آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: پاور viera vi-600

Mehdjb

کاربر
2017-01-13
4
2
با سلام و خسته نباشید
من یک پاور ویرا vi-600 دارم که یکی از خازن هاش مشکل پیدا کرده بود تعویض کردم بعدش ولتاژ ۵ بالا داشت (۵.۵) که با تعویض دیودهای شاتکی مشکلش حل شد، الان با تستر روشن میشه ولتاژهاش هم گرفتم ۱۲.۳ ۵.۲ و ۳.۳ هست ۵vsb هم ۵.۱ نشون میده اغلب خازنها رو تعویض کردم ۱۰ میکرو ۲.۲ میکرو ۵۰ خازنهای کوپلاژ و خروجی ولی با تستر و اتصال سیم سبز و مشکی سریع روشن میشه اما با مادربردی که قبلا هم باهاش کار میکرده چیزی حدود ده دقیقه باید به برق باشه تا روشن بشه یه صدای سوت خیلی ریز هم داره اگه ممکنه راهنمایی کنید ممنونم

پیوست‌ها

• 221.3 کیلوبایت بازدیدها: 93
  • 266.9 کیلوبایت بازدیدها: 92
  • 195.7 کیلوبایت بازدیدها: 93
  • 225.8 کیلوبایت بازدیدها: 155
  • 232.6 کیلوبایت بازدیدها: 96
آخرین ویرایش:

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
با سلام و خسته نباشید
من یک پاور ویرا vi-600 دارم که یکی از خازن هاش مشکل پیدا کرده بود تعویض کردم بعدش ولتاژ ۵ بالا داشت (۵.۵) که با تعویض دیودهای شاتکی مشکلش حل شد، الان با تستر روشن میشه ولتاژهاش هم گرفتم ۱۲.۳ ۵.۲ و ۳.۳ هست ۵vsb هم ۵.۱ نشون میده اغلب خازنها رو تعویض کردم ۱۰ میکرو ۲.۲ میکرو ۵۰ خازنهای کوپلاژ و خروجی ولی با تستر و اتصال سیم سبز و مشکی سریع روشن میشه اما با مادربردی که قبلا هم باهاش کار میکرده چیزی حدود ده دقیقه باید به برق باشه تا روشن بشه یه صدای سوت خیلی ریز هم داره اگه ممکنه راهنمایی کنید ممنونم

سلام و عرض ادب
عکس از برد بزارید
پاور رو روشن کنید، با یک لامپ ۱۲ ولت خروجی ۱۲ و ۵ ولت رو بگیرید ببینید پاور خاموش میکنه یا نه
من خودم از لامپ هالوژنی ۱۲ ولت ۵۰ وات استفاده میکنم برای اینکار
سوت کشیدن هم مربوط به مشکل خازنی هست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mehdjb

Mehdjb

کاربر
2017-01-13
4
2
خیلی ممنونم که وقت گذاشتید، با لامپ 12 ولت تست کردم الان، بله خاموش میشه.

Mehdjb

کاربر
2017-01-13
4
2
مادربرد رو با یک پاور دیگه تست کردم و مشکلی نداشت.

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
خیلی ممنونم که وقت گذاشتید، با لامپ 12 ولت تست کردم الان، بله خاموش میشه.

با اتصال به قسمت ۱۲ ولت یا پنج ولت؟
هرکدوم هست در اون مسیر اتصالی وجود داره،دیود اون مسیر روی هیتسینگ دوم رو چک کنید، ظرفیت خازن هاشو چک کنید.
راستی در بعضی پاورها وقتی اول ۱۲ ولت رو با لامپ میخوایم تست کنیم تشخیص اتصالی میده و خاموش میشه بهتره اول ۵ ولت رو تست بگیرید با لامپ بعد ۱۲ ولت رو که بابت این موضوع خیالتون راحت بشه و مطمئن باشید که خاموش شدن بخاطر این موضوع نبوده و واقعا اتصالی وجود داره

• Like

Mehdjb

کاربر
2017-01-13
4
2
از همه دوستان ممنونم که راهنمایی میکنید.namaste
اتصالی تو لاین 12 ولت بود، خازن خروجی رو تعویض کردم و یکی از سیم های خروجی هم از نقطه اتصال قطع شده بود (این دیگه واقعا جالب بود.)
یه خازن مایلار تو لاین 5VSB داره که سوت کشیدن برای اون بود(102M 1KV) اونم تعویض کردم، الان با تستر PG 320 میده همه ولتاژها درسته سریع روشن میشه، روی مادربرد هم اولین بار که به برق میزنی دقیقا 12 ثانیه باید صبر کنی بعد کلید پاور رو بزنی روشن بشه، توی این 12 ثانیه به هیچ وجه روشن نمیشه (اینو دیگه واقعا نمیدونم چه کارش کنم؟؟؟)
چند تا خازن مولتی لایر تو لاین 5VSB هست ممکنه از اونا باشه؟(102 و 104)
بعد یه مورد جالب بعد از اینکه روی سیستم میبندیش روشن میشه و کار میکنه، سیستم رو که خاموش میکنی LED پاور روی کیس ثابت روشن میمونه تا برق قطع نشه thinker ( یک پاور با تمام مشکلات)

آخرین ویرایش:

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
از همه دوستان ممنونم که راهنمایی میکنید.namaste
اتصالی تو لاین 12 ولت بود، خازن خروجی رو تعویض کردم و یکی از سیم های خروجی هم از نقطه اتصال قطع شده بود (این دیگه واقعا جالب بود.)
یه خازن مایلار تو لاین 5VSB داره که سوت کشیدن برای اون بود(102M 1KV) اونم تعویض کردم، الان با تستر PG 320 میده همه ولتاژها درسته سریع روشن میشه، روی مادربرد هم اولین بار که به برق میزنی دقیقا 12 ثانیه باید صبر کنی بعد کلید پاور رو بزنی روشن بشه، توی این 12 ثانیه به هیچ وجه روشن نمیشه (اینو دیگه واقعا نمیدونم چه کارش کنم؟؟؟)
چند تا خازن مولتی لایر تو لاین 5VSB هست ممکنه از اونا باشه؟(102 و 104)
بعد یه مورد جالب بعد از اینکه روی سیستم میبندیش روشن میشه و کار میکنه، سیستم رو که خاموش میکنی LED پاور روی کیس ثابت روشن میمونه تا برق قطع نشه thinker ( یک پاور با تمام مشکلات)

سلام ،خازن های مربوط به قسمت ۲۲۰ رو چک کنید, و خازن مربوط به power good رو هم چک کنید
این دو مورد رو برای دیر روشن شدن چک کنید و اینکه چراغ led روشن میمونه بنظرم خازن های ۲۲۰ مشکل دارن و سریع تخلیه نمیشن

• Like
بالا