آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: ساخت اسپیکر قوی و نیمه حرفه ای

rayanekar

کاربر vip
کاربر
2016-03-19
63
165
سلام<br>اساتید محترم، من چند تا بلندگو بلا استفاده دارم+ یک پخش پایونیر و یک عدد آمپلی فایر پایونیر .. به این دلیل که هیچ تجربه ای در این کار ندارم، می خواستم عزیزان نظر بدهند که آیا با این لوازم می شود یک عدد اسپیکر خوب و نیمه حرفه ای ساخت ؟<br>ممنونم بخاطر وقتی که میزارید.

پیوست‌ها

• 25.3 کیلوبایت بازدیدها: 448
  • 40.4 کیلوبایت بازدیدها: 447

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
سلام
اساتید محترم، من چند تا بلندگو بلا استفاده دارم+ یک پخش پایونیر و یک عدد آمپلی فایر پایونیر .. به این دلیل که هیچ تجربه ای در این کار ندارم، می خواستم عزیزان نظر بدهند که آیا با این لوازم می شود یک عدد اسپیکر خوب و نیمه حرفه ای ساخت ؟
ممنونم بخاطر وقتی که میزارید.
سلام دوست عزیز این بلندگوها چون وات پایین هستن قاعدتا نمیشه به آمپلی فایر وصلشون کردشما میتونید به خروجی پخش پایونر وصل کنید و لذتشو ببریدپایونر هم کیفیت صدای عالی داره فقط باید یه جعبه برای بلندگوها درست کنید که هم از پاره شدن احتمالی دیافراگم جلوگیری بشهو هم یکم صدا داخلش بپیچه و از زیر بودن و دلخراش بودنش اذیت نشین

rayanekar

کاربر vip
کاربر
2016-03-19
63
165
سلام دوست عزیز این بلندگوها چون وات پایین هستن قاعدتا نمیشه به آمپلی فایر وصلشون کردشما میتونید به خروجی پخش پایونر وصل کنید و لذتشو ببریدپایونر هم کیفیت صدای عالی داره فقط باید یه جعبه برای بلندگوها درست کنید که هم از پاره شدن احتمالی دیافراگم جلوگیری بشهو هم یکم صدا داخلش بپیچه و از زیر بودن و دلخراش بودنش اذیت نشین

خیلی بزرگواری کردی پاسخ دادی برادر..
اتفاقا منم می خوام ی باکس خوشگل درست کنم .. اما چون اطلاعاتم خیلی ضعیفه گفتم اول از بزرگترا بپرسم..
جسارتا اگر شما میدونید بفرمایید .. چون بمن گفتن این بلندگوها رو نمیشه با آمپی ماشین مچ کرد به همین دلیل منم می خوام ی ماژول آمپلی فایر که اگه بشه قابلیت اتصال ساب هم داشته باشه خوب میشه و اینکه این بلندگوها رو چطوری میشه وات شون رو تشخیص داد شما از کجا فهمدی واتشون پایینه .. جاییشون نوشته مگه؟ بعد وات پایین یعنی خوب نیس یا صدا نداره یا چی؟ آیا میشه همه رو به یک آمپلی و ساب متصل کرد و توی یک باکس کرد یا نه ..
ممنونم مهرداد عزیز..namaste

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
خیلی بزرگواری کردی پاسخ دادی برادر..
اتفاقا منم می خوام ی باکس خوشگل درست کنم .. اما چون اطلاعاتم خیلی ضعیفه گفتم اول از بزرگترا بپرسم..
جسارتا اگر شما میدونید بفرمایید .. چون بمن گفتن این بلندگوها رو نمیشه با آمپی ماشین مچ کرد به همین دلیل منم می خوام ی ماژول آمپلی فایر که اگه بشه قابلیت اتصال ساب هم داشته باشه خوب میشه و اینکه این بلندگوها رو چطوری میشه وات شون رو تشخیص داد شما از کجا فهمدی واتشون پایینه .. جاییشون نوشته مگه؟ بعد وات پایین یعنی خوب نیس یا صدا نداره یا چی؟ آیا میشه همه رو به یک آمپلی و ساب متصل کرد و توی یک باکس کرد یا نه ..
ممنونم مهرداد عزیز..namaste
خواهش میکنم انجام وظیفه هست دوست عزیز

از قد و قواره بلندگوها متوجه شدم واتشون پایینه در حد پخش های معمولی و فابریکی خودرو
به زور شاید بشه به پخش پایونر وصلشون کنی اونم بزرگتراشو اونم فقط اگه نخای ولوم بدی خوبه
از طرفی وقتی روی پخش پایونر به زور جواب میده یعنی آمپلی فایر وصل کنی دیگه اصلا جواب نمیده تو باس اولی میترکه و نابود میشه
اینکه گفتن با آمپلی مچ نیست نکه با این آمپلی مچ نیست بلکه منظور کم وات بودن بلندگوها بوده و با هیچ مدل آمپلی مچ نیست
میپرسی واتش کمه چی میشه؟
وقتی آمپلی فایرتون مثلا همین 600 وات که تو عکسش نوشته باشه یعنی بهترین باندی که میتونه باهاش مچ باشه و تمام قدرت و کیفیت رو در خروجی داشته باشی 600 وات باید باشه در صورتیکه وات بلندگوهای شما به زور به 15 تا حداکثر 20 وات میرسن
پس نمیتونن تمام توان خروجی رو به صوت تبدیل کنن و از کیفیت صدا خیلی خیلی کاسته میشه اونم تو ولوم خیلی پایین مثلا ولوم 1 یا 2 ولوم بره بالا که دیگه میترکه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: rayanekar

