آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: پرسش و پاسخ‌های کاربردی و مفید استاد غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
ود
خسته نباشید
مهندس جان من رگلاتور روی برد نمیبینم 5عدد ترایاک و دو عدد ترانزیستور به شماره 633SDمیبینم لطفا راهنمایی بفرمایید .
ممنونم .خسته نباشی

درود

ظاهرا علاوه بر رگلاتور ها ، متن پست های منو هم نمی بینی که مکررا عرض کردم در همون تاپیک قبلی ادامه دهید ولی توجه نمیکنی و همینجا ادامه میدی.

ضمنا چطور رگلاتور نداره ؟ چندین رگلاتور داره که لوکیشن و شماره رگلاتورها رو هم معرفی کردم ‌و نمیدونم چکار کنم ببینی .
لااقل تصویر ارسال کن نشونت بدم.
حتی نحوه شناسایی رو گفتم که رگلاتور ها با عدد 78 یا 79 شروع میشه مثلا 7805 که T3 , T10 هست یا 79L05 که T9 و T7 هست و 7812 که T6,و T5 هست

شماره T3 , T10 و T9 و T7 و T6,و T5 رو گزارش کن که چیه
؟ البته نه توی این تاپیک بلکه در تاپیک قبلی (تحلیل و عیب یابی هیتر)

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 174177

آخرین ویرایش:

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
938
8,849
استان مرکزی-اراک
درود

از شما بعید بود که کارهای دیگری انجام بدی و انتظار بهبود و توقع نتیجه مطلوب هم داشته باشی.
من نگفتم r4 را تغییر دهید و با نرم افزار تست کنید.
نقشه مورد بحث اساسا r4 موازی با خروجی نداشت و قرار شد دو تا ۱۰۰ اهمی هم تغییر کنه
ولی نمیدونم چرا تصور کردی دیو هستم و هر کاری که نگفتم ،انجام دادی و هر کاری گفتم انجام بده انجام ندادی
بجای کاهش ۱۰۰ اهمی ها ، مقاومت ۱ کیلو را افزایش دادی و دیود نوری را حذف و بجای ۱ میکرو که تاکید کردم ۲ میکرو استفاده نکن ولی ۲ میکرو استفاده کردی و ....
کاری که گفتم انجام بده گزارش کن ، مطمئنا تغییرات را می بینی

سپاس
درود و صبح بخیر.
استاد من این نقشه رو مونتاژ نکردم و مقاومت R4 هم در عمل وجود نداره خازن دو میکرو هم من در نرم افزار انتخاب کردم خواستم ببینم اگه این تغییرات ایجاد بشه و خروجی زیر بار بره حداکثر چقدر جریان میده؟؟؟این مدار برای حس کردن توان این تغذیه برای خودم بود و جریانی که امپرمتر در نرم افزار نشون میده با تغییر R4 در همه حالات 0 بود و من دلیلشو متوجه نشدم!!؟؟؟
در عمل هم اونی هست که خدمت شما عرض شد امروز تغییرات امر شده رو انجام میدم و اعلام نتیجه میکنم.

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود

از شما بعید بود که کارهای دیگری انجام بدی و انتظار بهبود و توقع نتیجه مطلوب هم داشته باشی.
من نگفتم r4 را تغییر دهید و با نرم افزار تست کنید.
نقشه مورد بحث اساسا r4 موازی با خروجی نداشت و قرار شد دو تا ۱۰۰ اهمی هم تغییر کنه
ولی نمیدونم چرا تصور کردی دیو هستم و هر کاری که نگفتم ،انجام دادی و هر کاری گفتم انجام بده انجام ندادی
بجای کاهش ۱۰۰ اهمی ها ، مقاومت ۱ کیلو را افزایش دادی و دیود نوری را حذف و بجای ۱ میکرو که تاکید کردم ۲ میکرو استفاده نکن ولی ۲ میکرو استفاده کردی و ....
کاری که گفتم انجام بده گزارش کن ، مطمئنا تغییرات را می بینی

سپاس

درود

اولا در نقشه اخیر شما جریان در بی باری فقط منحصر به جریان بار است که فقط r4 است که ۳۰ کیلو است و با ۶ ولت جریان ۲۰۰ میکرو آمپر داره و احتمالا حساسیتی که برای آمپرمتر نرم افزار تعریف کردید چنین جریانی رو صفر تلقی میکنه .

ثانیا در نرم افزار باید مشخصات صحیحی وارد بشه تا قادر به دریافت پاسخ صحیحی باشید و غالبا در این زمینه اشتباه میکنند.

