آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: دقیقترین و ارزانترین مولتی متر تعمیرگاه

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
689
قم
با سلام به همه اساتید محترم
من در صنعت برق صنعتی و ساختمان از قدیم مشغول هستم و برای همین چند ساله با این مولتی متر کار میکنم
15510756497995.jpg
Brand Name HoldPeak
DIY Supplies Electrical
Model Number HP-870N
Display Type Digital Only
Measuring Current Range 200A/1000A
Measuring Voltage Range 600mV/6V/60V/600V/750V/1000V
Measuring Resistance Range 600/6K/60K/600K/6M/ 60M
Measuring Capacitance Range 9.999nF--99.99mF
Operating Temperature -20~1000
Dimensions 225*97*40mm
Weight 450g
Frequency 9.999Hz--9.999MHz
Display 6000
Range Select AUTO
Data Hold Yes
Back Light YES
Jaw Caliber 45mm
Diode Test YES
True RMS Yes
Relative Value Yes
Inrush Current Test Yes

ازش برای تعمیرات برد هم استفاده میکنم
چند وقت پیش با اهم متر هیوکی یکی از دوستان برای ولتاژ dc پایین و تست خازن که مقایسه کردم اختلاف زیادی داشتم ونشون داد برای جزئیات مناسب نیست
حالا میخواستم ی مولتی متر رومیزی فقط برای تعمیرگاه بخرم البته با توجه به قیمت دلار نه زیاد گرون اما بین dec330 و victor vc97 موندم
بخصوص که شنیدم تقلبی این دو مدل یا کیفیت پایینتر هردو در بازار پرشده!
میخواستم ببینم شما اساتید از مدلهای جدید با چیزی کار کردید که دقت خوبی داشته باشه و الکی گرون هم نباشه؟!؟!
سقف هزینه ای که برای مولتی متر میخوام بکنم 2 میلیونه!
پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم

آخرین ویرایش:

majid parsa

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-12-30
470
1,027
تهران
سلام
دوست عزیز من هم هیوکی عقربه ای و دیجیتال ،هم ویکتور و هم دک و هم کیوریتسو(قدیمی) وهم صاایران داشتم وباهاشون زیاد کار کردم.شاید باورتون نشه بدون تعصب میگم دک330 از همشون بهتره.سرعتش بعد از عقربه ای از همشون بالاتره.تو عقربه ای که اصلا حرفی نیست،هنوز باهاش کار میکنم و لازمه واسه تعمیرات. تست دقیق ترانزیستور و نشتی خازن و دیود فقط و فقط با عقربه ای ممکنه،شنیدین میگن قطعه تو تست سالم بود تعویض کردیم برد درست شد؟طرف عقربه ای نداشته!!!.با ویکتور چندبار جریان تست کردم تست جریانش از کار افتاد.کلا کیفیت نداشت،مرد نبود!!کیوریتسو و هایوکی عذابت میده تا ولتاژ نشون بده از همه بدتر صا ایران با اینکه تکمیل بود و هر کاری هم کردم از کار بیفته و نیفتاد آخر مجبور شدم اهداش کنم تا پیرم نکنه ،وسط ولتاژ گیری باید یه چایی میخوردی تا محاسبات ریاضی فیزیکش تموم بشه یه چیزی نشون بده!!!!.دک دقتشم بد نیست از ویکتور خیلی دقیق تر و مرد تره.خرابشم کردم بازم درست شد.البته جدیدهاشو دیدم رنگشون تیره تر شده،به سیاهی میزنه و کیفیتشو نمیدونم.قدیم اصلش به اسم آلفا بود که ساخت ژاپن و فوق العاده بود.ولی اگه بگردید طوسی هاشم باید باشه.البته اینم بگم اهمتر سلیقه ای و عادته.با یه مدل کار کنید تا هم بهش عادت و هم "اطمینان" کنید.این تجربه من از چند مدل اهمتر بود.امیدوارم به کارتون بیاد

آخرین ویرایش:

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,874
10,557
سلام
من چند سالیه از مدل bm9205 استفاده می کنم.سرعت خوبی داره.اتورنج نیست دوامش هم عالیه بخصوص اینکه اگر روی اهم باشه و به برق بزنی مشکلی براش پیش نمیاد.روی حالت خازن هم چند باری خراب شده که با تعویض lm324 درستش کردم.