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
شما نیاز به آمپلی جدیدی نداری اگه میخای ساب وصل کنی یکی دوتا از این بلندگوها بعنوان توییتر یا میدرنج میتونی داخل باکس جا بدی که فرکانسهای بالا رو از اینا بگیری بیس هم از ساب بگیری
البته اونم با تمهیدات لازم که این دوتا بتونن با هر ولومی جوابگو باشن و نترکن
به اون مرحله هم رسیدی یه تاپیک بزن منو دیگر دوستان در خدمتتون هستیم
موفق باشید

rayanekar

کاربر vip
کاربر
2016-03-19
63
165
شما نیاز به آمپلی جدیدی نداری اگه میخای ساب وصل کنی یکی دوتا از این بلندگوها بعنوان توییتر یا میدرنج میتونی داخل باکس جا بدی که فرکانسهای بالا رو از اینا بگیری بیس هم از ساب بگیری
البته اونم با تمهیدات لازم که این دوتا بتونن با هر ولومی جوابگو باشن و نترکن
به اون مرحله هم رسیدی یه تاپیک بزن منو دیگر دوستان در خدمتتون هستیم
موفق باشید
با این فرمایش شما دیگه از ساخت اون اسپیکر با این بلندگوها منصرف شدم اما دو تا بلندگو خربزه ای دارم که مال همین آمپلی و ضبط پایونر هست بنظرم از اونا استفاده کنم بهتره ..
چشم حتما انجامش میدم و عکسشو همینجا در جهت درس پس دادن خواهم گذاشت...
ممنون و متشکر..namaste

rayanekar

کاربر vip
کاربر
2016-03-19
63
165
mehrdad540
سلام دوست گرامی و عزیزی که براتون مهم بود که این سیستم صوتی رو درست کنم...
بلاخره وفت یاری کرد و تونستم با همون باندهای بالا و آمپلی و ی پاور کامپیوتر و البته اون ضبط پایونیر رو فاکتور گرفتم «که فکر می کنم اشتباه کردم» و بجاش از ی برد بلوتوث دار اسفاده کردم....

آقا خدایی چـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی شــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد!!!!!! خودم کف کردم... از صدا اااااا ... یعنی بهتر از این ندیدم.. اولش صدا رو زیاد میکردم آمپلی سکته میزد قطع می شد دوباره وصل میشد.. اما ی خازن گذاشتم سر راهش آقا صدارو ببر تو آسمون دیگه آخ نمیگه....
اینم عکسش..
تقدیم بشما و هر کس بدردش بخوره...

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

randomboot

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-10
512
2,316
mehrdad540
بلاخره وفت یاری کرد و تونستم با همون باندهای بالا و آمپلی و ی پاور کامپیوتر و البته اون ضبط پایونیر رو فاکتور گرفتم «که فکر می کنم اشتباه کردم» و بجاش از ی برد بلوتوث دار اسفاده کردم....

آقا خدایی چـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی شــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد!!!!!! خودم کف کردم... از صدا اااااا ... یعنی بهتر از این ندیدم.. اولش صدا رو زیاد میکردم آمپلی سکته میزد قطع می شد دوباره وصل میشد.. اما ی خازن گذاشتم سر راهش آقا صدارو ببر تو آسمون دیگه آخ نمیگه....
اینم عکسش..

ممنون که تجربتون رو با اشتراک گذاشتین میشه ور مورد اون خازنی که گذاشتین و مسیرش بیشتر توضیح بدین

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
mehrdad540

اینم عکسش..
سلام دوست عزیز بهت تبریک میگم بالاخره موفق شدی هر چند خیلی طول کشید و بنده هم فراموش کرده بودم اینم چون یکی از دوستان تشکر فرستاده برد کنجکاو شدم که از چه تاپیکی هست متاسفانه تا نقل قول نکنید پیامش به طرف مقابل نمیرسه ولی بسیار عالی شده در مورد کیس هم بگین چیکار کردین تنها مشکلی که بنده میبینم همونیه که خودتون هم بهش اشاره کردین نصب بورد بلوتوثی بجای پخش باکیفیت پایونیر هست اگه واقعا کیفیت صداتونو خیلی خیلی بالا میبره الان انقد راضی هستی اینکارو بکنی خیلی عالی میشه فقط ترتیب مثبت منفی باندها خیلی مهمه که رعایت بشه.
موفق باشید

بالا