آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: این قطعه چیه

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
سلام دوستان تو پاور گرین باز کردم یه قطعه بود یکیش دوتا پایه کناری بهم میزنم بازر بوق میزنه ولی یکیش نه.حالا سوال اینه این دوتا قطعه چیه ترانزیستوره یا دیود؟و اینکه الان بخواد عوض شه بجاش چی میشه زد مشابه نداره؟
روش نوشتهs
sdf08n05
7coh_۲۰۲۰۱۱۰۶_۱۴۱۲۰۲.jpg

xdl_۲۰۲۰۱۱۰۶_۱۴۱۲۲۹.jpg

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
سلام دوستان تو پاور گرین باز کردم یه قطعه بود یکیش دوتا پایه کناری بهم میزنم بازر بوق میزنه ولی یکیش نه.حالا سوال اینه این دوتا قطعه چیه ترانزیستوره یا دیود؟و اینکه الان بخواد عوض شه بجاش چی میشه زد مشابه نداره؟
روش نوشتهs
sdf08n05
7coh_۲۰۲۰۱۱۰۶_۱۴۱۲۰۲.jpg

xdl_۲۰۲۰۱۱۰۶_۱۴۱۲۲۹.jpg

سلام
این قطعه ترانزیستور ماسفت است. متشکرم.

majid parsa

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-12-30
468
1,010
تهران
سلام
جفتش یه شماره بود؟این شماره که گذاشتین ماسفته و اگه هرکدوم از پایه هاش باهم با بیزر بوق بزنه سوخته.ولی شماره بغلیش تو عکس مشخص نیست

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
سلام
جفتش یه شماره بود؟این شماره که گذاشتین ماسفته و اگه هرکدوم از پایه هاش باهم با بیزر بوق بزنه سوخته.ولی شماره بغلیش تو عکس مشخص نیست

خیلی ممنون از راهنمایی شما اره هردو یکی هستن الان بخوام تعویض کنم جایگزینش چی میتونم بزارم

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
دوست عزیزم اول مطمئن باش که ماسفت ها سوخته
برای جاگزین کردن ماسفت از کتاب دیتا شیت مشخصات ماسفت را مشخص کن مثلا ولتاژ 400 ولت و جریان 10 امپر از نوع n ماسفت جاگزین باید مشخصات ماسفت قبلی را داشته باشه . یا بالاتر از مشخصات ماسفت

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
برای جاگزین کردن ماسفت از کتاب دیتا شیت مشخصات ماسفت را مشخص کن مثلا ولتاژ 400 ولت و جریان 10 امپر از نوع n ماسفت جاگزین باید مشخصات ماسفت قبلی را داشته باشه . یا بالاتر از مشخصات ماسفت

سلام دوست من ماسفته سوخته تستش کردم.چون پایهسورس به درین میزنم بوق بازر میزنه.توی دیتا شیتش زده500ولت8امپر.منفی هم هست.چندتا پاور توراقی دارم منتهی نمیدونم کدوم قطعش بااین همخونی داره ماسفتاش

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
سلام دوست من ماسفته سوخته تستش کردم.چون پایهسورس به درین میزنم بوق بازر میزنه.توی دیتا شیتش زده500ولت8امپر.منفی هم هست.چندتا پاور توراقی دارم منتهی نمیدونم کدوم قطعش بااین همخونی داره ماسفتاش

جهت تست ترانزیستور ماسفت
تست فیت ازنوع منفی
به وسیله دیتا شیت پایه ها را شناسای میکنم . سورس درین گیت
مولتی متر انالوگ را روی مقیاس 10 کیلو تنظیم کرده. پراب مشکی را روی پایه درین قرار دهید.و پراب قرمز را روی پایه گیت تماس دهید . تا ظرفیت خازنی داخل ماسفت دشارژ شود. اکنون در حالی که پراب مشکی هنوز در حال تماس با پایه درین است . پراب قرمز را به پایه سورس وصل میکنم . با انگشت خود پایه های گیت و درین را با هم لمس کنید عقربه مولتی متر انالوگ به سمت وسط مقیاس مولتی متر حرکت میکند. پراب قرمز را از پایه سورس جدا کرده و دوباره به پایه سورس وصل کنید عقربه در وسط مولتی متر باقی خواهد مانند . برای دشارژ کردن فیت باید پراب قرمز را فقط یک بار به پایه گیت تماس دهید. و دوباره پراب قرمز را به سورس وصل کنید عقربه مولتی متر حرکت نخواهد کرد.این یک ماسفت سالم است.
دوست خوبم ماسفت 500 ولت و 8 امپر . باید مشخصات ماسفت جا گزین را از دیتا شیت مشخص کنی با مشخصات 500 ولت و 8 امپر یکی باشه یا بیشتر
متشکرم

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز

یه ترانزیستورP11NK50Zدارم که دیتاشیتش زده ماسفت منفی 500ولت10امپر میشه جایگزین کرد؟

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN

سلام. معمولا پایه ها یکیه و فرقی نمیکنه
دوم ابنکه در پاورهای مشابه هم از لحاظ ولتاژ در این موقعیت و لوکیشن یکی یا مشابه و از این لحاظ هم حساسیتی نیاز نیست
میمونه نوع منفی یا مثبت بودن اون و ترجیحا آمپر. که میتونید اونی که دارید تو پاور اورافی. دیتا شیت شو بگیرید و این دو پارامتر رو مقایسه و اگر خورد بکار ببندید

بالا