آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: این قطعه چیه

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
جهت تست ترانزیستور ماسفت
تست فیت ازنوع منفی
به وسیله دیتا شیت پایه ها را شناسای میکنم . سورس درین گیت
مولتی متر انالوگ را روی مقیاس 10 کیلو تنظیم کرده. پراب مشکی را روی پایه درین قرار دهید.و پراب قرمز را روی پایه گیت تماس دهید . تا ظرفیت خازنی داخل ماسفت دشارژ شود. اکنون در حالی که پراب مشکی هنوز در حال تماس با پایه درین است . پراب قرمز را به پایه سورس وصل میکنم . با انگشت خود پایه های گیت و درین را با هم لمس کنید عقربه مولتی متر انالوگ به سمت وسط مقیاس مولتی متر حرکت میکند. پراب قرمز را از پایه سورس جدا کرده و دوباره به پایه سورس وصل کنید عقربه در وسط مولتی متر باقی خواهد مانند . برای دشارژ کردن فیت باید پراب قرمز را فقط یک بار به پایه گیت تماس دهید. و دوباره پراب قرمز را به سورس وصل کنید عقربه مولتی متر حرکت نخواهد کرد.این یک ماسفت سالم است.
دوست خوبم ماسفت 500 ولت و 8 امپر . باید مشخصات ماسفت جا گزین را از دیتا شیت مشخص کنی با مشخصات 500 ولت و 8 امپر یکی باشه یا بیشتر
متشکرم

دوست من مولتی متر عقربه ای ندارم ولی با دیجیتال همین کارو کردم سورس و درین که بهم وصل میکنم از یه سمتش که پایه منفی روی سورس هست عدد35نشون میده ولی وقتی مثبت مولتی متر میزارم روی سورس و منفی روی درین بازر بوق میزنه

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
دوست من مولتی متر عقربه ای ندارم ولی با دیجیتال همین کارو کردم سورس و درین که بهم وصل میکنم از یه سمتش که پایه منفی روی سورس هست عدد35نشون میده ولی وقتی مثبت مولتی متر میزارم روی سورس و منفی روی درین بازر بوق میزنه

ممنونم از استاد عزیزم ali m.g از راهنمایتان متشکرم.
دوست عزیزم من اصلا با مولتی متر دیجیتال کار نکردم . نمیدونم اعداد را باید چی نشون بده.
ماسفت 500 ولت 10 آمپر میشه جا گزین کرد .
متشکرم

majid parsa

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-12-30
470
1,027
تهران
سلام
حتما دیتا شیتشو نگاه کن.چون فرق ماسفتها فقط رو ولتاژ و جریانی که روشون نوشته نیست.فرق اساسی تو سرعت سوییچشونه.اینو حتما لحاظ کن چون بعضی جاها با سوختن یا داغ شدن سر کار میزاره.تو مدارتم چک کن قطعه دیگه باهاش خراب نکرده باشه.معمولا پل دیود ،زینر یا آی سی اسیلاتور.چون با عقربه ای کار میکنی خیلی کارت راحته.ماسفتو تو مدار نذار و پاور رو روشن کن.اهمترو بزار رو پایین ترین ولتاژ دی سی،ولتاژ گیت رو با زمین بگیر.تو این حالت باید عقربه یکنواخت وپشت سر هم به چپ و راست بره.این یعنی آی سی اسیلاتور داره کار میکنه و ماسفت رو تو مدار بیاری مشکلی پیش نمیاد.

آخرین ویرایش:

naserghasemi

کاربر
2018-12-05
1
0
38
سلام من هم به این مشکل برخوردم یه ترانزیستور دارم با شماره irf840 نمی دونم بخوره یا نه اونم 500 ولت 8 آمپره
ممنون میشم کمک کنید

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام من هم به این مشکل برخوردم یه ترانزیستور دارم با شماره irf840 نمی دونم بخوره یا نه اونم 500 ولت 8 آمپره
ممنون میشم کمک کنید

سلام. معمولا پایه ها یکیه و فرقی نمیکنه
دوم ابنکه در پاورهای مشابه هم از لحاظ ولتاژ در این موقعیت و لوکیشن یکی یا مشابه و از این لحاظ هم حساسیتی نیاز نیست
میمونه نوع منفی یا مثبت بودن اون و ترجیحا آمپر. که میتونید اونی که دارید تو پاور اورافی. دیتا شیت شو بگیرید و این دو پارامتر رو مقایسه و اگر خورد بکار ببندید
نوشته اصلی پست 10

بالا