آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: پرسش و پاسخ‌های کاربردی و مفید استاد غزال

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
درود

برای طرز کار دستگاه های اندازه گیری به اینترنت مراجعه فرمایید .
اگر چنین سوالاتی متداول و رایج و منصفانه باشه قطعا بسیارانی متقاضی آموزش طرز کار اهم متر و فازمتر وحتی رادیو ضبط و موبایل هستند .

درسته که وقت شما با ارزش و اوقات من بی ارزشه اما توجه شما رو به آخرین موضوع همین تاپیک معطوف میسازم که حتی پس از امتناع مکررم از بررسی این تغذیه و اصرار مداوم شما که نهایتا پذیرفتم با این وجود نیز به نحوه پاسخگویی خود دقت فرمایید بگونه ای که صرفنظر از تاخیر غیرعادی پست های اخیر ناشی از سردرد و کسالت ، همواره با کراهت و اهمالی مواجه شدم که

اولا بمیزان مطالعه یک کتاب ناگزیر به مطالعه مکرر پست های گذشته و تکرار مکرر سوالاتی ساختید که بیهوده بود و بی پاسخ ماند و

ثانیا همین پست اخیر حضرتعالی ، چه نیکو ، حکایتگر نحوه پاسخگویی و بی دقتی و بی توجهی هاست
چنانکه در پاسخ به سوالات و توصیه هایی که نقل قول هم فرمودید و باوجودیکه علاقمندانی هم ، مشتاقانه منتظر پاسخ ابتکار امیر سجاد عزیز هم هستند ، معذالک با ظن قوی ، کسالت مانع پاسخگویی شده و فقط اجازه داده سوال و مشکل جدید خود را مطرح فرموده و آخرین پست خود را مثالزدنی فرمایید.

اما با هر مشقتی که تحمیل فرمودید و بارها مصمم به انصراف از پیگیری موضوع شدم ، بالاخره تقریبا به انتها رسید.

به هرتقدیر باوجودیکه در خصوص رفع مشکل خود ، بابت سوالاتی که تشخیص دادید فایده ای برای شما ندارد. حاضر به صرف وقت نشده اید و یا با کراهت رفتار فرمودید و درحالیکه سوالاتی مطرح کردم که سوالات علاقمندان هم هست و مشتاقانه منتظر پاسخ ابتکار جناب سجاد هستند ، چطور بدون توجه به سوالات ، فقط سوال غیرعادی خود را مطرح میفرمایید ؟
حقیقتا
تو که عالیتر از عالی و دَهَم بیست ، جفایی بشما نیست

سپاس

درود استاد عزیزم واقعا ببخشید اصلا متوجه راهکار امیرسجاد عزیز نشدم در اسرع وقت تست و نتیجه اعلام میکنم
در ضمن برای تست آیا دیود D9 رو که قبلا آزاد کرده بودم دوباره نصب کنم و تست انجام بدم چون بدون d9 تغذیه هیچ مشکلی نداره
سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
درود استاد عزیزم واقعا ببخشید اصلا متوجه راهکار امیرسجاد عزیز نشدم در اسرع وقت تست و نتیجه اعلام میکنم
در ضمن برای تست آیا دیود D9 رو که قبلا آزاد کرده بودم دوباره نصب کنم و تست انجام بدم چون بدون d9 تغذیه هیچ مشکلی نداره
سپاس

درود

D9 یکی از راه حل هاست
جهت اطلاع علاقمندان نتیجه تست روش دوم را اعلام کن و برای این تست باید d9 سرجای خودش باشه .
هیچوقت قطعه ای که قراره آزاد بشه از دستگاه جدا نکنید و کافیه فقط یک پایه قطعه نصب باشه که اگه در آینده نیاز به اطلاعات قطعه شدی قادر به بازیافت اطلاعات باشی ،

ضمنا با این توجیه که متوجه ابتکار نشدی حقایق را شفاف تر کردی ، زیرا:
اولا بی خبری از ابتکار جدید به این معناست که نیازی به مطالعه پستم احساس نکردی که ندیدیش.

ثانیا درواقع اعلام کردی اگه اجرای ابتکار در پستم نبود بی توجهی به سوالات پستم ، موضوع عادی بود و هنوز دلیلی برای مطالعه پستم نداشتی .

