آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ترانس رکتیفایر ایران ترانس با تاخیر روشن میشه

mehdi.d70

کاربر vip
vip
کاربر
2018-11-17
126
105
32
سلام و عرض خسته نباشید خدمت اساتید محترم .یه رکتیفایر ایران ترانس مدلRC250A IGBT برام اوردن مشتری گفت یه لحظه روشن میشه دوباره خاموش میشه وقتی خودم تست کردم متوجه شدم ک وقتی کلید پاور رو میزنی در واقع دستگاه روشن نمیشه فقط فن شروع به چرخیدن میکنه و بعد از چند ثانیه فن خاموش میشه و دیگه هر چقدر کلید پاور رو قطع وصل کنید روشن نمیشه مگر اینکه چند دقیقه از برق جدا کنید و مجددا بزنید.در بررسی های بیشتر متوجه شدم ک وقتی دستگاه رو به برق میزنی باید حداقل یک دقیقه صبر کنی بعد کلید پاور رو بزنی در این صورت رله عمل میکنه و دستگاه بدون مشکل کار میکنه .ولی اگه بلافاصله بعد از به برق زدن کلید پاور رو بزنی رله عمل نمیکنه فقط فن چند ثانیه کار میکنه و دیگه روشن نمیشه.خودم احساس میکنم یه مشکل خازنی باشه.طبق ولتاژ گیری ک کردم متوجه شدم وقتی بلافاصله کلید پاور رو میزنی ولتاژ ۳۰۰ ولت از برد تغذیه به برد اصلی نمیاد یعنی به صورت انی یک لحظه وصل و دوباره قطع میشه ولی اگر چند دقیقه صبر کنی ولتاژ کامل و بدون مشکل وصل میشه.از اساتید محترم خواهش میکنم لطفا راهنمایی کنید.ممنون Image-7888.jpgImage-7496.jpg

yahya136926

کاربر vip
vip
کاربر
2010-06-25
17
21
خوزستان
بعد از زدن کلید پاور ولتاژ خازنها رو چک کنید،لحیم سردی ها رو برطرف کنید، از سالم بودن ترانزیستورهای قدرت اطمینان حاصل کنید،آی سی تغذیه رو تعویض کنید،مورد داشتم که ایراد تقریبا همینجوری بوده با تعویض آی سی تغذیه برطرف شده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mehdi.d70

mehdi.d70

کاربر vip
vip
کاربر
2018-11-17
126
105
32
بعد از زدن کلید پاور ولتاژ خازنها رو چک کنید،لحیم سردی ها رو برطرف کنید، از سالم بودن ترانزیستورهای قدرت اطمینان حاصل کنید،آی سی تغذیه رو تعویض کنید،مورد داشتم که ایراد تقریبا همینجوری بوده با تعویض آی سی تغذیه برطرف شده

ایسی تغذیه کدومه؟

mostafa9306

کاربر
2018-11-05
9
11
30
سلام دوست عزیز
مشکل احتمال زیاد NTCباشه برد بانک خازن را باز کن و بررسی کن ntc چند اهمه و اینکه ترک نداشته باشه
اهم ntc خدود 15-25 اهم هست اگه احتمالا در حد کیلو اهم هست باید تعویض شوند

بالا