آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست مدار

ali4258

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-12
89
190
با سلام
جناب رجبی عزیز
تا کنون مدارات زیادی به دست بشر طراحی و ساخته شده از کشتن پشه بگیر تا .....
همه اینها به نوعی به جریان برق نیاز دارند .این انرژی همین قدر که مفید است همین قدر هم میتواند خطرناک باشد .خیلی کم پیش می اید شخصی دچار برق گرفتگی شود و فیوز کنتور به موقع عمل کند و جان فرد را نجات بدهد.
ایا دستگاهی در این زمینه ساخته شده است که صددر صد قابل اطمینان باشد و جان فرد را به نوعی نجات دهد ؟
ایا نقشه مداری در این زمینه سراغ داری؟
بدلیل سرکار داشتن تمام irantk ها با برق محبت کن نقشه مدار مفیدی در زمینه قرار بده.
متشکرم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ساخر

ERS ELECTRONICS

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
68
392
با سلام
جناب رجبی عزیز
همه اینها به نوعی به جریان برق نیاز دارند .این انرژی همین قدر که مفید است همین قدر هم میتواند خطرناک باشد .خیلی کم پیش می اید شخصی دچار برق گرفتگی شود و فیوز کنتور به موقع عمل کند و جان فرد را نجات بدهد.
ایا دستگاهی در این زمینه ساخته شده است که صددر صد قابل اطمینان باشد و جان فرد را به نوعی نجات دهد ؟
بدلیل سرکار داشتن تمام irantk ها با برق محبت کن نقشه مدار مفیدی در زمینه قرار بده.
متشکرم

دوست گرامی عموما برق گرفتگی بدلیل عدم رعایت موارد ایمنی است ولی در صورت بی احتیاطی حادث میشود وراهی ندارد البته من یک مقاله در مورد یک رله محافظ جان (این نام رله بود ) مطالعه کردم که این رله توسط یک نفر ایرانی به ثبت رسیده (شرکت ایمن اسای در دستگاههای خود نصب نموده ) این سیتم به این صورت عمل میکن که در ابتدا جریان مدار را اندازهگیری منماید درصورت جریان خیلی کم در حدود چند صد میکروامپر وجود بدن را احساس میکند وجریان برقرار نمی شود چون جریان بدن به مقاومت بدن ورطوبت بستگی دارد خب اگر مدار قطع کامل باشد یعنی بدون بار اگر چند میلی امپر به بالا باشد یعنی مصرف کننده واگر چند تا چند صد میکرو باشد یعنی بدن چون تعداد معدودی دستگاه با جریان میکرو امپری کار میکنند واما مدار امریکایی هم بود که هوم بدن را روی خط احساس وجریان را متصل نمیکرد اما متاسفانه مداری ندیده ام که در حالت روشن ودرحالت اتصال رله برق گرفتگی را تشخیص بدهد و مدارهای فوق اول خط را تست سپس جریان را برقرار مکنند اما این کلیدها نیز در حالت روشن قادر به تشخیص نیستند چون ممکن است جریان بار بههر دلیل چند میکرویی تغییر کند یا هوم تولیدی دستگاه روی خط مدوله شود ودر این صورت مدار هیچ کاری نمیکند من پیشنهاد میکنم در حین تعمیر برق را با کلید فشاری پدالی و دوکلیده متصل کنید در صورت برق گرفتکی پاها هم تکانهای شدیدی دارند پس پا عقب کشیده میشود وکلید به حالت قطع میرود وکلید نیز باید دوکنتاکت باشد تا هردو سیم را (نول وفاز ) قطع کند کلید موازی هم نصب کنید تا در زمانی که نیاز دارید وبا حفظ ایمنی پدال را یکسره و مدار را بمت طولانی روشن بگذارید در این مدار سنسور و کلیه مدارهای جنبی وپردازشگر بدن و مغز میباشد وخروجی از طریق پا به کلیدها ارسال میشود خودم امتحان کردم و کاملا حفاظت کرده به خاطر همین حالا زندم واین مطلب را نوشتم

آخرین ویرایش:
  • Like

ali4258

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-12
89
190
دوست عزیز ضمن تشکر طرح پیشنهادی شما برای افرادی که با تعمیرات وسایل برقی سر کار دارند بسیار عالی است و در نوع خود جالب است.
ولی این طرح صرفا برای یک جای ثابت و از پیش تعین شده و استفاده افرادی خاص کارایی دارد اگر مداری یا دستگاهی وجود داشت که کل یک مجموعه و همه گزینه ها مد نظر قرار می گرفت عالی میشد.

آخرین ویرایش:
  • Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام
جناب رجبی عزیز
متشکرم
با سلام :
سوال بسیار خوب و مهم و جالبی است و بروز .....
دوست عزیز چندی پیش تلویزیون شبکه استانی تبریز از یک مبتکر ویزه برنامه ای پخش کرد که ایشون یک پریز بی خطر اختراع و به ثبت رسانده بود و عمل کرد انرا بطور زنده در تلویزیون به نمایش گذاشت و من خودم دیدم و به فکر تولید انبوه ان نیز میباشند که امیدوارم به زودی روانه بازار بشه و در مورد اختراع وی بنده حدس میزنم از روش ارسال فوری اولین سینک از 50 هرتز برق شهر استفاده شده (از طریق بدن شخص برقی شده ) که بعد از دریافت و اشکار سازی ان موجب قطع فیوز اصلی برق شهر میشه در سر فرصت تصمیم دارم تست کنم اگه نتیجه گرفتم حتما در سایت قرار خواهم داد و انتظار دارم از دوستانیکه فرصت کافی دارند در مورد این روش کار کنند و نتیجه را زودتر از من بزارند .
با تشکر .
موفق باشید .

عباس مهدی

کاربر vip
کاربر
2017-01-03
166
120
کرمان
با سلام خدمت مهندسان گرامی.
بنده مداری لازم دارم که هر 5 ثانیه برق رله رو وصل کنه و دوباره رله قطع بشه.در ضمن این عمل را به مدت 10 الی 15 دقیقه تکرار کنه بعد از این مدت برق پایه وسط رله که 220 ولته قطع بشه.در حقیقت یه ماشین لباسشویی کوچیک دارم که هر 5 ثانیه به یک طرف میچرخه و بعد از 15 دقیقه کلا خاموش میشه تا اینکه مجدد اونو به کار بندازیم.به صورت مکانیکی و چرخ دنده ای بود که خراب شده. پس اگر بتوان مداری درست کرد که با تغذیه رله و قطع رله هر بار برق به یکی از کنتاکهای رله برق را به موتور راست و چپگرد داد ولی مشکل اینجاست که بعد از 15 دقیقه بتوان برق 220 رو که به پایه وسط وصله رو هم قطع کرد.ممنون میشم کمکم کنین.

بالا