آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: برعکس وصل کردن تغذیه ماژول sim800L

reza.sha

کاربر
2018-07-17
10
6
سلام و عرض خسته نباشید
نمیدونم این موضوع مناسب این تاپیک هست یا ن ولی فک‌کنم اینجا بهتره
من یه ماژول sim800Lرو به یو اس پی به سریال متصل کردم و ولتاژ خود ماژول رو از تغذیه با آمپر بالاتر و جداگانه اماده کردم یه ۳ الی۴ ثانیه تغذیه رو برعکس متصل کردم و صدای اتصال کوتاه منبع تغذیه رو هم شنیدم الان ولتاژ که متصل میکنم چراغش شروع به چشمک زدن میکنه ولی به سیستم که میزنم چشمک زدنش خیلی کند میشه و دستورات ATرو که میفرستم واکنش نشون نمیده برنامه .تست کردم زمانی که چراغش میخواد چشمک بزنه دستور میفرستم دریافت میکنه و واکنش نشون میده ولی یه جواب های اضافی هم میده مثلا دستور ATمیفرستم علاوه بر OK جواب CFUN:1+ و CPIN:READY+ رو هم می فرسته و اخرش مینویسه
OVER-VOLTAGE POWER DOWN
میخواستم ببینم ماژول سوخته یا قسمت سریال خراب شده دیگه بدرد میخوره؟یا مشکل چیز دیگه ای هست؟
ممنون میشم پاسخ بدین
سپاس از دوستان

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
سلام و عرض خسته نباشید
نمیدونم این موضوع مناسب این تاپیک هست یا ن ولی فک‌کنم اینجا بهتره
من یه ماژول sim800Lرو به یو اس پی به سریال متصل کردم و ولتاژ خود ماژول رو از تغذیه با آمپر بالاتر و جداگانه اماده کردم یه ۳ الی۴ ثانیه تغذیه رو برعکس متصل کردم و صدای اتصال کوتاه منبع تغذیه رو هم شنیدم الان ولتاژ که متصل میکنم چراغش شروع به چشمک زدن میکنه ولی به سیستم که میزنم چشمک زدنش خیلی کند میشه و دستورات ATرو که میفرستم واکنش نشون نمیده برنامه .تست کردم زمانی که چراغش میخواد چشمک بزنه دستور میفرستم دریافت میکنه و واکنش نشون میده ولی یه جواب های اضافی هم میده مثلا دستور ATمیفرستم علاوه بر OK جواب CFUN:1+ و CPIN:READY+ رو هم می فرسته و اخرش مینویسه
OVER-VOLTAGE POWER DOWN
میخواستم ببینم ماژول سوخته یا قسمت سریال خراب شده دیگه بدرد میخوره؟یا مشکل چیز دیگه ای هست؟
ممنون میشم پاسخ بدین
سپاس از دوستان
سلام
احتمالا قسمتی از ماژول مشکل پیدا کرده
با یک مبدل دیگه تست کنید ببینید مشکل باقی هست یا نه .
موفق باشید .

reza.sha

کاربر
2018-07-17
10
6
سلام
احتمالا قسمتی از ماژول مشکل پیدا کرده
با یک مبدل دیگه تست کنید ببینید مشکل باقی هست یا نه .
موفق باشید .

با سلام
با برد اردوینو تست کردم یه برنامه هم اپلود کردم هیچ فرمانی دریافت نمیکنه هیچ واکنشی هم نمیده ولی با این وجود چراغ روی ماژول درحالتی که به مبدل متصل نیست با سرعت نسبتا بالاتر چشمک میزنه وقتی چراغش چشمک میزنه در همون لحظه چشمک زدن فرامین ATدریافت میکنه ولی گیج میزنه.
سپاس از توجه شما.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jfrras
بالا