آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: درخواست تصویری کم یا زیاد کردن ولتاژ به وسیله پتانسیومتر

majid75t

کاربر
2019-04-10
412
379
48
سلام دوستان

بنده مطالب انجمن در خصوص منبع تغزیه تا حدودی مطالعه کردم با پتانسیومتر نتونستم ولتاژ رو تنظیم کنم خیلی نوسان داره دقیق نمیشه اگه ممکنه بصورت تصویری نشون بدین که به چه صورت و با چه قطعاتی این کار رو انجام بدم ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6

majid75t

کاربر
2019-04-10
412
379
48
سلام دوستان

بنده مطالب انجمن در خصوص منبع تغزیه تا حدودی مطالعه کردم با پتانسیومتر نتونستم ولتاژ رو تنظیم کنم خیلی نوسان داره دقیق نمیشه اگه ممکنه بصورت تصویری نشون بدین که به چه صورت و با چه قطعاتی این کار رو انجام بدم ممنون

up.........

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
سلام دوستان

سلام
اگر منظور شما این است که میخواهی فقط با قطعه پتانسیومتر ولتاژ را تنظیم کنی . نمیشه . اگر میخواهی ولتاژ را در روی یک عدد ثابت نگه داری میتونی به جای پتانسیومتر از دیود زنر جهت تثبیت ولتاژ استفاده کنی.
متشکرم.

majid75t

کاربر
2019-04-10
412
379
48
سلام
اگر منظور شما این است که میخواهی فقط با قطعه پتانسیومتر ولتاژ را تنظیم کنی . نمیشه . اگر میخواهی ولتاژ را در روی یک عدد ثابت نگه داری میتونی به جای پتانسیومتر از دیود زنر جهت تثبیت ولتاژ استفاده کنی.
متشکرم.

سلام
ولی چند جا تو انجمن خوندم که میشه

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
933
8,840
استان مرکزی-اراک
سلام
ولی چند جا تو انجمن خوندم که میشه
سلام.
میشه ولی ولتاژ با امپر خیلی پایین،برای انجام این کار حداقل به دو سه تا قطعه دیگه نیاز داری ساده ترین روشش این مدل هست:
[hide] Untitled.jpg[/hide]

mohsen_maboo

کاربر vip
کاربر
2012-01-16
168
257
ولتاژ dc رو میخواید کم و زیاد بکنید یا ac
اگر ac هستش دیمر باید بسازید
اگر dc هستش برای روشن کردن در حد لامپ LED میشه این کارو کرد

بالا