آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: چگونه سوال و مشکلمان را خوش شانس کنیم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
درود

برخی از اطلاعات انسان حاصل تحقیق و تجربه و تلاش خودش هست و برخی از اطلاعات و دانش را از دیگران و یا از طریق تحصیل بدست میاره .

مالکیت انسان بر جملگی این اطلاعات و تجربیات از سوی قوانین کلیه کشورها پذیرفته شده و مورد احترام است.
و اگرچه کشور ما برای مالکیت معنوی اهمیت و ارزشی قائل نیست اما لااقل بشکل لسانی از حقوق بدیهی و غیرقابل انکار میداند .

یعنی همانطور که اتومبیلی در مالکیت شماست و میتوانید بدلخواه و سلیقه خود به دوست و دشمن و همسایه و غریبه امانت بدهید و یا به احدی ندهید و کسی حق اعتراض بر سلیقه شما و نحوه حفاظت و یا استفاده قانونی و شرعی و عرفی از آنرا ندارد ،

به همین ترتیب اطلاعات و تجربیات انسان نیز بدلخواه انسان قابل عرضه و یا غیرقابل عرضه میشود .

مثلا شما میدانید ۲+۲ برابر با ۴ هست و حق شماست که به دیگران آموزش دهید و یا آموزش ندهید و احدی حق اعتراض ندارد ،

اما افراد صاحبدل و صالح نه تنها از مالکیت مادی و معنوی خود در راستای اهداف عالی و ارتقاء فرهنگ و دانش اجتماعی بنفع دیگران استفاده میکنند و بویژه بنفع مستحقان عرضه میکنند بلکه حتی جان خویش را بنفع جامعه اهدا و ایثار میکنند .

اما درحالیکه تقاضای ایثار و فداکاری ، بسیار غیرعادی است و نمیتوانیم ، دیگران را ناگزیر کنیم که جان و مال و دانش خود را به زور اهداء و یا به رایگان در اختیارمان بگذارند
معذالک برخی از افراد که خود را مالک دنیا و دیگران میدانند با دستورات جبری و عجیبی ، دیگران را مکلف به خدمت میدانند و تصور میکنند دنیا برای بهره گیری آنان آفریده شده و هیچکس حق ندارد مالکیت های خود را از ایشان دریغ کند و اساسا بقیه انسان ها و موجودات برای خدمت و پادویی برای ایشان آفریده شده اند .
ولی خودشان آفریده شده اند که فقط از دیگران استفاده کنند .

به پست ۲۳۱ در تاپیک زیر توجه و دقت فرمایید
https://www.irantk.ir/threads/10227...کش-با-روش-ساده?p=636268&viewfull=1#post636268

میگه چرا از ۱۰ پیام یه دونه به دردم خورده یالا ۹ تای دیگه رو بده کارم لنگ شده و معطل هستم.

البته نحوه دستور وی بگونه ای متناقض و روشنگر حقیقت است که وقتی یکی از دوستان مهمان این پست وی را مطالعه کرد از شدت قهقهه حدود ۱۰ دقیقه قادر به صحبت کردن نبود و فقط با شدتی می خندید که اشک از چشمانش سرازیر شده بود و با جملات بریده بریده و با طنز و شوخی میگفت:

۲ روز هست که منتظر پیام های جدید و بی ارزش شما هستم چرا دو روز منو منتظر گذاشتی و پیام های بی ارزش و بدون خروجی نفرستادی که بخونم ؟

اخه من دوست ندارم پیام های ارزشمند دیگران رو بخونم و فقط منتظر پیام های بی ارزش شما هستم یالا زودتر بفرست

ضمنا چرا ذیل پست ها فقط کلید تشکر پیش بینی شده .
تکلیف من چیه که میخوام تنفر خودمو از پست های شما اعلام کنم

ملاحظه میفرمایید با وجود خصوصیات ارزنده ای که جهت تخریب دیگران داره با این وجود هم لااقل به یک خروجی مثبت از ۱۰ پیامم صراحتا اقرار کرده .
و معلوم نیست چرا باوجویکه فهمیده پست های من بی ارزشه اما همه رو خونده و میگه هر کدوم رو میخونم به درد نمیخوره.
آخه بزرگوار ، وقتی یکی دو تا پست را خوندی و فهمیدی بی ارزشه دیگه چرا بقیه رو میخونی ، خب معلومه بقیه هم بی ارزشه
و چرا سراغ پیام های ارزشمند نمیری و اصرار داری پیام های بی ارزش منو بخونی ؟

