آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن دستگاه جوش edon مدل MMA207

aliz63

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-06-04
297
613
باسلام و خسته نباشید. دستگاه جوش IBGT فوق خاموش بود ک با تعویض دو عدد IBGT 60f5 و تعویض بورد تغذیه 24 و -24 تعمیر شد چند بار در مغازه تست کردم بعداز بستن زمان تحویل دوباره روشن شند متوجه خرابی در قسمت رگولاتور 15 ولت شدم ک داغ میکرد بین پایه زمین و خروجی رگولاتور L7815 اتصال کوتاه است قطعات را خارج کردم ولی هیچکدام معیوب نبود و با وجود خارج کردن بیشتر قطعات اتصال کوتاه به شکل عجیبی هنوز وجود دارد! لطفا راهنمایی بفرمایید

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
سلام
مسافتهای دوبل که مربوط به قسمت تحریک آی جی بی تی ها میشه به احنمال زیاد سوخته
اگر عکس کاملا واضح از روی برد به صورتی که هیت سینگ روش نصب نباشه ارسال کنی برات مشخص میکنم که کدام هستش
و چون اون شماره آی سی ها تو بازار گیر نمیاد شماره مشابه که جوابگو باشه را اعلام میکنم

aliz63

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-06-04
297
613
سلام جناب فضیلتی عزیز. منبع اتصال کوتاهی رو پیدا کردم البته کلی طول کشید یک خازن 35 ولت 100 میکرو به شماره محل c17 من همه آی سی ها دیودها و هرچی رو بورد بود رو تست کردم تا رسیدم به این خازن چون تا حالا ندیده بودم خازن اتصال کوتاه بشه شکل ظاهریش هم هیچ تغییری نکرده بود! من عکس میزارم شما هم لطف کن ون راهنمایی رو بکن احتمال زیاد جای دیگه بدرد بخوره از لظف شما سپاسگذارم

۲۰۲۰۱۱۰۷_۲۱۰۴۳۲.jpg

aliz63

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-06-04
297
613
باسلام مجدد متاسفانه با وجود روشن شدن دستگاه ولی دستگاه جوش نمیدهد و آمپر هم بالا نمیرود روی 6 آمپر هست

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
باسلام مجدد متاسفانه با وجود روشن شدن دستگاه ولی دستگاه جوش نمیدهد و آمپر هم بالا نمیرود روی 6 آمپر هست

سلام اون ۴ تا ماسفت irfz چک کن ببین پایه ها نسبت به هم اتصال کوتاه نباشن اگه مشکلی نداشتن ببین پایه اول ماسفت ها نسبت به زمین چه ولتاژی دارن باید ۵ ولت و ۲۰ ولت باشن
بعد پایه وسط ماسفتها رو چک کن ببین تقریبا ۱۳ ولت داری یا نه

آخرین ویرایش:

bstar

کاربر
2009-08-02
376
2,098
... ؟
با سلام
اگر اسکوپ دارید پایه های خروجی آیسی pwm و خازن نوسان ساز رو چک کنید.
اگر پالس موجود بود قسمت درایور igbt ها را چک نمایید.

بالا