و منم بدرستی همین رفتار و ویژگی شما رو تشخیص داده بودم که با سلیقه خودت به سوالات پاسخ میدی که بناگزیر بارها تکرار میکردم و در مواردی هرگز پاسخ ندادی و خیلی برام عجیبه که چطور قادر به تحمیل زحمات بیمورد هستی آنهم به کسی که داره کمکت میکنه حقیقتا در عمرم با این حدت و شدت هرگز ندیده بودم .

من اگر چندین سال قبل از مساعدتی بهره مند شده باشم تا زمانیکه چند برابر جبران نکنم آروم و قرار ندارم و بهیچ عنوان نمیتونم باورت کنم ، فوق العاده عجیب و غیرعادی است.

بویژه با سماجت زیادی که به پیگیری مشکل خود ناگزیرم فرمودی با اینحال حاضر به صرف وقت برای پاسخ هر سوالی بابت مشکل خودت هم نبودی ، به این ترتیب معلوم نیست اگر قرار بود برای مشکل دیگران ، وقت خود را هزینه کنی چکار میکردی ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
درود

D9 یکی از راه حل هاست
جهت اطلاع علاقمندان نتیجه تست روش دوم را اعلام کن و برای این تست باید d9 سرجای خودش باشه .
هیچوقت قطعه ای که قراره آزاد بشه از دستگاه جدا نکنید و کافیه فقط یک پایه قطعه نصب باشه که اگه در آینده نیاز به اطلاعات قطعه شدی قادر به بازیافت اطلاعات باشی ،

ضمنا با این توجیه که متوجه ابتکار نشدی حقایق را شفاف تر کردی ، زیرا:
اولا بی خبری از ابتکار جدید به این معناست که نیازی به مطالعه پستم احساس نکردی که ندیدیش.

ثانیا درواقع اعلام کردی اگه اجرای ابتکار در پستم نبود بی توجهی به سوالات پستم ، موضوع عادی بود و هنوز دلیلی برای مطالعه پستم نداشتی .

و منم بدرستی همین رفتار و ویژگی شما رو تشخیص داده بودم که با سلیقه خودت به سوالات پاسخ میدی که بناگزیر بارها تکرار میکردم و در مواردی هرگز پاسخ ندادی و خیلی برام عجیبه که چطور قادر به تحمیل زحمات بیمورد هستی آنهم به کسی که داره کمکت میکنه حقیقتا در عمرم با این حدت و شدت هرگز ندیده بودم .

من اگر چندین سال قبل از مساعدتی بهره مند شده باشم تا زمانیکه چند برابر جبران نکنم آروم و قرار ندارم و بهیچ عنوان نمیتونم باورت کنم ، فوق العاده عجیب و غیرعادی است.

بویژه با سماجت زیادی که به پیگیری مشکل خود ناگزیرم فرمودی با اینحال حاضر به صرف وقت برای پاسخ هر سوالی بابت مشکل خودت هم نبودی ، به این ترتیب معلوم نیست اگر قرار بود برای مشکل دیگران ، وقت خود را هزینه کنی چکار میکردی ؟

سپاس

درود استاد عزیز
ضمن عذرخواهی از کم توجهی و کم کاری بنده واقعا ببخشید من مقصر هستم و قبول دارم ولی بخدا قصد بدی نداشتم و از روی عمد نبود بازم هرچی شما بفرمایید قبول و مستحق هر تنبیه ای هستم
پایه بیزر که به D8,D9 وصل بود رو آزاد و به کلکتور Q1 (پایه ای که به بوبین رله وصله) وصل کردم تا ۳ ولت صدای بوق قطع و از ۳ ولت تا ۱۲ ولت صدای نویز ضعیفی که با نزدیک کردن گوشم قابل شنیدن هست و هرچی از ۱۲ ولت تا ۲۴ ولت ولتاژ بیشتر کردم صدا بلند و بلندتر میشد البته به عرض برسونم فقط صدای نویز که بصورت ویز هست بیشتر میشه
سپاس ۲۰۲۱۰۴۱۰_۲۳۴۹۴۹.png

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
درود استاد عزیز
ضمن عذرخواهی از کم توجهی و کم کاری بنده واقعا ببخشید من مقصر هستم و قبول دارم ولی بخدا قصد بدی نداشتم و از روی عمد نبود بازم هرچی شما بفرمایید قبول و مستحق هر تنبیه ای هستم
پایه بیزر که به D8,D9 وصل بود رو آزاد و به کلکتور Q1 (پایه ای که به بوبین رله وصله) وصل کردم تا ۳ ولت صدای بوق قطع و از ۳ ولت تا ۱۲ ولت صدای نویز ضعیفی که با نزدیک کردن گوشم قابل شنیدن هست و هرچی از ۱۲ ولت تا ۲۴ ولت ولتاژ بیشتر کردم صدا بلند و بلندتر میشد البته به عرض برسونم فقط صدای نویز که بصورت ویز هست بیشتر میشه
سپاسمشاهده فایل‌پیوست 175502

