آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: پرسش و پاسخ‌های کاربردی و مفید استاد غزال

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
درود

بنظر میرسه موضوع صدای غیرواقعی را به شوخی گرفتی .

اما صرفنظر از علوم و اطلاعات روانشناسی که بی بهره نیستم ، یکی از دوستان نزدیک و یکی از اقوامم بعنوان نمونه عینی تجربه کردم که دچار این مشکل هستند.
دوستم صدایی از یخچال منزل میشنوه که حقیقت نداره و نهایتا با من درمیان گذاشت و گفت دو تعمیرکار یخچال قادر به رفع عیب نشدند و اصرار زیادی کرد که بررسی کنم و یخچال ساز را راهنمایی کنم که بالاخره دیدم حق با تعمیرکارهاست و ازآنجاکه اطلاعات جامعی در خصوص اینگونه مشکلات عصبی دارم گفتم خودت نیاز به راهنمایی داری نه یخچالساز .

بطوریکه گاها صداهای ناهنجاری در گوش احساس میکرد و تصور میکرد یخچال منبع و منشاء صداست .
به هر حال به پزشک مراجعه کرد و بهبودی مختصری حاصل شده ولی بطور کامل رفع نشده.

البته همه انسان ها بدون استثناء گاها صداهای ویز ویز خفیف و قابل تحمل در گوش احساس و تجربه کردن .

لذا با توجه به گزارش شما که بیزر با صفر ولت هم صدایی تولید میکنه دو حالت داره .
یکی اینکه گوش شما بدلایل عصبی چنین احساسی داره که با کمک اطرافیان مشخص میشه که واقعی است یا نه .
و دلیل دیگر ، ممکنه سیگنال و یا نویزی در مدار وجود داره و بیزر را تحریک میکنه که با مقاومت و خازنی که پیشنهاد کردم مشخص میشه.

در هر صورت نحوه پیگیری شما با روش خیامی است که دم را غنیمت میشماری و از فرصت ها برای افزایش اطلاعات فنی استفاده نمیکنی.

اما باید بدانی با این شیوه که توجهی به عوامل پدیده های غیرقابل توجیه نداری و فقط میخوای رفع حاجت بشه و اونا رو رها میکنی ، به این ترتیب با سرعت لاک پشت ، ترقی میکنی .

ونیز باید بدونی که فرصت ها ، سرقفلی دارن و چنین عیب هایی براحتی در دسترس قرار نمیگیره .
من برای بدست آوردن اینگونه فرصت ها همیشه حاضر بودم هزینه کنم و شما برای پیگیری اونا اکراه داری.

سپاس

سلام
استاد مهربانم و دوست خوبم آقا محیا
در مورد این گوش. استاد کاملا درست میگوید . همسایمون پیمانکار برق است. نگهداری و تعمیرات کارخانجات را میگیرد . یک روز بهم گفت یکی از همکارانم کاری واسش پیش امده به مدت یک هفته بیا سر جاش کار کن منم قبول کردم این یک هفته شد دو سال . این کارخانه تولیدش میلگرد بود در داخل کارخونه صدا های زیادی بود یکی لیفتراک کارمیکرد . یکی برش کاری . چرثقیل . و.......... در مدت این دو سال متوجه شدم گوشام صدا میشونند در جای ساکت. آخرش مجبور شدم به دکتر برم . و دکتر فرستاد برای تست گوشام. مثل اتاق اکو بود . دستگاهی بود نقطه یا متتد صدا میداد از ضعیفتر تا قوی تر باید تعداد این صدا ها را میگفتم . بلا خره بعد تست فهمیدم گوشام به صدا خیلی حساس شده و پرده گوشام با کمترین صدا واکنش نشان میدهند . و طبق گفته دکتر ترک محل های صداهای زیاد. تا به حالت طبیعی خودش برگرده.
اقا محیا حالا این خوبه در یکی از تاپیک ها شخصی بلند گو را حذف کرده صدا را از خازن ها میشنید.
متشکرم.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود

در پست ۲۰۷ فرمودی

استاد در پستهای قبلی فرمودید این تغذیه بیشتر از یک آمپر خروجی نمیده چطور میتونم تا ۲ آمپر ارتقا بدم آیا اشکالی ندارد ترانزیستورQ5 رو قویتر بندازم

برای اینکه جریان از صفر تا ۲ آمپر قابل انتخاب باشه فقط ۴ قطعه ای که برنگ قرمز در نقشه پیوست مشخص کردم اضافه کن و بجای ۵۶/. اهم از ۳/. اهم استفاده کن .
و برای افزایش بیشتر جریان ، باید فقط ۳/. اهمی باز هم کوچکتر بشه.

