آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: مشکلات خود را در رابطه با تعميرات تلفن های رومیزی در اين تاپيک مطرح کنيد

reza388

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
296
658
با سلام
تلفن پاناسونيك مدل kx-tg2360jxs قسمت لاين آن به برق زده شده است از اساتيد خواهش مي كنم راهنمايي كنيد ممكن است چه قطعاتي سوخته باشد.
ممنون

novinco

کاربر vip
vip
کاربر
2009-02-21
151
242
با سلام
تلفن پاناسونيك مدل kx-tg2360jxs قسمت لاين آن به برق زده شده است از اساتيد خواهش مي كنم راهنمايي كنيد ممكن است چه قطعاتي سوخته باشد.
ممنون
با سلام و تبريك سال نو ابتدا دو vdr ورودي رو تست و بعد ترانزيستور خط از لحاظ سلامت چك شوند موفق باشي

reza388

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
296
658
با سلام و تبريك سال نو ابتدا دو vdr ورودي رو تست و بعد ترانزيستور خط از لحاظ سلامت چك شوند موفق باشي
سلام و عید شما هم مبارک
ممنون دوست عزیز من متوجه نشدم این vdr چی هست در ورودی دو قطعه هست بنام sa 101 و sa102 که نمیدونم چی هست و چطوری چک میشه و اگه نقشه اش رو داری ممنون می شم شماره ترانزیستور رو و اینکه مثبت یا منفی هست رو بگی با تشکر منتظرم.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,543
سلام و عید شما هم مبارک
ممنون دوست عزیز من متوجه نشدم این vdr چی هست در ورودی دو قطعه هست بنام sa 101 و sa102 که نمیدونم چی هست و چطوری چک میشه و اگه نقشه اش رو داری ممنون می شم شماره ترانزیستور رو و اینکه مثبت یا منفی هست رو بگی با تشکر منتظرم.
با سلام :
دوست عزيز vdr يك قطعه اي معمولا به شكل خازن هاي عدسي ( لپه اي شكل )ولي بزرگتر از انها و به رنگهاي مختلف (در تلفن ها معمولا ابي يا سبز و در مواردي به رنگ نارنجي ديده شده است ) كه نشانگر ولتاژكار انهاست ميباشند ونقش ان در مدارات محافظت در برابر ولتاژهاي اضافي اعمالي به مدار ميباشد ( مقاومت وابسته به ولتاژ ) و معمولا در تلفن ها از نوع 90 ولتي ان استفاده ميشه كه در شرايط عادي كه خط تلفن داراي ولتاژي در محدوده 50 ولت براي dc و حدود 75 الي 90 ولت براي ac زنگ ميباشد و از طرفي با توجه به ولتاژ كار اين قطعه در تلفن ها در شرايط عادي هيچگونه عكس العملي از خود نشون نميده ولي به محض رسيدن ولتاژ بيشتر از 90 ولت (مثلا برق زدگي )اين قطعه اتصال كوتاه شده و در نتيجه فيوز مدار عمل كرده و مدارات بعدي را از اوورلود ولتاژ خط محافظت ميكند .
روي هر خط a , b در هر تلفن يك عدد از اين قطعه وجود دارد (در بعضي مدلها اين قطعه دوبله (دوتايي در يك چيپ ) كه سه پايه دارد پايه وسطي به اتصال زمين مدار كه در رابطه با ارت ميباشد وصل ميشه و پايه هاي طرفين هر كدوم به يكي از خطوط a , b به هر حال در صورت سالم بودن اين قطعه نباشد از پايه هاي طرفين بهم ديگر (در اهم متر ) راه بدهد اگر نشطي يا اتصال كوتاه شود بايد انرا با نوع مشابه تعويض كنيد مسلما اگر موجود نداشتيد ميتونيد با در اوردن اين قطعه و جاي خالي گذاشتن ان مدار خود را تست كنيد ولي براي كار كرد هميشه اينكار توصيه نميشود و حتما با نوع مشابه تعويض گردد .
در ضمن شماره ترانزيستور را شما بايد بزاريد تا راهنمايي كنيم در تلفن ها از دو نوع ترانزيستور ولتاژ بالا NPN , PNP هر دو استفاده ميشه (قسمت سويچ و كليد زني ورودي مدار ) مثل 2N5551 , 2N5554 , BF422 , BF423
با تشكر .
موفق باشيد .