ثالثا نرم افزار قابل اعتماد نیست و سوراخ زیادی داره که گیجش میکنه و بهترین روش برای تست مدار ها تست عملی است ، خصوصا مدار بسیار ساده مورد بحث که با چشم بهم زدن ، عملا تست میشه و تمامی فاکتورهای واقعی لحاظ میشه .

سپاس

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49
IMG-20210309-WA0007.jpgTACH]

پیوست‌ها

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49
مهندس جان بی زحمت رگلاتورهای که مد نظرتون هست به من نشون بدید 
ممنونم واقعا شرمندم خیلی اذیت شدی

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
مشاهده فایل‌پیوست 174231مشاهده فایل‌پیوست 1742مشاهده فایل‌پیوست 174234

درود

نمیخوای پاسخ منو بخونی ؟
چند بار تاکید کردم در تاپیک قبلی ادامه بده ولی گویا به خودم میگم و برای چندمین بار همینجا ادامه دادی.

در دو تاپیک چند بار تاکید کردم شماره T3 , T10 و T9 و T7 و T6,و T5 رو گزارش کن که چیه ؟

متاسفانه دیگه کار من نیست .

سپاس

آخرین ویرایش:

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
مشاهده فایل‌پیوست 174231مشاهده فایل‌پیوست 1742مشاهده فایل‌پیوست 174234

درود

طی خواهش از استاد غزال بزرگوار جهت ایجاد تاپیکی تحت عنوان سوال های کاربردی و عمومی در رابطه با منابع تغذیه و پاسخ‌های ساده و روان استاد عزیز.
لذا
لطفاً مشکلات تعمیراتی و درخواست رفع عیب دستگاههای خود را تو این تاپیک ایراد نفرمایید ...پاسخ داده نخواهد شد

دوستان عزیز سوالاتی مطرح کنین که جنبه آموزشی داشته باشد تا همه عزیزان بتوانند در آینده از آن استفاده کنند
استاد عزیز چندین بار تذکر دادند ولی توجه نمیکنید
لطفاً نظم تاپیک بهم نزن
سپاس

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
938
8,849
استان مرکزی-اراک
درود

اولا در نقشه اخیر شما جریان در بی باری فقط منحصر به جریان بار است که فقط r4 است که ۳۰ کیلو است و با ۶ ولت جریان ۲۰۰ میکرو آمپر داره و احتمالا حساسیتی که برای آمپرمتر نرم افزار تعریف کردید چنین جریانی رو صفر تلقی میکنه .

ثانیا در نرم افزار باید مشخصات صحیحی وارد بشه تا قادر به دریافت پاسخ صحیحی باشید و غالبا در این زمینه اشتباه میکنند.

ثالثا نرم افزار قابل اعتماد نیست و سوراخ زیادی داره که گیجش میکنه و بهترین روش برای تست مدار ها تست عملی است ، خصوصا مدار بسیار ساده مورد بحث که با چشم بهم زدن ، عملا تست میشه و تمامی فاکتورهای واقعی لحاظ میشه .

سپاس
درود مجدد.
مقاومت R4 رو از سی کیلو تا 100 اهم با وات های مختلف تغییر دادم نتیجه نرم افزار 0 بود!
دیروز مقاومت ها رو با 10 اهم 2 وات تعویض کردم خازن هم همون 1 میکرو موتور راه افتاد ولی بابای مقاومتها در اومد بعد از 5 دقیقه مقاومت خروجی سیاه شد ورودی هم تغییر رنگ داد،همچنین من برای جلوگیری از حادثه و خسارت یه لامپ 60 وات رشته ای با برق شهر سری کرده بودم که اونم کمی روشن میشد و نشونه جریان کشی غیرعادی بود.
شاید اگه مستقیم به برق میزدم درجا می سوخت!!!
خازن هم چند تا ظرفیت دیگه داشتم ولی اختلافاشون با هم زیاد بود که یا روشن نمیشد یا همین موضوع تکرار میشد.
راهنمایی کنید که تغییر بعدی چی باید باشه بنظرم الان توان خروجی خوبه ولی چطور میشه عمر این مدار رو طولانی کرد؟

آخرین ویرایش:

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49
درود
مهندس جان به جان خودم رگلاتورهای که گفتی برد من نداره میتونید خودتون نگاه کنید عکسهای که براتون فرستادم من که دیونه نیستم که هم خودمو و هم شما را عزیت کنم خواهشا نگاهی به عکس برد بندازید
ممنونم.حق نگهدارت

بالا