سپاس
IMG_20210423_010612_699.jpg

آخرین ویرایش:

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
درود

در پست ۲۰۷ فرمودی

برای اینکه جریان از صفر تا ۲ آمپر قابل انتخاب باشه فقط ۴ قطعه ای که برنگ قرمز در نقشه پیوست مشخص کردم اضافه کن و بجای ۵۶/. اهم از ۳/. اهم استفاده کن .
و برای افزایش بیشتر جریان ، باید فقط ۳/. اهمی باز هم کوچکتر بشه.

سپاس
مشاهده فایل‌پیوست 175568

درود استاد عزیزم
این پست رو دیده بودم ولی چون مجدد ویرایش کردید پست ویرایش شده رو ندیدم که تست و گزارش کنم لذا عذرخواهی میکنم
در اسرع وقت انجام و نتیجه اعلام میکنم

فقط یه چیزی استاد بنظرم غیرعادی میاد
ولتاژ رو 3.7 ولت تنظیم ولی تغذیه قادر به روشن کردن یه گوشی نوکیا ساده نیست آروم آروم ولتاژ بالا بردم روی 4.9 ولت گوشی رو روشن کرد در صورتی که باید روی 3.7 ولت روشن میکرد
ولتاژ روی ۲۶.۳ ولت تنظیم و فن ۲۴ ولتی ۲۵۰میلی آمپر متصل کردم که حدود ۲ ولت افت ولتاژ داشتم
تنها تغییری که تو تغذیه انجام دادم اینکه یک مقاومت 3.3K با R9 سری کردم (جهت بالا بردن ولتاژ خروجی که از 23.8 ولت به 26.3 ولت تغییر کرد)
ترانس استفاده شده ۲۴ ولت یک آمپر هست( ترانس قویتر تهیه کردم که بعد انجام اوامر تعویض میکنم)
سپاس
۲۰۲۱۰۴۱۰_۲۳۴۹۴۹.png

۲۰۲۱۰۵۰۲_۰۷۳۸۴۹.png

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود استاد عزیزم
این پست رو دیده بودم ولی چون مجدد ویرایش کردید پست ویرایش شده رو ندیدم که تست و گزارش کنم لذا عذرخواهی میکنم
در اسرع وقت انجام و نتیجه اعلام میکنم

فقط یه چیزی استاد بنظرم غیرعادی میاد
ولتاژ رو 3.7 ولت تنظیم ولی تغذیه قادر به روشن کردن یه گوشی نوکیا ساده نیست آروم آروم ولتاژ بالا بردم روی 4.9 ولت گوشی رو روشن کرد در صورتی که باید روی 3.7 ولت روشن میکرد
ولتاژ روی ۲۶.۳ ولت تنظیم و فن ۲۴ ولتی ۲۵۰میلی آمپر متصل کردم که حدود ۲ ولت افت ولتاژ داشتم
تنها تغییری که تو تغذیه انجام دادم اینکه یک مقاومت 3.3K با R9 سری کردم (جهت بالا بردن ولتاژ خروجی که از 23.8 ولت به 26.3 ولت تغییر کرد)
ترانس استفاده شده ۲۴ ولت یک آمپر هست( ترانس قویتر تهیه کردم که بعد انجام اوامر تعویض میکنم)
سپاس
مشاهده فایل‌پیوست 175814

مشاهده فایل‌پیوست 175815

درود

از تغذیه ، آمپر پایین و ضعیفی که برای پروتکت از رله استفاده کرده و خطاهای طراحی ان هم بررسی و مسجل و اثبات گردیده چه انتظاری دارید ؟
ضعف های مورد اشاره ، بسیار بدیهی و مورد انتظار است و بخصوص برای تعمیر موبایل ، بهیچ عنوان مناسب نیست و مغایر با مدعای اولیه شماست که قبول نمیکردی این آی سی مزیتی نداره و توانایی و قابلیت هر دستگاهی متناسب با توانایی و هوشمندی طراح است .

بطوریکه آقای محمودی با قطعات بسیار ساده و بدون آی سی و ترانزیستور ، تستر بسیار ارزنده ای با طول عمر بسیار بالا و بسیار ارزنده تر از تسترهای بازار خلق کرده اند و مصداق عینی این ادعاست که توانایی و زیرکی طراح ، تعیین کننده قدرت و قابلیت دستگاه هاست نه قطعات دستگاه.

