آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل ولتاژ در مودم تی پی لینک TD-W8151N

WeFixIT

کاربر vip
vip
کاربر
2014-04-03
106
150
تشکر از همه عزیزان
CPU رو سفارش دادم. منتظرم بدستم برسه . نتیجه رو اعلام میکنم.

با سلام خدمت همکاران گرامی ، ببخشید دیر پست میزنم.
CPU بدستم رسید و روی مودم نصب شد، و خوشبختانه مودم راه اندازی شد.:87000000:
ولی واقعا نصب این CPU خیلی دردسر داشت برام.:174:
اگر دوستان روش مناسب جهت نصب CPU دارن که دردسر کمتر داشته باشه اعلام کنن ممنون میشم.

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
اگر دوستان روش مناسب جهت نصب CPU دارن که دردسر کمتر داشته باشه اعلام کنن ممنون میشم.

من تمام پایه ها رو کمی فلکس میزنم بعدش با نوک هویه آروم و بدون فشار میکشم روشون تا قلع اضافی جمع بشه و سی پی یو راحت بشینه سر جاش
بعدش تنظیم میکنم و با پنس وسط آی سی رو نگه میدارم و هیت میدم
اگر دستت میلرزه یا سختته میتونی اول چهار طرف آی سی رو با هویه نازک سر کج لحیم کنی بعدش هیت بگیری
میشه همش رو هم با هویه لحیم کرد ولی بعدش دوباره باید با سیم قلع کش جاهایی که به هم اتصالی داده رو تمیز کنی که یکم وقت گیره

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN

سلام .آقا رضای عزیز روش خوبی رو توصیه کردن
روشهای دیگه هم اینه که
چهار گوشه رو فیکس کرده و با شیلد ( آغشته به قلع )بصورت عمودی رو پایه ها بکشید (قبلش با روغن فلکس یا روغن لحیم مرغوب پایه ها رو آغشته کنید)

چهارگوشه رو فیکس کنید و با نوک کج ترجیحا ( لحیم اضافه روی پایه های فیکس شده رو ) به مابقی پایه ها بخوابونید

راههای دیگه رو آقا رضا اشاره کردن

موفق باشید

WeFixIT

کاربر vip
vip
کاربر
2014-04-03
106
150
سلام .آقا رضای عزیز روش خوبی رو توصیه کردن
روشهای دیگه هم اینه که
چهار گوشه رو فیکس کرده و با شیلد ( آغشته به قلع )بصورت عمودی رو پایه ها بکشید (قبلش با روغن فلکس یا روغن لحیم مرغوب پایه ها رو آغشته کنید)

چهارگوشه رو فیکس کنید و با نوک کج ترجیحا ( لحیم اضافه روی پایه های فیکس شده رو ) به مابقی پایه ها بخوابونید

راههای دیگه رو آقا رضا اشاره کردن

موفق باشید

خیلی ممنون از همه. بنظرم با هویه که اشاره کردین روش خوبی هست. هرچند طول میکشه.
من ابتدا با هیتر آیسی رو گذاشتم منتها چون ترسیدم بسوزه خیلی نتونستم هیت بگیرم. مودم راه اندازی نشد ، با هویه و مایع هویه کشیدم و قلع اضافی رو برداشتم. باز راه اندازی نشد. دیگه ناامید بودم گفتم شاید cpu رو هیت گرفتم سوخته و در شاسش آخر امدم پایه ها رو کلی قلع اندود کردم و در آخر با سیم قلع کش قلع های اضافی رو جمع کردم و مودم راه اندازی شد.:;:

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
خیلی ممنون از همه. بنظرم با هویه که اشاره کردین روش خوبی هست. هرچند طول میکشه.
من ابتدا با هیتر آیسی رو گذاشتم منتها چون ترسیدم بسوزه خیلی نتونستم هیت بگیرم. مودم راه اندازی نشد ، با هویه و مایع هویه کشیدم و قلع اضافی رو برداشتم. باز راه اندازی نشد. دیگه ناامید بودم گفتم شاید cpu رو هیت گرفتم سوخته و در شاسش آخر امدم پایه ها رو کلی قلع اندود کردم و در آخر با سیم قلع کش قلع های اضافی رو جمع کردم و مودم راه اندازی شد.:;:

دوست من اتفاقا با روش شیلد (قلع جمع کن ) میشه در یک دقیقه آی سی های بزرگ و پردازنده هارو لحیم کاری کرد

منتهی شما اول پین به پین با هویه لحیم کاری کردید زمان برده ( نیازی به این کار نیست )

کافیه چند پین انتهایی رو فیکس کنید بطوری که همه پینها درست روی کار نشسته باشند بعد مابقی پایه هارو با شیلد آغشته به لحیم رو همونطور که گفتم روی پایه ها بکشید ( به اندازه نیاز پایه ها لحمیم میگیرند و نیازی به لحیم تک تک پینها نیست )

و برای اطمینان خاطر با یک نوک سوزن با کمی فشار بصورت افقی روی پایه ها بکشید که پایه ای نمونه که لحیم نگرفته یا جذب نکرده باشه

موفق باشید

آخرین ویرایش:

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
475
950
با سلام من هم به مشکل سوختن پردازنده rt63363 برخورد کردم اول اون خازن بغل پردازنده باد کرده بود که با تعویض بالا نیومد و اتصال بین دو پایه ها وجود داشت با خارج کردن پردازنده 3 چراغ اول روشن شدن
بعد از تعویض rt63363 با هزار مکافات راه افتاده توصیه میکنم دوستان اگر مایع فلکس یا خمیر قلع و سر هویه ی ماتیکی ندارد بیخیالش بشن

h_sarghani

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2021-08-13
243
39
34
مشهد
من همین مشکل دارم اون خازن هیچ ولتازی نداره و از سیپیو نامین میشه حدود 1نیم ولت

بالا