آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

سوال: روش برداشتن مدار محافظ اتصال کوتاه از پاور کامپیوتر چیست؟کسی میدونه از تجربه شما استفاده کنم

حمیدکیانی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
دوست عزیز سلام
اتصال کوتاه یاشورت بودن قطعات باتست اونها بترتیب انجام میشه ابتداازدیودپل ومدارpfcواولیه سپس ماسفت ها ویاترانزیستورها وقطعات جانبی
سئوال شما کلی هست وبایستی کتاب منابع تغذیه سوئیچینگ رومطالعه تابایازده مدارتغذیه آشنابشید

موفق باشید

drmohsen007

کاربر vip
کاربر
2010-08-17
206
217
براشتن محافظ اتصال کوتاه از مدار پاور

بنظرم منظور دوستمون رفع پروتکت نیست.
کلا میخواد مدار محافظ رو حذف کنه و از پاور درجای دیگری استفاده کنه.
من اینجوری برداشت کردم......:32000000:

ghessi71

کاربر
2018-11-20
65
46
31
بستگی به آی سی پاور داره. اگه از آی سی tl494 یا مشابه اون استفاده شده پایه شماره چهار آی سی رو با پایه هفت به کمک یه مقاومت مثلا یک کیلو متصل کن.

تشکر دنبال راهی میگشتم محافظ اتصال کوتاه رو قطع کنم کار نکنه تست میکنم ببینم چی میشه..
یه سوال دیگه من سیم پیچ ترانس بزرگ بازم کردم فکر کردم سوخته نشد مثل اولش دقیق بپیچم اگر بخوام کاری کنم ولتاژ ها هر ولتاژی باشن روشن شه باید چکار کنم؟؟؟اگر ولتاژ ها بالا پایین باشن روشن نمیشه درسته؟ای سی ها ka7500b و kia 393p که فکر میکنم همون lm393 یکی باشه .پاور هم قدیمی اپتو کوپلر نداره و یدونه سیم پیچ رو هسته گرد پیچیده شده و اومده روی ترانس وسط
A-BqFYk5gVfPE8fiIUkCgdvYyRJLbt5ejHghI61xq6kh5G1BcTa18QnjpDwoKzVZt8sCDInOzyRqVSK7-SAVEE6dsyIOWe2BWOw

farzad chelipa

کاربر
2023-12-12
1
1
ایران
سلام دوستان پاور کامپیوتر دارم میخوام به عنوان منبع تغذیه ازش استفاده کنم ولی باید مدار محافظش رو غیر فعال کنم یه ای سی 7502 داره نمیدونم کدوم پایه هاش رو باید اتصال کوتاه یا از مدار خارج کنم؟

بالا