فلذا ملاحظه میفرمایید باوجودیکه از ۱۰ پیام ، یه دونه رو مفید دانسته معذالک حاضر نشده برای یه دونه پست مفید ، تشکر کنه بلکه بابت ۹ تایی که بی ارزش و بازی با کلمات بوده. با ادبیاتش توهین و توقع کرده .

در هر صورت این نمونه را جهت بهره گیری ایشان و افراد مشابه مطرح کردم که بدانند با چنین ادبیاتی فقط خود را برای همیشه از محبت مطلعین محروم میکنند و باید بدونن این ادبیات شدیدا به زیان خودشون هست .

لذا اگر ذاتا چنین شخصیت ناسپاسی داریم به نفع خودمون هست که این خصوصیت را ظاهر نکنیم و لااقل سکوت کنیم .

درغیراینصورت بسیار بدیهی است که اگر ویژگی ناسپاسی خودم را ظاهر کنم هرگز احدی منو یاری نخواهد کرد .
زیرا یاری رساندن به افراد ناسپاس و قدرناشناس ، خیانت بزرگی در حق جامعه است و افراد ناسپاس هر چقدر داناتر شوند با زیرکی و توانایی بیشتر ، حقوق بیشتری پایمال میکنند.

خصوصا که حق بدیهی و مسلم هر کسی است که به x یاری برساند و به y نرساند و یا به هیچکدام یاری نرساند .
بنابرین بنفع خودمان هست که لااقل ناهنجاری های خود را ظاهر نکنیم تا از یاری و کمک احتمالی دیگران استفاده کنیم.

اما چرا این گروه را تشویق میکنم باوجودیکه مستحق محبت نیستند با مخفی کردن ناهنجاری های خود ، از محبت دیگران استفاده کنند ؟
به ۳ دلیل ،

اولا ، ظهور ناهنجاری موجب کاهش قباحت و شیوع آن میشود
مثلا در محیطی که چند نفر شوخی ناموسی میکنند کم کم قبح آن از بین رفته و شوخی ناموسی رایج و شایع میشه.
کمااینکه فوتبالیست ها با انگشت خود ، بگونه ای مایه کاهش قباحت این عمل زشت و شیوع آن شدند که دوربین ها قادر به ثبت این صحنه ها شده اند .

ثانیا : اگر مخفی کردن ناهنجاری منجر به یاری گرفتن بشه درواقع جایزه ای بابت مخفی کردن ناهنجاری دریافت کرده اند و بتدریج موجب اصلاح رفتار ایشان خواهد شد.

ثالثا : ایشان یکی از مخاطبانی هستند که از پست ها استفاده میکنند و لذا درواقع ایشان بانی انتشار اطلاعاتی میشوند که افراد شایسته نیز بهره میبرند و از آنها استفاده میکنند
.

سپاس

آخرین ویرایش:

amirmorady

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-01-09
277
1,309
ایران

با سلام

در ادامه می پردازیم به ویژگی های سوال خوب و
نکات دیگر در مورد اینکه چگونه سوال خود را 
خوش شانس کنیم؟

چگونه سوالات درست بپرسیم تا زودتر به نتیجه 
برسیم؟

چه سوالی بپرسیم و به چه نحوی بپرسیم که بهترین
جواب ممکن را دریافت کنیم؟

ویژگی های یک سوال خوب:
سوال خوب باید جاذبه داشته باشه نه دافعه،
سوال خوب با لحن و ادب خوبی پرسیده میشه،
سوال خوب و نحوه تنظیم آن باید پاسخگو رو 
به شوق و ذوق و هیجان بیاره.

سوال خوب سوالی است که جرقه ای در ذهن 
مخاطب ایجاد کنه و موجب حرکت شود.

سوالی که به بحث‌های سلیقه ای منجر شود یا منجر
به تنش،بحث و توهین ختم شود خوب نیست.