درود

اینم از اتفاقات محاله
قطعا پایه بیزر را بدرستی آزاد نکردی و دور پایه کثیفه و با روغن لحیم و یا خطاهای دیگر به مدار ارتباط داره و کاملا آزاد نشده
باید پایه بیزر کاملا آزاد بشه و به هیچ قطعه ای جر کلکتور و بوبین رله متصل نباشه.
ولتاژ کلکتور در حالت های مختلف که صدا ضعیف و قوی هست چند ولته؟ آیا برابر با ولتاژ پایه دیگر بوبین رله (که به R1 متصله ) نیست ؟

اگر ولتاژ دو پایه بوبین یکسان نبود یک مقاومت ۲ کیلو با بوبین رله موازی کن و نتیجه را گزارش کن .

سپاس

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
درود

اینم از اتفاقات محاله
قطعا پایه بیزر را بدرستی آزاد نکردی و دور پایه کثیفه و با روغن لحیم و یا خطاهای دیگر به مدار ارتباط داره و کاملا آزاد نشده
باید پایه بیزر کاملا آزاد بشه و به هیچ قطعه ای جر کلکتور و بوبین رله متصل نباشه.
ولتاژ کلکتور در حالت های مختلف که صدا ضعیف و قوی هست چند ولته؟ آیا برابر با ولتاژ پایه دیگر بوبین رله (که به R1 متصله ) نیست ؟

اگر ولتاژ دو پایه بوبین یکسان نبود یک مقاومت ۲ کیلو با بوبین رله موازی کن و نتیجه را گزارش کن .

سپاس

درود استاد عزیز
پایه بیزر بدرستی آزاد شده و هیچگونه اتصالی نداره مگر اینکه خود بیزر خراب باشه که فک نمیکنم چون وقتیd9 آزاد بود بدرستی عمل میکرد
ولتاژ دو سر بوبین در حالتهای مختلف ضعیف و قوی شدن صدای نویز برابر هستن
وقتی ولتاژ خروجی روی صفر ولت تنظیمه ولتاژ دوسر بوبین ۲۸.۲ ولته و وقتی ولتاژ خروجی روی ۲۴ ولت است ولتاژ هر دو سر بوبین ۲۸.۶ ولته
سپاس

CM210421-02461302.jpg
۲۰۲۱۰۴۲۱_۰۳۵۰۲۰.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
درود استاد عزیز
پایه بیزر بدرستی آزاد شده و هیچگونه اتصالی نداره مگر اینکه خود بیزر خراب باشه که فک نمیکنم چون وقتیd9 آزاد بود بدرستی عمل میکرد
ولتاژ دو سر بوبین در حالتهای مختلف ضعیف و قوی شدن صدای نویز برابر هستن
وقتی ولتاژ خروجی روی صفر ولت تنظیمه ولتاژ دوسر بوبین ۲۸.۲ ولته و وقتی ولتاژ خروجی روی ۲۴ ولت است ولتاژ هر دو سر بوبین ۲۸.۶ ولته
سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 175511
مشاهده فایل‌پیوست 175512

درود

گزارش شما به این معناست که بیزر شما با صفر ولت هم کار میکنه لذا بیشتر از پاسخ قبل ، باور ندارم که با این شرایط صدایی از بیزر شنیده بشه.
گاهی صداهای غیرواقعی در گوش برخی از افراد شنیده میشه که ناشی از عوامل روانی است و حقیقت نداره
بویژه که پاسخ های محال فراوانی در خصوص صدای بیزر مطرح فرمودی و احتمال عوامل روانی را تقویت میکنه .

