آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوختن لوازم روشنایی منزل

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
سلام دوستان اولا عذر اگه جای درستی انتخاب نکردم برای تایپیک اخه گشتم ندیدم پستی که مرتبط باشه با مشکل.
مشکل اینه که خونه ما چندتا از لامپا تاالان چندین بار عوض کردم انواع لامپ رشته ای کم مصرف ال ای دی هرچی میزارم بعداز1هفته میسوزه کم مصرف میزارم خازنش باد میکنه رشته ای میزارم بعد از1هفته میسوزه و اب میشه قطع میشه رشتش ال ای دی میزارم ال ای دی هاش میسوزه.اداره برقم اومد طرف گفت بارای روی فیوزا درست نی که تقسیمش کرد گفت الان درسته تقسیم بار ولتاژ ولی همچنان باقیه مشکل هرچی لامپ میزارم میسوزه.همه جای خونه نه فقط بالکن اشپزخونه واتاق خواب اینجوریه موندم دیگه مشکل از کجاست.راستی خونه ارتم نداره.وسایل خونه هم برق دار شده پکیج لباسشویی گاز

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام دوستان اولا عذر اگه جای درستی انتخاب نکردم برای تایپیک اخه گشتم ندیدم پستی که مرتبط باشه با مشکل.
مشکل اینه که خونه ما چندتا از لامپا تاالان چندین بار عوض کردم انواع لامپ رشته ای کم مصرف ال ای دی هرچی میزارم بعداز1هفته میسوزه کم مصرف میزارم خازنش باد میکنه رشته ای میزارم بعد از1هفته میسوزه و اب میشه قطع میشه رشتش ال ای دی میزارم ال ای دی هاش میسوزه.اداره برقم اومد طرف گفت بارای روی فیوزا درست نی که تقسیمش کرد گفت الان درسته تقسیم بار ولتاژ ولی همچنان باقیه مشکل هرچی لامپ میزارم میسوزه.همه جای خونه نه فقط بالکن اشپزخونه واتاق خواب اینجوریه موندم دیگه مشکل از کجاست.راستی خونه ارتم نداره.وسایل خونه هم برق دار شده پکیج لباسشویی گاز

سلام
منزل شما سه فاز که مامور اداره برق بارها تقسیم کرد .
سیم کشی منزل جعبه فیوز داره ( منظورم برای اشپز خانه و اتاق ها و هال و سرویس بهداشتی فیوز جداگانه نصب شده یا نه) ؟
متشکرم

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
سلام
منزل شما سه فاز که مامور اداره برق بارها تقسیم کرد .
سیم کشی منزل جعبه فیوز داره ( منظورم برای اشپز خانه و اتاق ها و هال و سرویس بهداشتی فیوز جداگانه نصب شده یا نه) ؟
متشکرم

سلام بله فیوز جداگونست.توی هال جعبه فیوز هست که برقا توی5تا فیوز تقسیم شده.

sajad m2

کاربر
2010-12-03
187
182

سلام
سرپیچ لامپ رو عوض کن
اگر کلید خاموش و روشن لامپ داره اون لامپ رو از مدار خارج کن

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام بله فیوز جداگونست.توی هال جعبه فیوز هست که برقا توی5تا فیوز تقسیم شده.

سلام
تک تک فیوز ها را خاموش کن ( off) ببین در دستگاه که فرمودید. لباسشوئی و پکیج و ...... بازم برقدار است یا نه؟
متشکرم

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
اول ولتاژ برق ببین عادی هست بعد کلید ها و‌سر پیچ ها رو تعویض کن ممکنه پلاتین کلید یا سر پیچ سولفاته باشه

سلام دوست من ولتاژ عادیه اره با مولتی مترهم گرفتم ولتاژ خونه همه پریزا و سرپیچا216-217ولت هستش.سرپیچارو تعویض کردم بازم همینطوریه و میسوزونه

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
سلام.دوست عزیزم همین طور که دوست خوبم فرمودن انجام بدین مشکلتون حل میشه در تعویض سر پیچ هم سعی کن سیم فازو طوری وصل کنی که به سر لامپ وصل شه و سیم نول هم به بدنه لامپ.

سلام دوست من همین کارو کردم قبلا سیمو طوری گرفتم که به سرلامپ وصل شه سیمش.ولی فرقی نداشت

بالا