آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: تعمیرکاری که مغازه نداره!!!

Bavaria 88

کاربر
2019-05-04
83
94
23
شیراز
درود بر مهندسان عزیز
کسی اینجا هست که کارش تعمیر ماکرویو و جاروبرقی و اتو بخار باشه ولی سیار کار کنه؟ اصلا ب نظرتون میشه برا این وسایل سیار کار کرد یا حتما باید مغازه اجاره کنم؟
قبلا که تو مغازه برا یکی کار میکردم یکبار جلو مشتری یه وسیله تعمیر کردم که زود کارش تمام شد بعد مشتری گفت تو که کاری نکردی فلان مبلغ میخای از من دستمزد بگیری.....
الان بابت همین نگرانم که جلو چشم مشتری کار کنم بعد بیاد بگه کارت زود تموم شد دستمزدتو کم میدم
از طرفی هم قیمت رهن و اجاره مغازه طرف ما خیلی قیمتاش فضاییه

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
759
2,531
تهران -شانکهای
درود بر مهندسان عزیز
کسی اینجا هست که کارش تعمیر ماکرویو و جاروبرقی و اتو بخار باشه ولی سیار کار کنه؟ اصلا ب نظرتون میشه برا این وسایل سیار کار کرد یا حتما باید مغازه اجاره کنم؟
قبلا که تو مغازه برا یکی کار میکردم یکبار جلو مشتری یه وسیله تعمیر کردم که زود کارش تمام شد بعد مشتری گفت تو که کاری نکردی فلان مبلغ میخای از من دستمزد بگیری.....
الان بابت همین نگرانم که جلو چشم مشتری کار کنم بعد بیاد بگه کارت زود تموم شد دستمزدتو کم میدم
از طرفی هم قیمت رهن و اجاره مغازه طرف ما خیلی قیمتاش فضاییه

با احترام
اولا تعمیر وسایل جلو چشم مشتری از نظر من قابل قبول نیست چون شعور آدمها قلیل هستش . فقط زمان رو میبینند ولی زحمت و هزینه ای که برای کسب تجربه دیده اید و روش حل مشکل رو در اندک زمان آموخته اید رو نمی فهمند . پس میشه سیار کار کرد ولی کار رو تحویل گرفت و در زمان دیگه ای تحویل مشتری داد . داشتن مغازه همیشه بهتر بوده چون بیشتر جذب مشتری داره و مطمئنا با کار خوب ، اجاره که هیچ ، امکان خرید مغازه هم میسر میشه‌ . در آخر این هنر دست و سیاست کار باعث درآمد میشه و بس و ...

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,773
25,692
با درود //کار کردن جلوی مشتری اگر مشتری دارای شعور فنی باشه مشکلی نداره ولی برای افرادی که عقلشون به چشمشون هست اصلا نباید کار کرد...سال 75 یدونه ویدیو j20 اومد توی مغازه و تایم چرخها به هم ریخته بود اون زمان هم کمتر کسی میتونست این مدل ویدیو را تایم کنه ولی من با سماجت زیاد قلق تایم کردن را یاد گرفته بودم ...خلاصه مشتری دستگاه را که اورد بهش گفتم حدود 25تومن هزینش هست و شب بیا ببر که مشتری با تعجب گفت اگر تو این دستگاه را تا شب درست کردی یه انعام هم پیش من داری گفتم چطور گفتش این دستگاه را من 1ماهه چند تا مغازه بردم کسی نتونسته درستش کنه و....اون وقت که اینو گفت من هم جو گیر شدم و گفتم بشین تا برات درست کنم و طرف هم فک میکرد منم الان میگم نمیشه و..خلاصه یکی از چرخهاش شکسته بود از روی یک دستگاه اوراقی باز کردم بستم و تیم کردم در عرض کمتر از 1ساعت درست تحویلش دادم که طرف دهنش از تعجب باز مونده بود و...خلاصه به جای 25 تومن هم یادمه 40 هزار تومن گزاشت روی میز و رفت واز اون موقع مشتری خودم شده ...حالا گفتن این داستان برای کسانی که قدر کار فنی را میدونن جلوی رو کار کردن مشکلی نداره البته کسانی که قدر میدونن کمتر از 5درصد هستش:yes:و شما اگر مغازه بگیری خیلی بهتره

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,804
10,411
سلام
هستند همکارانی که به دلایل مختلف خونه خودشون تعمیرات انجام می دهند.
میتونید سیار کار کنید ولی نه اینکه خونه مشتری تعمیر را انجام بدید.یا اینکه خودتون برید تحویل بگیرید و تحویل بدید یا بسپرید به یه مغازه دار که انجا تحویل و دریافت انجام بشه