اگر شخص ثالثی حضور داره ببین اونم تایید میکنه و صدایی میشنوه؟

یک پروب ولتمتر را به یک پایه بیزر و پروب دیگر را به پایه دیگر بیزر متصل و کنید و ببینید در حالت های مختلف ولتاژی داره؟

یکبار مقاومت ۲ کیلو با بیزر موازی کن ببین صدا قطع میشه
اگه رفع نشد حالا خازن ۱۰ الی ۴۷ میکرو در جهت صحیح با بیزر موازی و تست کن

سپاس

آخرین ویرایش:

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
گزارش شما به این معناست که بیزر شما با صفر ولت هم کار میکنه لذا بیشتر از پاسخ قبل ، باور ندارم که با این شرایط صدایی از بیزر شنیده بشه.
گاهی صداهای غیرواقعی در گوش برخی از افراد شنیده میشه که ناشی از عوامل روانی است و حقیقت نداره
بویژه که پاسخ های محال فراوانی در خصوص صدای بیزر مطرح فرمودی و احتمال عوامل روانی را تقویت میکنه .

ممنون استاد
سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
ممنون استاد
سپاس

درود

بنظر میرسه موضوع صدای غیرواقعی را به شوخی گرفتی .

اما صرفنظر از علوم و اطلاعات روانشناسی که بی بهره نیستم ، یکی از دوستان نزدیک و یکی از اقوامم بعنوان نمونه عینی تجربه کردم که دچار این مشکل هستند.
دوستم صدایی از یخچال منزل میشنوه که حقیقت نداره و نهایتا با من درمیان گذاشت و گفت دو تعمیرکار یخچال قادر به رفع عیب نشدند و اصرار زیادی کرد که بررسی کنم و یخچال ساز را راهنمایی کنم که بالاخره دیدم حق با تعمیرکارهاست و ازآنجاکه اطلاعات جامعی در خصوص اینگونه مشکلات عصبی دارم گفتم خودت نیاز به راهنمایی داری نه یخچالساز .

بطوریکه گاها صداهای ناهنجاری در گوش احساس میکرد و تصور میکرد یخچال منبع و منشاء صداست .
به هر حال به پزشک مراجعه کرد و بهبودی مختصری حاصل شده ولی بطور کامل رفع نشده.

البته همه انسان ها بدون استثناء گاها صداهای ویز ویز خفیف و قابل تحمل در گوش احساس و تجربه کردن .

لذا با توجه به گزارش شما که بیزر با صفر ولت هم صدایی تولید میکنه دو حالت داره .
یکی اینکه گوش شما بدلایل عصبی چنین احساسی داره که با کمک اطرافیان مشخص میشه که واقعی است یا نه .
و دلیل دیگر ، ممکنه سیگنال و یا نویزی در مدار وجود داره و بیزر را تحریک میکنه که با مقاومت و خازنی که پیشنهاد کردم مشخص میشه.

در هر صورت نحوه پیگیری شما با روش خیامی است که دم را غنیمت میشماری و از فرصت ها برای افزایش اطلاعات فنی استفاده نمیکنی.

اما باید بدانی با این شیوه که توجهی به عوامل پدیده های غیرقابل توجیه نداری و فقط میخوای رفع حاجت بشه و اونا رو رها میکنی ، به این ترتیب با سرعت لاک پشت ، ترقی میکنی .

ونیز باید بدونی که فرصت ها ، سرقفلی دارن و چنین عیب هایی براحتی در دسترس قرار نمیگیره .
من برای بدست آوردن اینگونه فرصت ها همیشه حاضر بودم هزینه کنم و شما برای پیگیری اونا اکراه داری.

سپاس

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
درود

بنظر میرسه موضوع صدای غیرواقعی را به شوخی گرفتی .

اما صرفنظر از علوم و اطلاعات روانشناسی که بی بهره نیستم ، یکی از دوستان نزدیک و یکی از اقوامم بعنوان نمونه عینی تجربه کردم که دچار این مشکل هستند.
دوستم صدایی از یخچال منزل میشنوه که حقیقت نداره و نهایتا با من درمیان گذاشت و گفت دو تعمیرکار یخچال قادر به رفع عیب نشدند و اصرار زیادی کرد که بررسی کنم و یخچال ساز را راهنمایی کنم که بالاخره دیدم حق با تعمیرکارهاست و ازآنجاکه اطلاعات جامعی در خصوص اینگونه مشکلات عصبی دارم گفتم خودت نیاز به راهنمایی داری نه یخچالساز .

بطوریکه گاها صداهای ناهنجاری در گوش احساس میکرد و تصور میکرد یخچال منبع و منشاء صداست .
به هر حال به پزشک مراجعه کرد و بهبودی مختصری حاصل شده ولی بطور کامل رفع نشده.

البته همه انسان ها بدون استثناء گاها صداهای ویز ویز خفیف و قابل تحمل در گوش احساس و تجربه کردن .