سپاس

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
درود

از تغذیه ، آمپر پایین و ضعیفی که برای پروتکت از رله استفاده کرده و خطاهای طراحی ان هم بررسی و مسجل و اثبات گردیده چه انتظاری دارید ؟
ضعف های مورد اشاره ، بسیار بدیهی و مورد انتظار است و بخصوص برای تعمیر موبایل ، بهیچ عنوان مناسب نیست و مغایر با مدعای اولیه شماست که قبول نمیکردی این آی سی مزیتی نداره و توانایی و قابلیت هر دستگاهی متناسب با توانایی و هوشمندی طراح است .

بطوریکه آقای محمودی با قطعات بسیار ساده و بدون آی سی و ترانزیستور ، تستر بسیار ارزنده ای با طول عمر بسیار بالا و بسیار ارزنده تر از تسترهای بازار خلق کرده اند و مصداق عینی این ادعاست که توانایی و زیرکی طراح ، تعیین کننده قدرت و قابلیت دستگاه هاست نه قطعات دستگاه.

سپاس

درود استاد عزیزم
فرمایشات حضرت عالی کاملا متین و صحیح هست
این تغذیه ارزش مانور نداره
البته با کمک ها و رهنمایی های ارزشمند شما تجارب گرانبهایی حاصل شد که یک دنیا از شما تشکر میکنم امیدوارم همیشه سالم ، تندرست و پاینده باشید استاد از همین جا دست شما رو می‌بوسم
سپاس

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
درود

سپاس

درود استاد عزیزم
البته با کمک ها و رهنمایی های ارزشمند شما تجارب گرانبهایی حاصل شد که یک دنیا از شما تشکر میکنم امیدوارم همیشه سالم ، تندرست و پاینده باشید استاد از همین جا دست شما رو می‌بوسم
هرچی سرچ کردم تاپیک تستر جناب محمودی پیدا نکردم
سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود استاد عزیزم
هرچی سرچ کردم تاپیک تستر جناب محمودی پیدا نکردم
سپاس

درود

https://www.irantk.ir/threads/93239-ساخت-backlight-tester-هوشمند-برای-تست-انواع-بک-لایت-های-LED

سپاس

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان

درود استاد عزیزم
هر وقت واقعا به بن بست میخورم و از همه جا ناامید میشم دست یاری و کمک به طرف شما دراز میکنم که همیشه بهترین نتیجه رو گرفتم خدا خیرتون بده
استاد عزیز اگر وقت کردید به تاپیک زیر نگاهی بندازید .
ممنون میشم با توجه به تجارب چندین دهه راهنمایی کنید پیشاپیش دستتون می‌بوسم
سپاس

https://www.irantk.ir/threads/114872-این-قطعه-بنظرتون-چیه

آخرین ویرایش:

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
درود استاد عزیزم
میدونم خیلی شما رو اذیت کردم و حق دارید ازم دلخور و عصبانی باشید از این بابت شرمنده ام
چیکار کنم استاد جز شما کسی رو ندارم ازش راهنمایی بخوام قول میدم نزارم به درازا بکشه اگه در مورد قطعه مجهول عکس پیوستی نظری بدید ممنون میشم تو پست قبلی لینک تاپیک مربوطه رو گذاشتم و کامل توضیح دادم وگرنه دستگاه جمع کنم بدم دست مشتری بازم ببخشید استاد
سپاس
۲۰۲۱۰۵۰۷_۰۲۳۲۳۳.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود استاد عزیزم
میدونم خیلی شما رو اذیت کردم و حق دارید ازم دلخور و عصبانی باشید از این بابت شرمنده ام
چیکار کنم استاد جز شما کسی رو ندارم ازش راهنمایی بخوام قول میدم نزارم به درازا بکشه اگه در مورد قطعه مجهول عکس پیوستی نظری بدید ممنون میشم تو پست قبلی لینک تاپیک مربوطه رو گذاشتم و کامل توضیح دادم وگرنه دستگاه جمع کنم بدم دست مشتری بازم ببخشید استاد
سپاس
مشاهده فایل‌پیوست 176030

درود

اطلاع دقیقی ندارم ولی باید زینر ۱۸ ولت باشه و کاتدش به گیت متصله و مطمئنا با تعویضش عیب رفع نمیشه ولی من فرصت پیگیری اینورتر را ندارم.

سپاس

بالا