قبلا dec330 داشتم عالی بود ولی نمونه های الان اصلا کیفیت نداره

L145121836952863.jpg

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
689
قم
سلام
دوست عزیز من هم هیوکی عقربه ای و دیجیتال ،هم ویکتور و هم دک و هم کیوریتسو(قدیمی) وهم صاایران داشتم وباهاشون زیاد کار کردم.شاید باورتون نشه بدون تعصب میگم دک330 از همشون بهتره.سرعتش بعد از عقربه ای از همشون بالاتره.تو عقربه ای که اصلا حرفی نیست،هنوز باهاش کار میکنم و لازمه واسه تعمیرات. تست دقیق ترانزیستور و نشتی خازن و دیود فقط و فقط با عقربه ای ممکنه،شنیدین میگن قطعه تو تست سالم بود تعویض کردیم برد درست شد؟طرف عقربه ای نداشته!!!.با ویکتور چندبار جریان تست کردم تست جریانش از کار افتاد.کلا کیفیت نداشت،مرد نبود!!کیوریتسو و هایوکی عذابت میده تا ولتاژ نشون بده از همه بدتر صا ایران با اینکه تکمیل بود و هر کاری هم کردم از کار بیفته و نیفتاد آخر مجبور شدم اهداش کنم تا پیرم نکنه ،وسط ولتاژ گیری باید یه چایی میخوردی تا محاسبات ریاضی فیزیکش تموم بشه یه چیزی نشون بده!!!!.دک دقتشم بد نیست از ویکتور خیلی دقیق تر و مرد تره.خرابشم کردم بازم درست شد.البته جدیدهاشو دیدم رنگشون تیره تر شده،به سیاهی میزنه و کیفیتشو نمیدونم.قدیم اصلش به اسم آلفا بود که ساخت ژاپن و فوق العاده بود.ولی اگه بگردید طوسی هاشم باید باشه.البته اینم بگم اهمتر سلیقه ای و عادته.با یه مدل کار کنید تا هم بهش عادت و هم "اطمینان" کنید.این تجربه من از چند مدل اهمتر بود.امیدوارم به کارتون بیاد

ممنونم از راهنماییتون دوست عزیز
حرفتون کاملا درسته
من خیلی مواقع با حالت خازن مولتی متر ی خازنو تست میگیرم، ظرفیت دقیق و درسته ولی وقتی میزاشتم رو مدار کار نمیکرد تعویض میکردم درست میشد، آخر به این نتیجه رسیدم کلا ی خازن سنج مجزا بخرم برای تست خازن
حالا اونم چون تجربه کار با خازن سنج ندارم نمیدونم اصلا اونم بتونه بگه این خازن ایراد داره یا نه
حالا شما میفرمایید موارد اینچنینی رو میشه با ی مولتی متر عقربه ای تست کرد!

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
689
قم
سلام
من چند سالیه از مدل bm9205 استفاده می کنم.سرعت خوبی داره.اتورنج نیست دوامش هم عالیه بخصوص اینکه اگر روی اهم باشه و به برق بزنی مشکلی براش پیش نمیاد.روی حالت خازن هم چند باری خراب شده که با تعویض lm324 درستش کردم.

قبلا dec330 داشتم عالی بود ولی نمونه های الان اصلا کیفیت نداره

L145121836952863.jpg

دقیقا مشکل من همینه که خیلی از مولتی مترهای بازار الان بی کیفیت شدن و نمیدونم توی این بازار آشفته چطور ی مولتی متر رومیزی دقیق برای تعمیرات برد بخرم

M.babaei

کاربر
2017-09-22
70
63
تهران
سلام همکار گرامی
به نظر من بهترین مولتی متر همون مدل DEC 330 باشه که من سال هاست ازش استفاده میکنم خیلی دقیق نسبت به بقیه مدل ها واینکه اصلی رو پیدا کنی عالیه حرف ندارن و AUTO RENG باشه هم در وقت صرفه جویی داره و هم کاربردی کلا من که ازش راضی هستم نسبت به قیمت هم ارزش خرید داره الان واقعیت نمیدونم قیمتاشون چجوری شده ولی اصل باشه گرونم باشه باز بخرید .

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
سلام به همگی
من سال 79 بود فکر کنم نمایندگی صاایران یه اهمتر ژاپنی عالی آورده بود اون موقع 24.750 تومن پولش بود اتورنج بود تو مایه های این لینکی که میزارم
اسمش یوکوگاوا بود دفترچشو که مطالعه کردم واقعا دقیق و عالی بود
یه فیوز 200 میلی آمپر داره گذاشتن برای اندازه گیری جریانهای زیر 200 میلی آمپر که متاسفانه بسکه من اون زمان اشتباه میزدم چندین بار هی سوخت و میرفتم دوباره میگرفتم مینداختم روش تا یه بار اشتباه کردم جاش سیم انداختم قسمت تست آمپرش با همین اشتباه من سوخت ولی بقیه مدار تا الان که 20 ساله داره کار میکنه عالی و بدون یه بار خطا هنوزم با هیچ مدل اهمتری عوضش نمیکنم چون اکثر جاهایی که تعمیرات انجام میدم خودشون دارن با اهمتر خودم که تست میکنم اصلا زمین تا آسمون باهم متفاوتن
این تو مایه های همونه فقط جدیدتر و با امکانات بیشتر اگه میتونی گیر بیاری حرف نداره واقعا عالیه
https://iranindustryexpo.com/items/157498.html?view=items&f=m

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
دست دوم اگه بخای جنس خوب گیر میاد خودم سایت ایسام رو برای خرید اجناس دست دوم انتخاب کردم خیلیم تا الان خریدم
خوبیش به اینه خرید میکنی فروشنده کالا رو برات ارسال میکنه ولی پولش به حساب ایسام میره تا وقتی که از سلامت اون اطمینان کنی بعد تایید میکنی و پول به حساب فروشنده ریخته میشه برای همچین چیزای حساسی اونم دست دوم عالیه تازه مزایده هم داره که میتونی به قیمت خوب بخری

بالا