آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تست فیلمان لامپ کم مصرف

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
سلام خدمت همه دوستان.امروز مطالب لامپای کم مصرفو میخوندم تو سایت دیدم برای تست فیلمان گفتید که با ولتاژ9باید روشن شه.میدونم شاید خیلی پیش پاافتاده باشه ولی گفتم بگم شاید کسی اگر باطری دم دستش نبود به کارش بیاد.برای تست فیلمان لامپ کم مصرف از تست بوق هم میشه توسط مولتی متر استفاده کرد که هرطرف باید فیلماناش نسبت بهم دیگه بوق بزنه اگه نزد سوخته فیلمان.بازهم عذر اگر مطلب تکراری بود و پیش پا افتاده

amirmorady

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-01-09
277
1,310
ایران
سلام خدمت همه دوستان.امروز مطالب لامپای کم مصرفو میخوندم تو سایت دیدم برای تست فیلمان گفتید که با ولتاژ9باید روشن شه.میدونم شاید خیلی پیش پاافتاده باشه ولی گفتم بگم شاید کسی اگر باطری دم دستش نبود به کارش بیاد.برای تست فیلمان لامپ کم مصرف از تست بوق هم میشه توسط مولتی متر استفاده کرد که هرطرف باید فیلماناش نسبت بهم دیگه بوق بزنه اگه نزد سوخته فیلمان.بازهم عذر اگر مطلب تکراری بود و پیش پا افتاده

با سلام و احترام
مورد داشتم با اینکه فیلمان رو با اهم متر یا مولتی متر
تست کرده بودم هر دو طرف اهم نشان میداد و
به قول شما بوق هم میزد ولی خود فیلمان یا حباب
 یا شیشه ی لامپ معیوب بود و نیم ساعت وقت
منو تلف کرد و متمرکز مدار شده بودم بعد نیم ساعت
یک فیلمان یدکی داشتم برای تست،فیلمان رو از مدار
جدا کردم و فیلمان یدک رو گذاشتم لامپ روشن شد
از آن موقع دیگه تست فیلمان با مولتی متر رو کنار
گذاشتم،با دادن ولتاژ 12 به دو طرف فیلمان هر
قسمت باید روشن شود اگر هر دو طرف روشن شد
حباب کاملا سالم اگر یک طرف روشن شد میتونی
اون طرف رو یکسره کنی ولی مونده به حباب بعضی
وقتها با یکسره کردن مدتی کار می کنه ولی بعضی
موقع  وقتی که یکسره کردی شروع می کنه به چشمک
زدن و پر پر زدن و کلا در بعضی فیلمان ها این روش
جوابگو نیست.کلا برای تعمیر لامپ کم مصرف باید
یک مدار و فیلمان متناسب با واتش داشته باشی که
موقع لزوم به دادت برسه و عیب یابی رو تفکیک و
راحت کنه که وقتی فیلمان خراب بود وقتت رو برای
آن تلف نکنی. و برای دادن ولتاژ از باتری استفاده
نکن از منبع تغذیه استفاده کن.سپاس

آخرین ویرایش:

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران

بله از تست بوق در مولتی متر های که بازر وتست دیود انها یکی هست و در این حالت باید اهمی حدود 8تا12صدم نشون بده سالمه نه صفر مطلق یا نزدیک به صفر و بیزر بزند..

moein6

کاربر vip
کاربر
2018-11-08
82
108
شمال
بادرود وخسته نباشید خدمت سروران گرامی بنده به روشی که جناب آقای مهندس مرادی گرامی فرمودند هردو فیلمان رو با اداپتور ۱۲ ولتی دستگاه گیرنده دیجیتال تست گرفتم که هرد و طرف حباب به رنگ نارنجی تا حدودی روشن شدکه نشانه سالم بودن فیلمان وحباب می باشد بنا به فرمایشات مهندس مرادی گرامی امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار بگیرد عکس هم پیوست می شود با آرزوی سلامتی وموفقیت برای یکا یک عزیزان

پیوست‌ها

• 64.8 کیلوبایت بازدیدها: 175
سلام و درود به همه مهندسین و دوستان همکار در سایت.
من این تست رو شنیده بودم ولی تا الان امتحان نکرده بودم چون نمی دونم که آمپر آداپتور باید متفاوت باشد یا خیر !؟
چون من بیشتر لامپ 25 وات 35 . 40وات دارم که تعمیر کنم و با مارک های متفاوت مثل خزرشید , پارس شهاب , و چند نمونه دیگر که الان اسمش حضور ذهن ندارم.

در ادامه سوال دارم.
قسمت اول سوال :من آیا من فیلیمان یا حباب شیشه ای (همان لامپ) میتوانم پایه های اون رو جا به جا ببندم یا خیر؟ منظور از جابجایی دو پایه یک طرف با روبرویی اون جابجا بشه مهم نیست؟
و قسمت دوم سوال : دو پایه ال ای دی حباب شیشه ای قطبیت دارد یا خیر؟

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
دو پایه ال ای دی حباب شیشه ای قطبیت دارد یا خیر؟
سلام
قطبیت ندارد.

آیا میشود که لامپ کم مصرف شیشه ای رو تبدیل به ال ای دی (LED) کرد بدون اینکه برد داخل دست کاری بشه؟
نه نمیشه با این برد ال ای دی را روشن کرد.
برای تست لامپ میتونی از اهمتر استفاده کنی .
متشکرم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib
بالا