آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: شعله بسیار زیاد شمعک آبگرمکن مشهد دوام MD401-B

shahani

کاربر
2020-11-22
1
2
درود خدمت استادکاران گرامی

من سال گذشته یک آبگرمکن پنجاه لیتری گازسوز با مدل MD401-B مشهد دوام خریداری و نصب کردم.
از همان لحظه نصب، آبگرمکن به درستی روشن نشد و بعد از کلی دستکاری سیم ترموکوپل و غیره موفق به روشن کردن آن شدم.
(از خرید آن بسیار پشیمان شده ام)

علاوه بر این که به هیچ عنوان آب را به خوبی گرم نمیکرد، شاهد آن بودم که دائم خاموش می شود.
بنابراین یک بار لوله شمعک را باز کردم و آن را تمیز کردم تا اگر گرفتی دارد رفع گردد و فشار آن میزان شود، مقدار کمی تغییر ایجاد شد اما مسئله حل نشد.
همینطور درجه پنج شماره ای متصل به دماسنج مشعل را بازکردم و مقداری درجه آن را افزایش دادم (پنج قبلی را برابر عدد دو گذاشتم) بعد از اینکار مشکل گرم نکردن آب حل شد و پس از آن آبگرمکن آب را در حدود پنجاه درجه سانتی گراد در زمانی که روی پنج است گرم میکند و سپس مشعل خاموش می شود.

اما مشکل اصلی شمعک بود که موفق به حل کردن آن نشدم و تعمیرکار خبر کردم، متاسفانه در زمان کار تعمیرکار حضور نداشتم و بعد از آن متوجه شدم که تعمیرکار سیم ترموکوپل را با یک مدل بسیار ضخیم تر تعویض نموده است، و همینطور فشار گاز شمعک را بسیار بسیار زیاد کرده است.

بعد از تعمیر تعمیرکار، حالا برای چند ساعت که از شب تا صبح، شیر آبگرم بسته است و از آن استفاده نمی شود، شمعک آبگرمکن به حد بسیار زیادی مخزن آب را گرم کرده و آب را به حد جوش می رساند، در صورتی که درحالت معمولی استفاده، دمای آب هرگز به چنین درجه ای نمیرسه.
با توجه به اینکه هیچ کنترلی برای بالا رفتن دمای آب به این شیوه وجود ندارد، من می ترسم که اگر یک روز کاری برایم پیش بیاید و در منزل نباشم، از دمای زیاد آب، مخزن آن منفجر شده و یا سوراخ شود، ضمن اینکه این حد فشار گاز خروجی شمعک باعث مصرف بی دلیل گاز نیز می شود.

از دوستان عزیز کمک میخوام که در صورت امکان، با تصویر و یا نقشه نحوه کم کردن و متعادل کردن شعله شمعک آبگرمکن را توضیح دهند.
متاسفانه هرچه روی اینترنت جستجو کردم چیزی نیافتم، ابزار الات خودم کامل است و فکر میکنم اگه این مسئله را خودم حل کنم بهتر از آن است که آن پیرمرد تعمیرکار را مجددا برای حل مسئله خبر کنم، که احتمالا مشکل پیش آمده را گردن نمیگیرید و همینطور مجددا هزینه بسیار زیادی از من بخاطر تعمیر مجدد دریافت خواهد کرد :ambivalence:

l1j7_01.jpg

obw_02.jpg

bqub_03.jpg

lut7_04.jpg

6lsb_05.jpg

gnff_06.jpg

reza@#$

کاربر
2021-02-24
8
3
53
سلام زیر شمعک یک پیچ است اونو بازکن داخل اون یک پیج دوسو مال لگلاچ شمعکه او نو سفت کن شعله شمغک کم میشه درصورت نیاز با 09159747468 تماس بگیر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: shahani

yasijon18@gm

کاربر
2021-02-25
6
2
دوست عزیز ادامه سیم‌های ترموکوپل دو رشته سیم نازک هست که با فیش به یک سنسور وصل است دو تا فیش را جدا کنید از سنسور و به هم بچسبانید و یا تیپ چسب برق بپیچان که با این کار سنسور خارج از مسیر میشود اگر همون روز اول این کار رو میکردی و درجه ترموستات را کمی بالا میاوردی دیگر نیاز به هیچ تغییر ی و یا تعویض نداشت چون جنس این سنسورهای اکسیژن پایین هست خود به خود سیستم را خاموش میکند

yasijon18@gm

کاربر
2021-02-25
6
2
خیر چون کیفیت و کارایی لازم رو این سنسور در محصولات ایرانی نداره برای همین بود و نبودش فرقی نداره

amirgoogle

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-12-17
317
336
Fars.Iran
احتمال زیاد نیاز به تعویض ترموکوپل یا سنسور شمعک دارید چون اگر قطع بشه احتمال گاز گرفتگی زیاد هست
متاسفانه کیفیت این ترموکوپل ها خیلی اشغاله

بالا