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
984
همدان کوی ولیعصر
با عرض سلام به همکار عزیز
اگر می خواهی مغازه نگیری حد عقل یک جا برای تعمیرات باید داشته باشی یا در خانه ویا در جای پرتی که اجاره اش بسیار پایین باشد که گزینه دوم بهتر است چون در صورت لزوم مشتری می تواند به انجا مراجعه کند در ضمن هر چه قدر هم ماهر باشی باز در مواقعی لازم میشود وسیله را در جایی به غیر از خانه مشتری تعمیر کنی و همچنین به گفته دوستان وهم تجربه یکی از دوستان خودم (که تعمیر کار لباسشویی ولوازم خانگی بود)بعضی مواقع نباید پیش مشتری کار را انجام دهی چون درک فنی از کار ندارندوارزش کار را درک نکرده وراضی به دادن دست مزد واقعی نمی شوند.

Reza2190

کاربر vip
کاربر
2019-05-20
194
345
بندرگناوه
با سلام و درود به استادان عزیز
اینکه جلوی مشتری بخوای کاری انجام بدی خیلی اشتباهس چون ارزش کار رو نمیدونه برای مثال بعضی تعمیرکاران برای عیب بک لایت فقط اون چندتایی که سوخته هست رو تعمیر میکنن خب اگه همچین کاری رو برای مشتری جلوی خودش انجام بدی مسلما شاکی میشه که تو بجز دوتا لامپ چیزی عوض نکردی در صورتی که دراوردن پنل تلویزیون اگه با کوچک ترین اشتباه باشه یه ضرر هنگفت هست برای تعمیرکار و اون مشتری اینو نمیبینه پس حتما دنبال جایی باش که بتونی بدون مزاحمت کار انجام بدی و دغدغه ای از طرف کسی حین کار ایجاد نشه

pckho0r

کاربر vip
کاربر
2012-01-10
148
276
تو این دوره زمونه که قیمت لوازم خانگی سربه فلک گذاشته و فرضا ارزون ترین ماشین لباسشویی 15 میلیون تومنه کسی چنین ریسکی نمی کنه که جنس خرابش رو در اختیار تعمیرکاری بزاره که مغازه و جای مشخصی نداره!

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
با درود //کار کردن جلوی مشتری اگر مشتری دارای شعور فنی باشه مشکلی نداره ولی برای افرادی که عقلشون به چشمشون هست اصلا نباید کار کرد...سال 75 یدونه ویدیو j20 اومد توی مغازه و تایم چرخها به هم ریخته بود اون زمان هم کمتر کسی میتونست این مدل ویدیو را تایم کنه ولی من با سماجت زیاد قلق تایم کردن را یاد گرفته بودم ...خلاصه مشتری دستگاه را که اورد بهش گفتم حدود 25تومن هزینش هست و شب بیا ببر که مشتری با تعجب گفت اگر تو این دستگاه را تا شب درست کردی یه انعام هم پیش من داری گفتم چطور گفتش این دستگاه را من 1ماهه چند تا مغازه بردم کسی نتونسته درستش کنه و....اون وقت که اینو گفت من هم جو گیر شدم و گفتم بشین تا برات درست کنم و طرف هم فک میکرد منم الان میگم نمیشه و..خلاصه یکی از چرخهاش شکسته بود از روی یک دستگاه اوراقی باز کردم بستم و تیم کردم در عرض کمتر از 1ساعت درست تحویلش دادم که طرف دهنش از تعجب باز مونده بود و...خلاصه به جای 25 تومن هم یادمه 40 هزار تومن گزاشت روی میز و رفت واز اون موقع مشتری خودم شده ...حالا گفتن این داستان برای کسانی که قدر کار فنی را میدونن جلوی رو کار کردن مشکلی نداره البته کسانی که قدر میدونن کمتر از 5درصد هستش:yes:و شما اگر مغازه بگیری خیلی بهتره

درود بر استاد عزیز

آقا من کنج کاویم گل کرد... مگه سال 75 قیمت خود دستگاه ویدئو چقدر بود؟؟ 40 هزار تومن خیلی پول بوده اونموقع

چون من یادمه بابام اونموقع دامداری داشت با 20-30 هزار تومن شایدم کمتر از این حرفا گوسفند خرید و فروش میکرد و...

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
درود بر استاد عزیز

آقا من کنج کاویم گل کرد... مگه سال 75 قیمت خود دستگاه ویدئو چقدر بود؟؟ 40 هزار تومن خیلی پول بوده اونموقع

چون من یادمه بابام اونموقع دامداری داشت با 20-30 هزار تومن شایدم کمتر از این حرفا گوسفند خرید و فروش میکرد و...

کیلویی 20 یا 30 تومن منظورتونه حتما :دی

بالا