آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: پرسش و پاسخ‌های کاربردی و مفید استاد غزال

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
درود

اولا تکلیفی برام مقرر کردی که در بین پست های تاپیک مورد اشاره جهت استخراج پست مورد نظر شما جستجو کنم.

ثانیا ارائه کننده نقشه ، ضمن اذعان به نواقص نقشه ، نسبت به رفع نواقص اقدام و نقشه دستی را در پست ۲ ارائه فرموده و بر تشابه ۹۰ درصدی با نقشه ای در پست ۱۲ تاکید نموده و اغلب پست ها بر نواقص نقشه دلالت دارد و لذا نقشه ، فاقد اعتبار لازم است و قابل استناد نیست‌ و کمافی السابق با گزارش مبهم خود ، زحمات غیرضروری را به پاسخگو تحمیل میکنید.

سپاس

درود استاد عزیز
برای راندازی یه برد به ولتاژ 5- ولت نیاز دارم میتونم از شارژر موبایل که ۵ ولته با وصل کردن مثبت شارژر به گراند برد و منفی شارژر به خازن مربوطه ولتاژ 5- ولت رو بگیرم
سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
درود استاد عزیز
برای راندازی یه برد به ولتاژ 5- ولت نیاز دارم میتونم از شارژر موبایل که ۵ ولته با وصل کردن مثبت شارژر به گراند برد و منفی شارژر به خازن مربوطه ولتاژ 5- ولت رو بگیرم
سپاس

درود

بله درسته.

سپاس

Tans

کاربر
2019-01-12
5
6
42
مشهد
درود
استاد من در مورد انتخواب خازن مشکل دارم لطف میفرمایید راهنمایی بفرمایید
دو عدد ترانس های ولتاژ هست یکی با خروجی 5000 ولت و دیگری 25000ولت
حال برای باردارکردن ذرات از روش ضرب استفاده کردم با دیود 2cl75 و خازن 1n2kv ولی متاسفانه بعد یک مدت زمان کوتاه خازنها از بین میرن اشکال در ولتاژ خازنها هست یا چیز دیگه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
درود
استاد من در مورد انتخواب خازن مشکل دارم لطف میفرمایید راهنمایی بفرمایید
دو عدد ترانس های ولتاژ هست یکی با خروجی 5000 ولت و دیگری 25000ولت
حال برای باردارکردن ذرات از روش ضرب استفاده کردم با دیود 2cl75 و خازن 1n2kv ولی متاسفانه بعد یک مدت زمان کوتاه خازنها از بین میرن اشکال در ولتاژ خازنها هست یا چیز دیگه

درود

یعنی توقع داری خازن ۲۰۰۰ ولتی در ولتاژ ۲۵۰۰۰ و ۵۰۰۰ ولت صدمه نبینه خصوصا که قطعا ماکزیمم ولتاژ واقعی ، بالاتر از این مقادیر هم هست و این مقادیر با دستگاه اندازه گیری شما مشخص شده .

سپاس

Tans

کاربر
2019-01-12
5
6
42
مشهد
درود

یعنی توقع داری خازن ۲۰۰۰ ولتی در ولتاژ ۲۵۰۰۰ و ۵۰۰۰ ولت صدمه نبینه خصوصا که قطعا ماکزیمم ولتاژ واقعی ، بالاتر از این مقادیر هم هست و این مقادیر با دستگاه اندازه گیری شما مشخص شده .

سپاس

طریق اندازه گیری با سری کردن مقاومت یک مگا اهمی بوده
انتخاب خازن هم به دلیل یا بهتر بگم تنها دلیل قیمت بالای خازن 1n30kv بوده
شما چه پیشنهادی دارید ایا فقط باید از سرامیکی ظرفیت 30kv استفاده کنم
سپاس از لطفتون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
طریق اندازه گیری با سری کردن مقاومت یک مگا اهمی بوده
انتخاب خازن هم به دلیل یا بهتر بگم تنها دلیل قیمت بالای خازن 1n30kv بوده
شما چه پیشنهادی دارید ایا فقط باید از سرامیکی ظرفیت 30kv استفاده کنم
سپاس از لطفتون

درود

ولتمترهای ساده قادر به اندازه گیری ماکزیمم ولتاژ واقعی نیستند و شما
مقاومت یک مگا هم سری کردی که ولتاژ واقعی به دستگاه اندازه گیری نرسیده و غوز بالا غوز درست کردی .
اما صرفنظر از موارد فوق باز هم ولتاژ خازن را بسیار پایین تر انتخاب کردی و با این وجود مدت کوتاهی کار کرده که شگفت انگیزه.

درحالیکه هدف و مقصود خود را مشخص نکردی ، پیشنهاد منو با این اطلاعات ناقص خواستی که باید از خازن هایی با ولتاژ بالاتر از ولتاژ ماکزیمم واقعی اعمالی استفاده کنی و اگه میخوای از خازن های ارزون استفاده کنی باید خازن های موجود با ولتاژ پایین را با هم سری کنی که البته ظرفیتش تقسیم بر تعدادش میشه و ولتاژ نهایی برابر با ولتاژ یکی از آنها ضربدر تعداد میشه.
ضمنا خازن ها دقیقا مشابه باشند .

