آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: قطع وصل شدن مینی فرز رونیکس مدل 3130

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
با درود وقت بخیر
بنده ی مدل مینی فرز دارم زمانی که دکمه رو میزنم شزوع به کار کنه چند مین یا کمترین فاصله زمانی 30 ثانیه زمان میبره تا دستگاه روشن شه
برسی کردم مورد مشکوکی ندیدم حتی زغالش هم برسی کردم همچنان داره و تموم نشده
به نظر شما چی میتونه چنین مشکلی ایجاد کنه ؟ 5387047e-216e-4e6e-ba0b-292393f065ed.jpg

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
با درود وقت بخیر
بنده ی مدل مینی فرز دارم زمانی که دکمه رو میزنم شزوع به کار کنه چند مین یا کمترین فاصله زمانی 30 ثانیه زمان میبره تا دستگاه روشن شه
برسی کردم مورد مشکوکی ندیدم حتی زغالش هم برسی کردم همچنان داره و تموم نشده
به نظر شما چی میتونه چنین مشکلی ایجاد کنه ؟مشاهده فایل‌پیوست 171569

سلام
دوست خوبم . بعید میدونم مشکل از فیوزحرارتی باشه . فیوز حرارتی را تست کنید.
متشکرم

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
احتمال قطعی یا خوب نچسبدن یکی از زغال ها هست یا کلکتور یه پره ازش خورده شده که باید دقت کنی تاببینی.یه موردم داشتیم کثیفی کلکتور باعث دیلی میشد.شما صحفه سنگ را با دست چند سانت بچرخون بزن به برق چندین بار حالتشو تست کن اگر در حالتی بلافاصله روشن شد مشکل همینه.

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
احتمال قطعی یا خوب نچسبدن یکی از زغال ها هست یا کلکتور یه پره ازش خورده شده که باید دقت کنی تاببینی.یه موردم داشتیم کثیفی کلکتور باعث دیلی میشد.شما صحفه سنگ را با دست چند سانت بچرخون بزن به برق چندین بار حالتشو تست کن اگر در حالتی بلافاصله روشن شد مشکل همینه.

بزرگوار زغال رو در اوردم مجدد جا زدم بهتر شد
فقط باز 1 ثانیه انگار دلیه داره!
ب نظرتون ذغال رو عوض کنم درست میشه ؟

Efmohsen

کاربر
2018-03-26
31
75
سلام،اگر این مراحل رو انجام بدهید کلا ردیف میشه با سنباته نرم کلکتور را تمیز کنید بین شیار های کلکتور را با سوزن تمیز کنید که به هم نچسبیده باشند، نوک ذغال ها را هم مقداری با سنباته نرم تمیز کنید که حالت سوختگی ذغال ها رفع شود در آخر هم فقط کمی فنر پشت ذغال ها را بکشید تا مثلا دو تا سه میل از حالت فعلی بلند تر شود سپس فنر را پشت ذغال قرار داده و ببندید این کار باعث میشه که اگه فنر ضعیف شده باشه مشکلش حل شه.

موفق و سلامت باشید.

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
بزرگوار زغال رو در اوردم مجدد جا زدم بهتر شد
فقط باز 1 ثانیه انگار دلیه داره!
ب نظرتون ذغال رو عوض کنم درست میشه ؟

اگر زغال فابریک خودشه و داره نمیخواد بعد اگر برس زدی سر ذغال صاف شده کمی باید کار کنه تا هم قوص کلکتور بشه فقط بقول دوستمون فنرشو تنظبم کن تا کمی بیشتر فشار بیاره روی کلکتور هم با یک تیکه سمباده هزار بزار و با دست روتورو بچرخون تا رنگش روشن بشه و کمی تینر روی پنبه ریخته و تمیزش کن نکته بعد روی کلکتورها اتصالات و سیم ها شل نباشن یه سلف لوله ای کوچیکم رو بعضیا هست از نظر سلامت تست کن.و در اخر کلید دستگاه را با اهمتر تست کن زمانی که روی حالت وصل میزاری باید صفر مطلق باشه روی بیزر اگه اهمی شده باشه اینم باعث میشه.

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
اگر زغال فابریک خودشه و داره نمیخواد بعد اگر برس زدی سر ذغال صاف شده کمی باید کار کنه تا هم قوص کلکتور بشه فقط بقول دوستمون فنرشو تنظبم کن تا کمی بیشتر فشار بیاره روی کلکتور هم با یک تیکه سمباده هزار بزار و با دست روتورو بچرخون تا رنگش روشن بشه و کمی تینر روی پنبه ریخته و تمیزش کن نکته بعد روی کلکتورها اتصالات و سیم ها شل نباشن یه سلف لوله ای کوچیکم رو بعضیا هست از نظر سلامت تست کن.و در اخر کلید دستگاه را با اهمتر تست کن زمانی که روی حالت وصل میزاری باید صفر مطلق باشه روی بیزر اگه اهمی شده باشه اینم باعث میشه.
با تشکر از توضیحات شما
فرض کلید دستگاه مشکل داشت چطور باید درستش کنم ؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
با تشکر از توضیحات شما
فرض کلید دستگاه مشکل داشت چطور باید درستش کنم ؟

درود

اگه مدار الکترونیکی نداره و با تاخیر روشن میشه ، فقط کلید خرابه.
اما جهت اطمینان از خرابی کلید ، ابتدا کلید را با تکی سیمی اتصال کوتاه کن و چند بار از طریق دو شاخه خاموش روشن کن یعنی دوشاخه رو به برق بزن و قطع کن اگه دیگه بدون تاخیر روشن شد قطعا کلید خرابه.

سپاس

بالا