آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: مشکلات خود را در رابطه با تعميرات تلفن های رومیزی در اين تاپيک مطرح کنيد

Avang2005

Banned
2009-02-16
354
2,052
سلام دوست من

با سلام علت اینکه اکـر گوشیها بعد از وصل شدن به برق و یا موارد دیگر سالم کار کرده اما زنگ نمی خورد چیست در حالیکه ایفون خوب کار می کند ممنون

در ارتباط با این معمولا یک دیود زینر شورت میشود .

1 . دیودهای زینر را تست کنید فقط یک دیود باید شورت نشون داده شود که اونم سر راه

شاسی قطع کننده هست که با قطع شاسی باید از حالت شورت خارج شود .

2 . ترانزیستور های A92 بلا استثنا عوض شوند یا معادل (2n5401)

3 . دیودهای قسمت یکسو سازی رو چک کنید معمولا بعداز اتصال به برق یکی با دوتا از این

دیود ها شورت می شود .

4 . فیبر مدارچاپی رو بدقت نگاه کنید بر اثر عبور ولتاژ مداری قطع نشده باشد

موفق باشید

Avang2005

Banned
2009-02-16
354
2,052
سلام دوست من

توضع هر شاسی تلفن را فشار می دهیم این جمله dat enverkehr روی صحفه هست وشماره گیری نمی کند وبوق مثل ارسال فکس شنیده می شه

شرمنده اطلاعی در مورد این تلفن ندارم ولی با این حال شما ترانزیستور های a92 رو چک کنید

موفق باشید

Avang2005

Banned
2009-02-16
354
2,052
سلام دوست من

جناب اونک ممنون از راهنماییتان (مثل اینکه شما با شرکت a92 قرار داد دارید که این همه اونو تبلیغ می کنید ) باز هم ممنون از راهنماییتان

بیشترین مورد در خرابی تلفن ترانزیستور a92 هستش که در صورت سالم بودن باید تعویض شود

موفق باشید

kiumarth

کاربر
2008-10-23
173
268
با سلام
من یک تلفن carin مدل 2020 دارم که آی دی کالر اون از کار افتاد همه امکانات تلفن درست است فقط شماره طرف مقابل روی اون نوشته نمی شود
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

kiumarth

کاربر
2008-10-23
173
268
سلام دوست من

شما اول تلفن را روی خط دیگه ای تست کنید چون معمولا ایراد از خط هستش

موفق باشید

با سلام
این تلفن روی همین خط چند سال کار کرد ولی الان دیگه شماره نمی اندازه ، روی یک خط دیگه تست کردم ولی بازم شماره نمیاندازه
تلفن های دیگه روی این خطوط جواب میده مشکل از خط نیست
با تشکر

• Like

Avang2005

Banned
2009-02-16
354
2,052
سلام دوست من

معمولا این ایراد از خط تلفن می باشد . چون بیشتر تلفن ها با سیستم دیجیتال هماهنگی ندارند

به همین خاطر کالر id بر روی بعضی از تلفن ها غیرفعال میشه .

البته : اگه تلفن شما باطری داره باطری ها رو بیرون بکش و مثبت - منفی جا باطری رو به هم

بزنید بعد باطری رو جا بزنید .

در مورد اینکه قطعه ای داشته باشه در بازه این موضوع باید بگم این اطلاعات بر می گرده به

قسمت حافظه تلفن که معمولا بصورت قیر مانند میباشد و صرفه به تعویض نیست

تنها راه برای درست کردن اینه که یک شماره گیر بیرونی تهیه کنید در تلفن جاسازی کنید که

چیزی حدود 3 - 4 هزار تومان هزینه بیشتر نداره .

موفق باشید

farajtel

کاربر
2008-02-05
93
1,091
توضع هر شاسی تلفن را فشار می دهیم این جمله dat enverkehr روی صحفه هست وشماره گیری نمی کند وبوق مثل ارسال فکس شنیده می شه
دوست عزیز این مشکل از اتصالی در قسمت شماره گیر نیز میتواند باشد صفحه شماره گیر را شستشو دهید انشاء الله مشکل حل خواهد شد

kiumarth

کاربر
2008-10-23
173
268
سلام دوست من

معمولا این ایراد از خط تلفن می باشد . چون بیشتر تلفن ها با سیستم دیجیتال هماهنگی ندارند

به همین خاطر کالر id بر روی بعضی از تلفن ها غیرفعال میشه .

البته : اگه تلفن شما باطری داره باطری ها رو بیرون بکش و مثبت - منفی جا باطری رو به هم

بزنید بعد باطری رو جا بزنید .

در مورد اینکه قطعه ای داشته باشه در بازه این موضوع باید بگم این اطلاعات بر می گرده به

قسمت حافظه تلفن که معمولا بصورت قیر مانند میباشد و صرفه به تعویض نیست

تنها راه برای درست کردن اینه که یک شماره گیر بیرونی تهیه کنید در تلفن جاسازی کنید که

چیزی حدود 3 - 4 هزار تومان هزینه بیشتر نداره .

موفق باشید

با سلام
دوست عزیز ای دی کالر این تلفن قبلا روی همین خط کار میکرد
این تلفن را روی خط دیگر هم تست کردم ولی ای دی کالر شماره نمی اندازه
باتری ها رو در اوردم و مثت و منفی را برای یه لحظه به هم اتصال دادم و دوباره جا زدم ، تاثیری نداشت
در این تلفن هیچ چیز قیر مانندی ندارد فقط ای سی دارد+دیود+مقاومت+...

با تشکر

• Like
بالا