سوال خوب باید قابل فهم باشه،طولانی نباشه،مبهم 
نباشه،بی ربط با موضوع نباشه،کاربردی باشه،تکراری
نباشه، سوالی خوبه که بعد از طرح بگن آفرین چه 
سوال خوبی،اتفاقا این سوال منم بود. 

یه جایی خوندم معلم از شاگردش پرسیده بود
چه سوالی خوبه؟ دانش آموز گفته بود سوالی
خوبه که بتوان به آن جواب های گوناگونی داد.

در یک کلام به قول استاد غزال سوال باید خفن باشه.

در هنگام سوال پاسخگو،سوال رو با سوال جواب 
ندهیم.

سعی کنیم در هنگام جواب دادن به سوالات پاسخگو
اشتباهی نداشته باشیم و نهایت دقت رو داشته باشیم
طوری نباشه در اواسط کار پاسخگو بگه خستم کردی!

دقت کافی برای تنظیم و گزارش خود داشته باشیم
و برای ویرایش پست و جواب به سوالات پاسخگو
ناز نکنیم،به قول استاد غزال به جای اینکه پاسخگو
ناز کنه پرسشگر ناز می کنه!!!

گاهی سوالاتی پرسیده میشه که برای پاسخگویی
نیازمند جواب به سوالاتی هست که از جانب 
پاسخگو مطرح میشه، اگه بتونیم قبل از اینکه 
پاسخگو این سوال ها را از ما کند جواب آنها را نیز
در گزارش خود ذکر کنیم در حقیقت در وقت خود و
پاسخگو صرفه جویی کرده ایم و بهترین کار اینه که
خودمون رو بذاریم جای پاسخگو، بگیم اگه من قرار 
بود به این سوال جواب بدم چه سوالاتی رو از 
پرسشگر می پرسم تا پاسخ کامل تری را به سوال
داده باشم که این می تواند خیلی کمک کننده و
مهم در خوش شانس کردن پاسخ به سوال ما
داشته باشد.

به جای اینکه سوالات خود را در میان یک متن کامل
بپرسیم، بهتره سوالات را تکه تکه کنیم و جز به جز
بپرسیم و با نظم خاصی تنظیم کنیم تا جوابی که 
می خواهیم برای هر یک از سوالات بگیریم جز به جز
دریافت کنیم.

سوالات اشتباه و اطلاعات غلط دادن باعث گمراهی 
شخصی می شود که می خواهید از او سوال کنید
بنابراین به نتیجه نخواهید رسید.

از خود بپرسید چطور سوالی که در ذهن دارم کوتاه
کنم، نوع سوالی که پرسیده می شود به اندازه ی 
جوابی که دریافت می کنید مهم است،
ممکنه بعضی از سوالات مختصر باشه ولی جواب
آنها طولانی باشه و جواب های سوال،چندین صفحه 
و پست طول داشته باشد و پاسخگو رو از پای درآورد.

آخرین ویرایش:

amirmorady

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-01-09
277
1,309
ایران

هدف از سوال کردن رو مشخص کنیم:

نباید هدف از سوال پرسیدن،تخریب شخصیت باشد.

نباید هدف از سوال پرسیدن،مچ گیری و محکوم کردن
کسی باشد.

سوالات اینگونه ای مطرح نشه: مثلا شخصی
برای اینکه جوابی برای پست خود دریافت کنه،
اینگونه بگه: یعنی هیچکس جواب این سوال رو
بلد نیست، اگر بلد نیستید بگید چرا جواب نمی دهید؟

و نباید موجب ناراحتی و آزردگی پاسخگو شد و
نباید با پاسخگو اینگونه صحبت کرد:
مثلا پاسخگویی به یک سوال شخص جواب میده،
و پرسشگر به جای اینکه تشکر کنه میگه: خوب اینو
که خودمم بلد بودم! و یا به فکرم رسیده بود!

و در نهایت بگه نه خیر من اینو قبول ندارم مثلا
جاستین یانگ از تو بیشتر می فهمه!