سپاس

آخرین ویرایش:

jones

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
2009-02-11
403
1,029
سلام میشود از دو اینورتور ۱۲ ولت به ۲۲۰ولت برای بالا بردن وات بطور موازی با رعایت فاز ها به هم استفاده کرد ممنونم از راهنمایی های شما

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
سلام میشود از دو اینورتور ۱۲ ولت به ۲۲۰ولت برای بالا بردن وات بطور موازی با رعایت فاز ها به هم استفاده کرد ممنونم از راهنمایی های شما

درود

با چه روش مقرون بصرفه ای میخوای تغییرات لحظه ای فرکانس هر دو و لذا خروجی هر دو را هماهنگ کنی ؟
موازی کردن مقرون بصرفه نیست و بجای موازی کردن باید بارهایی به هر کدام اختصاص دهید.

سپاس

Tans

کاربر
2019-01-12
5
6
42
مشهد
درود

ولتمترهای ساده قادر به اندازه گیری ماکزیمم ولتاژ واقعی نیستند و شما
مقاومت یک مگا هم سری کردی که ولتاژ واقعی به دستگاه اندازه گیری نرسیده و غوز بالا غوز درست کردی .
اما صرفنظر از موارد فوق باز هم ولتاژ خازن را بسیار پایین تر انتخاب کردی و با این وجود مدت کوتاهی کار کرده که شگفت انگیزه.

درحالیکه هدف و مقصود خود را مشخص نکردی ، پیشنهاد منو با این اطلاعات ناقص خواستی که باید از خازن هایی با ولتاژ بالاتر از ولتاژ ماکزیمم واقعی اعمالی استفاده کنی و اگه میخوای از خازن های ارزون استفاده کنی باید خازن های موجود با ولتاژ پایین را با هم سری کنی که البته ظرفیتش تقسیم بر تعدادش میشه و ولتاژ نهایی برابر با ولتاژ یکی از آنها ضربدر تعداد میشه.
ضمنا خازن ها دقیقا مشابه باشند .

سپاس

کار مورد نظر باردار کردن ذرات هست مثل کاسکد رنگ کوره
ولی کاسکدهای موجود در بازار به دلیل کم بودن ولتاژ جواب نداد
نمونه خارجی عالی بود که اساس کارش مثل کاکدهای داخلی هست با این تفاوت که داخلیها گفته میشه 120kv هستند ولی خارجی بیشتر هست
نحوه رسیدن به ولتاژ بالا هم به وسیله یک فلایبک و خازن و دیود ولتاژ بالا
تخصص بنده هم الکترونیک نیست حرفه بنده ماشین سازی و ریخته گری هست
یک سری فلز هست که با روش شیمیای به پودر تبدیل شده حال با روش باردار کردن میخوام ا به کاتدد بچسبن .

مدار راه انداز یک زمانی دنبال پیش کرم القای بودم برای گرم کردن بلیتهای برنجی به جای گرم کردن در کوره و مشعل
حال مدار راه انداز قابل تنظیم هست و برای همین با خازنهای 2kv یکم کار کرد
لطف میکنید رنج و نوع و در صورت امکان نحوه قرار گیر ی خازنها رو بگین البته فضا اشغالی مهمه هرچی کمتر باشه بهتره
بعد از تست و نتیجه از خازن ولتاژ بالا استفاده خواهم کرد ولی در حال حاضر ....
سپاس از شما

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
کار مورد نظر باردار کردن ذرات هست مثل کاسکد رنگ کوره
ولی کاسکدهای موجود در بازار به دلیل کم بودن ولتاژ جواب نداد
نمونه خارجی عالی بود که اساس کارش مثل کاکدهای داخلی هست با این تفاوت که داخلیها گفته میشه 120kv هستند ولی خارجی بیشتر هست
نحوه رسیدن به ولتاژ بالا هم به وسیله یک فلایبک و خازن و دیود ولتاژ بالا
تخصص بنده هم الکترونیک نیست حرفه بنده ماشین سازی و ریخته گری هست
یک سری فلز هست که با روش شیمیای به پودر تبدیل شده حال با روش باردار کردن میخوام ا به کاتدد بچسبن .

مدار راه انداز یک زمانی دنبال پیش کرم القای بودم برای گرم کردن بلیتهای برنجی به جای گرم کردن در کوره و مشعل
حال مدار راه انداز قابل تنظیم هست و برای همین با خازنهای 2kv یکم کار کرد
لطف میکنید رنج و نوع و در صورت امکان نحوه قرار گیر ی خازنها رو بگین البته فضا اشغالی مهمه هرچی کمتر باشه بهتره
بعد از تست و نتیجه از خازن ولتاژ بالا استفاده خواهم کرد ولی در حال حاضر ....
سپاس از شما

درود

اطلاعات شما خیلی ناقص و غیرواقعی هست .
مگه ممکنه انسان بسادگی بتونه با 120kv کار کنه که از فاصله یک متری هم موجب برق گرفتگی میشه .
من بخش الکترونیک پیستوله پودر پاش رنگ های کوره ای را تعمیر کرده ام و نیاز به چنین ولتاژ بسیار بالای 120kv نداره.

نقشه کامل دستگاهی که فعلا استفاده میکنید ارسال فرمایید شاید اطلاعات لازم قابل ارزیابی باشه .
و یا کارهایی که با خازن های ۲کیلو ولت انجام داده اید و ناموفق بوده اعلام و تشریح فرمایید که چند خازن و به چه صورت استفاده فرمودید .

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا