اساتید و دوستان ، همکاران

یه مودم goldweb وایرلس داریم که ارتباط لینک خوبی برقرار میکنه و هیچ قطعی نداره اما هر چند دقیقه یکبار کانکشن pppoe قطع میشه و دوباره وصل میشه، حتی بایوسش رو هم مجددا پروگرام کردم ولی مشکل حل نشد، لطفا اگر تجربه ای در این زمینه دارید راهنمایی بفرمایید
ممنون
:92000000:

hossein.f

کاربر
2014-05-31
12
14
احتمالا مک آدرس مودم اشتباهه . چک کنید با لیبل پشت مودم یکی باشه
به نظرم مشکل از مک نباشه ، چون اولا قبل از اینکه بایوس آپ دیت بشه این مشکل بود ، ثانیا اگه مشکل از مک باشه و از سمت اپراتور قطع بشه اصلا کانکت نمیشه چون اجازه نمیده

Glimpser

کاربر
2008-06-19
29
54
با سلام خدمت اساتید و دوستان ، همکاران

یه مودم goldweb وایرلس داریم که ارتباط لینک خوبی برقرار میکنه و هیچ قطعی نداره اما هر چند دقیقه یکبار کانکشن pppoe قطع میشه و دوباره وصل میشه، حتی بایوسش رو هم مجددا پروگرام کردم ولی مشکل حل نشد، لطفا اگر تجربه ای در این زمینه دارید راهنمایی بفرمایید
ممنون
:92000000:
با خود اپراتور مطرح کنید ممکنه با اعمال تنظیمات از مرکز برطرف بشه ( تجربه خودم )
با یک آداپتور دیگه چک کنید

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

arman_persia

کاربر vip
vip
کاربر
2018-11-27
85
192
36
یزد
به نظرم مشکل از مک نباشه ، چون اولا قبل از اینکه بایوس آپ دیت بشه این مشکل بود ، ثانیا اگه مشکل از مک باشه و از سمت اپراتور قطع بشه اصلا کانکت نمیشه چون اجازه نمیده

مک رو حتما بررسی کنین.
بعضی از مودم ها مثل آشنای اول ، زولتریکس و... وقتی آپدیت نرم افزاری هم میشن مکشون میپره.
قطع و و صلی pppoe در صورتی که مطمئن شدین لینک قطع نمی شه (با چشم تشخیص ندین! مودم رو نیم ساعت بذارین وصل باشه بعد با ISp تماس بگیرین بگین آپتایم خطم چقدره)اگه با دو فایل متفاوت تست کردین فقط از مک مودمه.

hossein.f

کاربر
2014-05-31
12
14
با کمال احترام بنده خودم مسئول پشتیبانی استان همون اینترنتی که استفاده میکنم هستم، مشکل از سمت اکانتینگ نیست چون حساسیت مک رو غیر فعال کردیم، مشکل قطعی لینک هم نیست چون از روی dslsm تست کردم، فقط میمونه آداپتور که همون آداپتور روی مودم دیگه داره کار میکنه. این مورد که کانکشن pppoe در مودم مشکل داشته باشه زیاد پیش میاد بین مشتریهامون و تا حالا قابل حل نبوده، بعضی از مشتریهامون مودمشون این مشکل رو داره که روی حالت bridge که کامپیوتر کانکت میکنه مشکلی نیست ولی وقتی مودم رو روی حالت pppoe میزاری همش دیسکانکت میکنه

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
با کمال احترام بنده خودم مسئول پشتیبانی استان همون اینترنتی که استفاده میکنم هستم، مشکل از سمت اکانتینگ نیست چون حساسیت مک رو غیر فعال کردیم، مشکل قطعی لینک هم نیست چون از روی dslsm تست کردم، فقط میمونه آداپتور که همون آداپتور روی مودم دیگه داره کار میکنه. این مورد که کانکشن pppoe در مودم مشکل داشته باشه زیاد پیش میاد بین مشتریهامون و تا حالا قابل حل نبوده، بعضی از مشتریهامون مودمشون این مشکل رو داره که روی حالت bridge که کامپیوتر کانکت میکنه مشکلی نیست ولی وقتی مودم رو روی حالت pppoe میزاری همش دیسکانکت میکنه
سلام پس با این اوصاف که می فرمایید،مشکل نرم افزاری نیست،مودم رو باز کنید و عیب یابی سخت افزاری انجام بدید. خازن ها،آیسی DSL رو چک کنید،ولتاژ هارو بررسی کنید

arman_persia

کاربر vip
vip
کاربر
2018-11-27
85
192
36
یزد

حرفتون کاملا متین اما بنده هم در شرکت اینترنت مخابرات مشغول هستم و این مشکل مک تکراری در اکانتینگ مشکل ایجاد نمی کنه و در dslam اگر مک تکراری باشه قطع و وصلی شدید pppoe پدید میاد.وقتی Bridge ست میشه مک مودم دیگه مشکلی اجاد نمی کنه و مک سیستم رو میگیره.من این مشکل رو با مودم هایی که ذکر شد داشتم که با کلی پیگیری و تعویض پورت به دیسلم دیگه که این مک رو توش سرچ کردیم موجود نبود مشکل قطع و وصلی pppoe کاملا رفع شد.
البته در مورد مشکل شما به نظرم اگر آپتایم لینک رو از دیسلم بررسی کرده باشین بعید هست مشکل سخت افزاری باشه و باید راهکار نرم افزاری وجود داشته باشه.
اگر به نتیجه رسیدین لطفا اعلام بفرمایین که ما هم راهکار جدید یاد بگیریم.:icon26:

Glimpser

کاربر
2008-06-19
29
54
سلام ، من هم روی مودم linksys wag 120n یک مشکل عجیب دارم ، قبلن هیچ مشکلی نداشتم الان چند وقته هر یکی دو روز یک بار کل مودم هنگ میکنه ( بعضی وقتها فقط wifi ) کنجکاوی کردم دیدم تعداد دفعات قطع و وصل شدن ppoe زیاده بنظرم مشگل هنگ کردن از همونه ، خازنهای داخل مودم را تعویض کردم ، با یک آداپتور دیگر هم چک کردم ، هیچ الگوی مشخصی از علت نتونستم پیدا کنم . از طریق سافتر خودش هم آپدیتش کردم ولی کماکان هر چند وقت یک بار بیهوش میشه ، ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

بالا