آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تقویت دستگاه جوش های 2 igbt چینی مثل boos یا ادون tb

sajjad1396

کاربر
2017-04-27
48
68
ملایر
سلام دوستان
دستگاه جوش های دو igbt رو میشه به راحتی تبدیل به 180 آمپر واقعی کرد.
من با توافق مشتری با تعویض دوعدد ترانزیستور GP4066D,دوعدد خازن 820 میکرو و اضافه کردن یک عدد دیود 80 امپر ،دستگاه رو به 180 آمپر واقعی تبدیل کردم والان باهاش اسکلت میزنه.
این ترانزیستور 140آمپره و در دمای بالا 90 آمپر ،جریان نامیش هم 75 آمپره.
دستگاه جوش ارزان 1 میلیونه با تعویض این قطعات نهایتا 1.5 میلیون تموم میشه ولی عمرانه و خوب میشه.

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
سلام دوستان
من با توافق مشتری با تعویض دوعدد ترانزیستور GP4066D,دوعدد خازن 820 میکرو و اضافه کردن یک عدد دیود 80 امپر ،دستگاه رو به 180 آمپر واقعی تبدیل کردم والان باهاش اسکلت میزنه.
دستگاه جوش ارزان 1 میلیونه با تعویض این قطعات نهایتا 1.5 میلیون تموم میشه ولی عمرانه و خوب میشه.

سلام
شما عملا با تعویض خازن های 820 کاری کردید که دستگاه تو ولتاژ های کاری بالا جریان یا آمپر کم نیاره
البته تقویت پل ۸۰ آمپر و igbtها هم باعث کاهش حرارت میشه ولی مشتری نباید توقع داشته باشه صبح تا شب الکترود ۴ بزنه یا تیرآهن برش بده

سپاس

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
سلام دوستان

سلام

خیلی وقت بود توی فکر چنین کاری بودم و حتی یک تاپیک هم براش زده بودم ولی تخصصی روش کار نکردم و خوشحال هستم که شما انجام دادین و نتیجه گرفتین . چون بیس مدار کلی و pwm دستگاه های جوش igbt تقریبا یکسانه و معمولا تو بخش قدرت و خروجی تفاوت دارن .
حالا سوالی که پیش میاد اینه که ایا با تقویت دیود ها و igbt ها پل دیود اصلی و چوک خروجی و فیبر چاپی مدار از پس جریان بالاتر بر میان ؟ چون اکثرا دستگاه های چینی برای صرفه جویی از اتصالات ضعیف و فیبر مدار کوچک و چوک نازک تر و پل دیود ضعیف تر استفاده میکنن که بنظرم اون ها هم باید تعویض و تقویت بشن تا طولانی مدت جواب بدن . افزایش ظرفیت خازن ها فکر خوبیه چون در لحظه استارت جوش جریان لحظه ای کافی برای شروع رو بهتر تامین می کنه و در حین جوش جریان صاف تر تحویل میده . از اون مهم تر خازن های صافی بخش خروجی مدار تغذیه 24 ولت و تغذیه مدار نوسان ساز و کنترل هست که از خازن های کم ظرفیت استفاده کردن که باعث ایجاد ریپل و جریان دی سی نه چندان صاف به تغذیه بخش های حساس میشه که اونها رو هم باید تعویض کرد .

sajjad1396

کاربر
2017-04-27
48
68
ملایر
سلام
شما عملا با تعویض خازن های 820 کاری کردید که دستگاه تو ولتاژ های کاری بالا جریان یا آمپر کم نیاره
البته تقویت پل ۸۰ آمپر و igbtها هم باعث کاهش حرارت میشه ولی مشتری نباید توقع داشته باشه صبح تا شب الکترود ۴ بزنه یا تیرآهن برش بده

سپاس

بله ولی این دستگاه الکترود 4 دائما آب میکنه و جواب پس داده ،دمای کار این igbt تا 175 درجه هست و به راحتی جواب این نوع جوشکاری رو میده

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
سلام دوستان

یک سوال مهم برام پیش میاد که دستگاه های دو igbt با چهار igbt از لحاظ شکل موج پایه گیت چطور هستن ؟ توی دستگاه های 2 تایی دو تا pwm جدا گانه روی گیت هر igbt میاد ، ایا روی 4 تایی هم 4 تا شکل موج مختلف روی هر پایه گیت igbt جداگانه میاد یا اینکه دو به دو مشترک هستن ؟
ایا ممکنه بجای یک igbt 60 امپر ، دوتا 40 امپر با گیت مشترک جایگزین کنیم ؟

lm317

کاربر vip
کاربر
2009-08-09
11
18
دمای ترانس فریت خروجی زیاد میشه ، دستگاهای که ارتقاع دادید مشکلی برای ترانسشون پیش نیومده؟

بالا