خوب عزیزم اگه خارجی ها رو قبول داری
و پست های این انجمن رو بیهوده می دونی،پس
چرا از کسانی که هیچی نمی دونن و شما بیشتر
از اونا می دونی سوال می پرسی؟ و چرا وقت خود
را در میان تاپیک های بیهوده این انجمن 
تلف می کنی؟ و در نهایت توهین می کنی؟

آخرین ویرایش:

جمشيدا

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-03-13
4,046
19,247
تهران - ساوه

با سلام و وقت بخیر

بگذارید از دید فنی به مسئله بپردازیم

دیده شده که در درخواست هایشان حروف اول مدل را حذف میکنند

مثلا مینویسه مشکل در تلویزیون ال جی 54000

اولا نه سایت میتونه در آینده اینو برای کاربر دیگه خوب سرچ کنه

ونه...بگذریم

درستش اینه

LG LED TV MODEL 42LN54000-TA.MMDYLJK

CHASSIS XXXX

در مرحله بعد شماره کامل برد مشکل دار را بنویسید

اگر هم نمیدانید اشکالی ندارد چند تا عکس واضح از پشت و روی برد به سایت ارسال کنید

ولتاژ های خروجی برد و آی سی های رگولاتور برد را بنویسید

از همه مهمتر بکاپ از آی سی فلش هست یه بکاپ اولیه بهتره ...چون حین تعمیر امکان داره فایل فلش رو از دست بدید

ودر آخر ....

اینکه اینجا ایرانه برای سایت و هموطن تون ارزش قائل بشید و فایل هاتون را به اشتراک بگذارید

همین....

ahmad1398

کاربر
2019-09-15
11
33
درود

10٪باقیمانده ، نکات مهمی بشرح زیر است که اگه رعایت بشه​
:

اولا پاسخگو سنگ تمام میذاره و ثانیا شخصیت شایسته متقاضی را بخاطر میسپارد که در تاپیک ها و مشکلات بعدی کمک شایان توجهی به وی میکنه.
درغیراینصورت نتیجه معگوس خواهد داد و اگر پاسخگو بتونه این تاپیک را تا توفیق نهایی تحمل کنه اما پس از این تاپیک هرگز در مشکلات بعدی این کاربر مشارکت نمیکنه.

ازآنجاکه شرایط خاصِ من ، حداقل توقع و کمترین انتظار را میطلبه لذا احساس و توقع خودم را بعنوان کف انتظارات و توقع پاسخگویان مطرح میکنم .

بطور کلی و در یک کلام ، افرادی که جهت دریافت کمک و مساعدت از دیگران ، تا حد امکان امور مقدور خود را شخصا انجام میدهند تا حتی المقدور فشار کمتری به راهنما تحمیل بشه و اوقات کمتری از آنان را صرف مشکل خود کنند ، از نگاه پاسخگو ، دارای شخصیت موجه و قابل احترامی هستند .

بنحوی که اگه برای ارتقاء سطح فنی مخاطب روزها تایپ و تحلیل کنم خسته نمیشم .
اما اگه بدلایل غیر موجه به اندازه تایپ یک جمله هم ناگزیر به اتلاف وقت بیمورد بشم بشدت خسته و عصبی میشم بویژه در موارد زیر:

الف ) اگر بموجب بی توجهی مخاطب ناگزیر به تکرار سوالم باشم.

ب) اگر مخاطب بمدت طولانی ، غیبت غیر موجه داشته باشه که جهت یادآوری موضوع ، ناگزیر به مطالعه پست های قبلی باشم.

ج) اگر به هر دلیلی منو ناگزیر به جستجو در پست های قبلی کنه.

مثلا میگه ولتاژ کلکتور مانند پست دوم و ولتاژ نقطه a مانند پست پنجم است .

یعنی برو در پست های قبلی جستجو کن ببین ولتاژ کلکتور و نقطه a چند ولت بوده چون خودم فرصت ندارم ، بنابرین وقت بیشتری صرف مشکلم کن تا خودم وقت کمتری صرف مشکلم کنم که رفتار بسیار توهین آمیزی محسوب میشه.
نمیدونم اینگونه افراد با چه منطق و استدلالی حاضرن دیگران نیم ساعت از وقت خود را خارج از وظیفه در خدمت ایشان باشن تا خودشان یک دقیقه کمتر برای حل مشکل خود به وظیفه خود عمل کنن .