آخرین ویرایش:

reza388

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
296
658
با تشکر از استاد ارجمند جناب آقای رجبی و تشکر از توضیح کاملشون
در این تلفن به شکل نارنجی هست و به شکل فیوز عمل کرده و سو خته بود که من با یک سیم دوباره اتصال برقرار کردم دو مقاومت فیوزی l101 و l102 هم سالم بودندولی کما کان بوق نیست بعد از پل دیود الان من 49 ولت حالت عادی را دارم ممنون می شوم راهنمایی کنید که این ترانزیستور کجاست.
ممنون

پیوست‌ها

• 61.9 کیلوبایت بازدیدها: 724

novinco

کاربر vip
vip
کاربر
2009-02-21
151
242
با تشکر از استاد ارجمند جناب آقای رجبی و تشکر از توضیح کاملشون
در این تلفن به شکل نارنجی هست و به شکل فیوز عمل کرده و سو خته بود که من با یک سیم دوباره اتصال برقرار کردم دو مقاومت فیوزی l101 و l102 هم سالم بودندولی کما کان بوق نیست بعد از پل دیود الان من 49 ولت حالت عادی را دارم ممنون می شوم راهنمایی کنید که این ترانزیستور کجاست.
ممنون
با سلام دوست من ترانزيستور خط كه مثبت هست رو چك كن كه شماره فني اون معمولا در پاناسونيك ها a1772يا a1625يا a1626 ميباشد

ask

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2009-01-28
265
1,071
کردستان
خدمت آقای رجبی
در قسمت فایل ها در خواست فایل پروگرام گوشی یونیکو 315 را کرده بودم فرموده بودید شماره ونوع آی سی دستگاه ارسال کنم لازم به ذکر است که گوشی فوق مدت یک ماه کرده وبه یک باره صدای زنگ گوشی خود به خود قطع شدو تلفن دیگر با سیستم تن شماره گیری نمی کند ویکی از گوشی ها خود به خود ازکارافتاده است شماره آی سی ها:pcdso912hta00---pcf8576--24c16

پیوست‌ها

reza388

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
296
658
با سلام دوست من ترانزيستور خط كه مثبت هست رو چك كن كه شماره فني اون معمولا در پاناسونيك ها a1772يا a1625يا a1626 ميباشد
ممنون از حسن توجه شما دوست عزيز
دوست عزيز اين شماره ترانزيستور در برد نبود ولي قسمت مثبت پل ديود به يك ترانزيستور با شماره a828l وصل مي شود اگر منظور اين ترانزيستور هست از چه ترانزيستور جايگزين مي توانم استفاده كنم.
ممنون

faryad_mfa

کاربر
2008-01-15
78
305
با سلام
در تلفن پانافون دوخط در صدای گوشی نویز وجود دارد(در هر دو خط).
تمامی قطعات را چک کردم هیچ کدام مشکل خواصی نداشت.گوشی را هم با یک گوشی دیگر تعویض کردم .فقط نکته ای که دارد با قطع کردن سیم میکروفن مشکل حل میشود. با تماس دست در جاهای خواصی از مدار نیز همین اتفاق می افتد.
ممنون میشم راهنماییم کنید.متشکرم

novinco

کاربر vip
vip
کاربر
2009-02-21
151
242
ممنون از حسن توجه شما دوست عزيز
دوست عزيز اين شماره ترانزيستور در برد نبود ولي قسمت مثبت پل ديود به يك ترانزيستور با شماره a828l وصل مي شود اگر منظور اين ترانزيستور هست از چه ترانزيستور جايگزين مي توانم استفاده كنم.
ممنون
با سلام دوست من اگه مطمئني كه مثبت هست ميتوني بجاي اون از a1625 استفاده كني

بالا