لذا با توجه به گزارش شما که بیزر با صفر ولت هم صدایی تولید میکنه دو حالت داره .
یکی اینکه گوش شما بدلایل عصبی چنین احساسی داره که با کمک اطرافیان مشخص میشه که واقعی است یا نه .
و دلیل دیگر ، ممکنه سیگنال و یا نویزی در مدار وجود داره و بیزر را تحریک میکنه که با مقاومت و خازنی که پیشنهاد کردم مشخص میشه.

در هر صورت نحوه پیگیری شما با روش خیامی است که دم را غنیمت میشماری و از فرصت ها برای افزایش اطلاعات فنی استفاده نمیکنی.

اما باید بدانی با این شیوه که توجهی به عوامل پدیده های غیرقابل توجیه نداری و فقط میخوای رفع حاجت بشه و اونا رو رها میکنی ، به این ترتیب با سرعت لاک پشت ، ترقی میکنی .

ونیز باید بدونی که فرصت ها ، سرقفلی دارن و چنین عیب هایی براحتی در دسترس قرار نمیگیره .
من برای بدست آوردن اینگونه فرصت ها همیشه حاضر بودم هزینه کنم و شما برای پیگیری اونا اکراه داری.

سپاس

درود استاد عزیز
ممکنه اشتباهاتی داشته باشم که از روی عمد نیست ولی ادب و احترام به پدر و استاد به من اجازه نمیده که حاصل زحمات شما بزرگوار و تلاش خودم رو به شوخی بگیرم بازم اگر چنین احساسی کردید من از شما معذرت می‌خوام
راهنمایی و کمک هایی که در این مدت کردید ارزش فراوانی داشته که خالصانه از شما تشکر و دعاگوی شما هستم
در حالتی که پایه متصل به D8,D9 بیزر آزاد و به کلکتور Q1 وصل کردم و موازی کردن مقاومت ۲ کیلو صدای نویز بیزر قطع شد
سپاس
CM210422-02004901.jpg

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
درود استاد عزیز
ممکنه اشتباهاتی داشته باشم که از روی عمد نیست ولی ادب و احترام به پدر و استاد به من اجازه نمیده که حاصل زحمات شما بزرگوار و تلاش خودم رو به شوخی بگیرم بازم اگر چنین احساسی کردید من از شما معذرت می‌خوام
راهنمایی و کمک هایی که در این مدت کردید ارزش فراوانی داشته که خالصانه از شما تشکر و دعاگوی شما هستم
در حالتی که پایه متصل به D8,D9 بیزر آزاد و به کلکتور Q1 وصل کردم و موازی کردن مقاومت ۲ کیلو صدای نویز بیزر قطع شد
سپاس
مشاهده فایل‌پیوست 175536

درود

از لطف شما ممنونم.
بهترین گزینه برای حذف صدای ضعیف بیزر اینه که یک پایه D9 ازاد بشه و بقیه گزینه ها و دلیل صدای غیرعادی بیزر را در تاپیک ابداعات مطرح میکنم.
https://www.irantk.ir/threads/97911...ونیکی-خلق-کنید?p=645816&viewfull=1#post645816
تمامی امور و عملکرد این تغذیه مشخص شد و ابهامی باقی نیست و دیگه آزمایش جدیدی نیاز ندارم و هرچند اذیت شدی و اذیت کردی ولی در قبال حل مشکل و بعنوان اجرت امور ، آزمایشاتی بشما تحمیل کردم تا ابهامات این تغذیه برام رفع بشه .

بخصوص که با طراحی ضعیف و با خطاهای طراحی تولید شده و اطمینان کاملم نسبت به خطا فقط با انجام آزمایش میسر بود .

مانند حضور بی دلیل و مضر D9 که وقت فراوانی تلف کرد بلکه دلیلی براش پیدا کنم .
اما ازآنجاکه خطاها ، دلیل و توجیهی ندارند لذا تلاش و صرف وقت برای استخراج فلسفهٔ حضورش ، فقط وقت بیهوده ای صرف خود میکنه و به همین علت از تحلیل طراحی های ضعیف امتناع میکنم .

خصوصا که تنظیم و ارسال گزارش آزمایشات بعهده شما و همراه با خطا و اعمال شاقه و تاخیر باشه .

البته گزارش شما از دو جهت قابل تحسینه که جملگی پست ها همراه با نقشه است و قبل از آزمایش ، نحوه اجراء آزمایش را تشریح میکنی که قوت گزارش محسوب میشه.

سپاس

بالا