د) اگر بدلیل نقص جملات ، ناگزیر باشم معنای جملات نامفهوم را سوال کنم.
مثلا بجای اینکه گزارش کنه نقطه a دارای ولتاژ ۵ ولت و نقطه b دارای ولتاژ ۹ ولت است.
گزارش فوق را اینجور گزارش میکنه.
a5, b9

ه ) درحالیکه مبتدی است و اساسا معنی اصطلاحات فنی را در جملات و سوالاتم نمیدونه اما جهت مخفی کردن ضعف فنی ، پاسخ های کیلویی بده که دراینصورت پس از پست های بی حاصل و اتلاف وقت فراوان بالاخره مشخص میشه مبتدی بوده و پاسخ های ناصحیحی داده اما دراینصورت سابقه خود را در لیست سیاه قرار داده.

و) درحالیکه قادر به تهیه لوازم پاسخگویی مانند دیتاشیت و نقشه هست اما این وظیفه را به پاسخگو محول کنه..

ز ) از دستکاری خودسرانه بشدت پرهیز بشه زیرا اگر دستگاه بدون اطلاع راهنما دستکاری و انگولک بشه کلیه زحمات قبلی راهنما به باد میره زیرا شرایط دستگاه تغییر میکنه و ممکنه اجرای توصیه های قبلی منجر به خسارت بشه.

مثال : فرض کنید شخص مبتلا به بیماری a که بعد از چند روز منجر به درد شدیدی میشه به پزشک مراجعه میکنه و پزشک میگه هر زمان احساس درد متوقف شد فورا اطلاع بده .
بیمار میره و بدون اطلاع پزشک یک خروار مسکن میخوره و دردی احساس نمیکنه و به پزشک اطلاع میده و پزشک هم با این تصور که مبتلا به b شده دارویی تجویز میکنه که منجر به تشدید a میشه و بابای مریض درمیاد .
چون توقف درد بواسطه داروی خودسرانه بوده و نه ناشی از مراحل بیماری

بنابرین اگر به متخصص مراجعه کردی دیگه اجازه نداری با میل خودت اقدام کنی و اگر مرتکب این خطا شدی باید حتما اطلاع بدی که گمراه نشه و خسارت سنگینی نبینی .

ح) گاهی آه و فغان و گلایه شدیدی میشه که چرا اساتید بمن پاسخ نمیدن و هر سوال و مشکلی از ناحیه فلانی مطرح بشه پاسخ میدن که یکی از دلایل مهمش بشرح زیر است.
ازآنجاکه هر مجموعه ای دارای مقرراتی هست که اگه بهش مراجعه کردیم مکلف به احترام و اجرای مقررات آن هستیم ، مضافا که اخلاقا موظف به جبران خدمات دریافتی هم هستیم .

لذا قبل از طرح مشکل آزادیم اما اگه مشکل و سوالی مطرح کردیم دیگه اجازه نداریم به میل خود آنرا رها و تاپیک را ناقص و مخاطبان را در خماری بگذاریم و دراینصورت در لیست سیاه اساتید قرار میگیریم و هرگز پاسخی دریافت نمیکنیم.

ط) اطلاعات پایه و مقدماتی از لوازم بدیهی گفتگوی فنی است و لذا اگر اطلاعات مقدماتی نداریم ، باید قبل از طرح مشکل ، اطلاعات لازم را از تاپیک های موجود در انجمن کسب کنیم و درغیراینصورت زحمت بی حاصلی به خود و اساتید محترم تحمیل کرده ایم .

آشنایی با گراند یا بدنه یا زمین دستگاه های الکترونیکی ، از مهمترین اطلاعات مقدماتی است که اگر مطلع نباشیم قادر به اندازه گیری ولتاژها نیستیم و با پاسخ ناصحیح خود موجب گمراهی پاسخگو خواهیم شد که در تاپیک زیر تقدیم گردیده.

پیدا کردن بدنه ( یا شاسی یا گراند) برای اتصال به پروب مشکی ولتمتر
https://www.irantk.ir/threads/53608...وب-مشکی-ولتمتر?p=297281&viewfull=1#post297281

ی ) مورد بعدی نحوه اعلام نتیجه است که غالبا از این جمله استفاده میشه که توصیه شما را مو به مو اجرا کردم و نتیجه ای نداشت یا ...
، درحالیکه این شیوه ، بدترین نوع گزارش است.چرا ؟

فرض کنید یک راهنما درخصوص ترانزیستور یک برد توصیه میکنه .
یک پیچ گوشتی بزرگ بخر بزن بین پایه چپ و راست و نتیچه را گزارش کن.

متقاضی گزارش میکنه «مو به مو انجام دادم و جفتک انداخت»
میپرسه یعنی چی که جفتک انداخت مگه ترانزیستور جفتک میندازه

خلاصه بعد از چندین پست و پرسش و پاسخ مشخص میشه برداشت وی از توصیه راهنما که « پیچ گوشتی بزرگ بخر بزن ...» این بوده که « یک پیچ گوشتی بزرگ به خر بزن »که خری پیدا کرده و نتیجه این تست را گزارش کرده.

هرچند مثال فوق را با طنز و مبالغه مطرح کردم اما واقعیتی است که اهمیت برداشت از جملات را مشخص میسازه که به وفور اتفاق میافته و لذا اگه در اولین گزارش از عبارت مو به مو و امثالهم استفاده نکنیم و قبل از اعلام نتیجه ، ابتدا نحوه اجرای توصیه را به این صورت گزارش کنیم :

همانطور که توصیه فرمودید یک پیچ گوشتی بزرگ را بین پای چپ و راست یک خر زدم که جفتک انداخت و تاثیری در دستگاه الکترونیکی نداشت .
دراینصورت سوء برداشت در اولین گزارش مشخص میشه.
لذا بسیار ضروری است که ابتدا نحوه اجرای توصیه و سپس نتیجه را گزارش کنیم .

فلذا هرگز از جملات :
توصیه شما را مو به مو اجرا کردم و یا
طبق توصیه شما بدقت عمل کردم و یا
با دقت ، تمامی دستورات شما را اجرا کردم و جملات اینچنینی استفاده نکنید.

زیرا مشخص نمیکنه چه برداشتی از توصیه داشتید و چه کارهایی انجام دادید .

ادامه دارد .

سپاس

با درود خدمت تمامی اساتید و بزرگواران، به ویژه استاد غزال عزیز و دوست داشتنی،
در ابتدا بابت تمام ناسپاسی‌ها و بداخلاقی‌ها،از خدمت تمامی عزیزان و باز هم به ویژه استاد غزال گرامی، از طرف تمام کاربرانی که به نحوی اصطلاحا نمک‌نشناس بوده‌اند، تمام قد عذرخواهی میکنم. امیدوارم از سر لطف و بزرگی، که خاص شما سروران است، بر ما خطاکاران ببخشایید.
نکته دیگر اینکه، استاد غزال تکه‌کلامی دارند با عنوان « در آمدن بابای چیزی یا کسی» که به جد پیشنهاد میشه دوستان مبتدی همچون این حقیر سعی کنن کار رو به این مرحله نرسونن، چون معمولا دستگاهی که باباش در بیاد...
باز هم دست استاد غزال عزیز را خاضعانه می‌بوسم.
سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
با درود خدمت تمامی اساتید و بزرگواران، به ویژه استاد غزال عزیز و دوست داشتنی،
در ابتدا بابت تمام ناسپاسی‌ها و بداخلاقی‌ها،از خدمت تمامی عزیزان و باز هم به ویژه استاد غزال گرامی، از طرف تمام کاربرانی که به نحوی اصطلاحا نمک‌نشناس بوده‌اند، تمام قد عذرخواهی میکنم. امیدوارم از سر لطف و بزرگی، که خاص شما سروران است، بر ما خطاکاران ببخشایید.
نکته دیگر اینکه، استاد غزال تکه‌کلامی دارند با عنوان « در آمدن بابای چیزی یا کسی» که به جد پیشنهاد میشه دوستان مبتدی همچون این حقیر سعی کنن کار رو به این مرحله نرسونن، چون معمولا دستگاهی که باباش در بیاد...
باز هم دست استاد غزال عزیز را خاضعانه می‌بوسم.
سپاس

درود

بزرگوار و سرورید
بیش از تاب و توانم ، خجل و شرمنده فرمودی عزیزم.
سبک و سیاقی که با اغراق فاخر و نفس طاهر و نظیر جواهر تصویر فرمودید وصف غیر است و آرزویی رفیع و بلند پایه و دست نیافتنی .

