آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

راهنمایی درمورد تریستور ویا مشابه ان

lordamir

کاربر vip
کاربر
2010-10-04
20
18
باسلام خدمت همکاران گرامی راهنمایی میخوام در مورد یه تریستور به شماره cr04am در شهر من فقط یه ترستور بشماره bt169 پیدا کردم نصب کردم کار نکرد در ضمن وسیله مورد نظر یه بخاری گازی برقی ژاپنی هست که جرقه نمیزنه استارت بشه روشن میشه گاز هم ازاد میشه اما جرقه نمیزنه تریستور کنار های ولتاژ بخاری هست و سوخته بود دوستان اگر تجربه ایی دارند راهنمایی بفرمایند ممنون میشم

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,431
باسلام خدمت همکاران گرامی راهنمایی میخوام در مورد یه تریستور به شماره cr04am در شهر من فقط یه ترستور بشماره bt169 پیدا کردم نصب کردم کار نکرد در ضمن وسیله مورد نظر یه بخاری گازی برقی ژاپنی هست که جرقه نمیزنه استارت بشه روشن میشه گاز هم ازاد میشه اما جرقه نمیزنه تریستور کنار های ولتاژ بخاری هست و سوخته بود دوستان اگر تجربه ایی دارند راهنمایی بفرمایند ممنون میشم

سلام
کاتد و آند bt169 رو درست جایگذاری کردی ؟ چون اگر جا به جا باشن جواب نمیده
معمولا ترایاک و تریستور ها با یک اپتوکوپلر جهت ایزولاسیون کنترل میشن اگر برد شما هم به این صورت هستن از اپتوکوپلر غافل نشید

lordamir

کاربر vip
کاربر
2010-10-04
20
18
سلام بله کاتد و گیت و انود رو از روی دیتا شیت تریستور درست وصل کردم مشکل اینجاست که ترستور خود دستگاه 600 ولت هست اما بازاری 400 ولت

shahram732

کاربر vip
کاربر
2019-04-06
130
212
37
سلام همکار محترم
ولتاژ حداکثری قطعه تریستور سوخته 600 بود که شما 400 ولت زدید ممکنه زودتر بسوزه اما روشن میشه
مدار آتش تریستور همیشه با ترانزیستور و اپتوکوپلر تحریک میشه دیودی که با پایه گیت موازی میشه رو تست کنید
مقاومتی که جریان گیت رو محدود میکنه رو تست کنید .در ابتدایه ورود تریستور یه مقاومت و دیود معمولا به شکل موازی با تریستوروجود داره اونم تست کنید.
با ولتمتر سر آند تریستور رو بگیر باید از کاتد ولتاژش بیشتر باشه.
اگه سر آند ولتاژ نداری بگرد دنبال کار در جایه دیگه.
موفق باشید

بالا