سپاس

amirmorady

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-01-09
277
1,309
ایران

کمک داوطلبانه در مقابل پشتیبانی پولی بسیار 
متفاوته و افراد مختارند انتخاب کنند که به  
چه کسی کمک کنند،پس استفاده از جملات زیر:
باید به من کمک کنید
من آشنای فلانی هستم
تو هیچ می دونی من کی ام؟
جایگاهی در این فضاها نداره.

آدم ها نمی تونن ذهن همدیگه رو بخونن،باید به
طور دقیق تمامی جزئیات مورد نیاز برای درک موضوع
مطرح بشه حتی اگه اشاره به آن برای شما مهم نباشه.

در لحظه ی عصبانیت و ناراحتی حدالامکان سوالی
نپرسید،چون ممکنه یه حرفی در اون حالت بگید و
دستی دستی خودتون رو از راهنمایی شخص
محروم کنید.

چون کسی که می خواد با جواب دادن به سوال شما،
خودش هم یه چیزی یاد بگیره به شرط صداقت 
پرسشگر، پیام هر چقدر پربارتر باشه،آدم های بیشتری
به شما و سوال شما علاقه نشون میدن،اعتبار این
شکلی به دست میاد،با درست پرسیدن و نشون دادن
اینکه شما شخص شایسته ای هستید،تنبل یا 
فرصت طلب نیستید و صرفا در این لحظه ی خاص
به مشکلی برخوردید که توانایی حل کردنش رو به 
تنهایی ندارید.

آداب و رسوم معقول که در یک جامعه ی واقعی
رعایت میشه در فضاهای مجازی هم میتونه رعایت
بشه،چون شما در این فضا پاسخگو رو نمی بینید و
او هم شما رو نمی بینه،دلیل نمیشه که انسانیت 
فراموش بشه و هر طور دلمان خواست با هر کسی
صحبت کنیم.

اعتراض نکردن بعد از سوال پرسیدن:
وقتی از فردی سوال می کنید در واقع یا از آن
موضوع اطلاعی ندارید و یا نظر آن فرد را
می خواهید پس معترض شدن پس از شنیدن
جواب،کار درستی نیست و از آداب سوال پرسیدن
به دور است،اگر قصد بحث کردن دارید باید سوال
خود را به گونه ی دیگر مطرح نمایید و لازمه ی بحث،
داشتن اطلاعات و مدارک کافی برای اثبات
آن مسئله است.

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
درود

نحوه تنظیم برخی از پست ها بسیار امیدوارکننده و گویای رعایت نکات این تاپیک است و در صورت اطلاع از چنین پست هایی سعی کردم نسبت به سهم خود و در حد بضاعت علمی و فنی امتیاز ویژه ای برای متقاضی محترم قائل شوم .

ضمنا از جملگی دوستانی که علاوه بر افزایش محتوا ، عامل احیاء این تاپیک نیز گردیده اند تا بیشتر دیده بشه و موثرتر باشه ، بینهایت سپاسگزارم .

سپاس

esinior

کاربر
2010-06-10
13
12
با سلام
1-مشکلات را در کجا باید مطرح کنیم؟
2-چرا سرویس چت کار نمیکنه و امکان تایپ وجود نداره؟
3-چرا من پستهام رو نمیتونم پاک کنم و گزینه ای در ویرایش برای حذف وجود نداره؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
با سلام
1-مشکلات را در کجا باید مطرح کنیم؟
2-چرا سرویس چت کار نمیکنه و امکان تایپ وجود نداره؟
3-چرا من پستهام رو نمیتونم پاک کنم و گزینه ای در ویرایش برای حذف وجود نداره؟

درود

اولا موضوعی که مطرح فرمودید مرتبط با این تاپیک نیست .
ثانیا زمان محدودی برای ویرایش پست ها پیش بینی شده.
ثالثا ازآنجاکه حق عضویت پرداخت نکردید لذا محدودیت شما بیشتر است.

سپاس

بالا