آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: تغذیه ۹ ولتی دقیق و بدون کوچکترین ریپل

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
991
زاهدان
درود دوستان و اساتید بزرگوار

رفتم بازار یه باتری کتابی برای اهمترم گرفتم ۳۰ هزار تومن که فک نکنم اورجینال باشه این باتری های بازاری هم اصلا کیفیت ندارن و زود خالی میشن همچنین با این قیمتها

چه تغذیه ای میتونم جایگزین این باتری کتابی کنم که مولتی متر تو اندازه‌گیری خطا نزنه چند تا ترانس امتحان کردم تو اندازی گیری ولتاژ کلا مولتی متر گیج میزنه ..اهم هم دقیق نشون نمی ده

اساتید اگه مداری یا تغذیه ای که تجربه کردن و دقیق بوده پیشنهاد بدید یا راهنمایی کنین ممنون

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
درود دوستان و اساتید بزرگواررفتم بازار یه باتری کتابی برای اهمترم گرفتم ۳۰ هزار تومن که فک نکنم اورجینال باشه این باتری های بازاری هم اصلا کیفیت ندارن و زود خالی میشن همچنین با این قیمتها چه تغذیه ای میتونم جایگزین این باتری کتابی کنم که مولتی متر تو اندازه‌گیری خطا نزنه چند تا ترانس امتحان کردم تو اندازی گیری ولتاژ کلا مولتی متر گیج میزنه ..اهم هم دقیق نشون نمی ده اساتید اگه مداری یا تغذیه ای که تجربه کردن و دقیق بوده پیشنهاد بدید یا راهنمایی کنین ممنون
ترانس بدرد اینکار نمیخوره اگر ترانس استفاده کنی باید ولتاژش رو دقیق کنی یعنی ابتدا یکسو سازی بعد توسط رگلاتور و در انتها جهت اطنینان یک زنز استفاده کنی ولی راه خیلی ساده و راحت این هیت که یک شارژر مودم رو اختصاص بدی به این کار شارژر 9 ولتی مودم تی پی لینک یا هر مودم دیگه ای باشه فرق نمیکنه بهترین گزینه همین میباشد نیاز به دستکاری هم نداره

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
991
زاهدان
ترانس بدرد اینکار نمیخوره اگر ترانس استفاده کنی باید ولتاژش رو دقیق کنی یعنی ابتدا یکسو سازی بعد توسط رگلاتور و در انتها جهت اطنینان یک زنز استفاده کنی ولی راه خیلی ساده و راحت این هیت که یک شارژر مودم رو اختصاص بدی به این کار شارژر 9 ولتی مودم تی پی لینک یا هر مودم دیگه ای باشه فرق نمیکنه بهترین گزینه همین میباشد نیاز به دستکاری هم نداره

سلام حسین جان

منظورم از ترانس آداپتور ۹ ولتی بود چند مدل استفاده کردم الآنم دارم همه چی خوبه ولی رو رنج ولتاژ گیج میزنه همچنین یه خرده تو اندازه‌گیری اهم نیز خطا داره که دلیلش هم وجود ریپل ( حتی ریپل ناچیز )تو ولتاژ خروجیه ...
آداپتور مودم تیپ لینک هم دارم ولی ۱۲ ولتیه
همین ریپل کم تو خروجی باعث خطا تو اندازه‌گیری میشه
نمیدونم با زینر ۹ ولتی این ریپل برطرف میشه یا نه؟
سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
سلام حسین جان

منظورم از ترانس آداپتور ۹ ولتی بود چند مدل استفاده کردم الآنم دارم همه چی خوبه ولی رو رنج ولتاژ گیج میزنه همچنین یه خرده تو اندازه‌گیری اهم نیز خطا داره که دلیلش هم وجود ریپل ( حتی ریپل ناچیز )تو ولتاژ خروجیه ...
آداپتور مودم تیپ لینک هم دارم ولی ۱۲ ولتیه
همین ریپل کم تو خروجی باعث خطا تو اندازه‌گیری میشه
نمیدونم با زینر ۹ ولتی این ریپل برطرف میشه یا نه؟
سپاس

در پست قبل کامل و بدون نقص توضبح دادم
هم ترانس
هم شارژر مودم
دریغ نکن چند بار بخون متوجه میشی

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
اگر شارژر مودم 9 ولتی نداری خب یدونه تهیه کن بخر
تا مولتیمترت رو نسوزوندی زودتر تهیه کن
اگر مهارتش رو داشته باشی میتونی همون 12 ولتی رو هم تبدیل به 9 ولتی کنی
اگر نه تا نسوزوتدی زودتر تهیه کن

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
991
زاهدان
اگر شارژر مودم 9 ولتی نداری خب یدونه تهیه کن بخر
تا مولتیمترت رو نسوزوندی زودتر تهیه کن
اگر مهارتش رو داشته باشی میتونی همون 12 ولتی رو هم تبدیل به 9 ولتی کنی
اگر نه تا نسوزوتدی زودتر تهیه کن

درود

ضمن تشکر از پاسخگویی و حساسیت نسبت به ضرر و زیان

من حداقل ۳ تا منبع تغذیه دقیق جهت تعمیرات موبایل دارم با هر سه منبع رنج دقیق روی ۹ ولت تنظیم و به مولتی متر وصل کردم با این وجود هم خطا تو اهم وجود داره رو رنج ولتاژ هم کماکان گیج میزنه ( کمتر از شارژر)
یعنی شارژر ۹ ولتی یا همون ۱۲ ولتی که با ریگلاتور 7809 تثبیت بشه از منبع تغذیه ریپلش کمتره؟

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
سلام، احتمالا مشکل از ریپل برق نیست. ممکن است، از زمین مشترک باشد یا القای الکترومغناطیسی باشد. دلیل استفاده از باتری در اینگونه دیوایس ها ایزوله بودن کامل تغذیه دستگاه نسبت به کیس تست شونده هست. اگر اینطور نباشد شما به راحتی میتوانید یک آی سی ۷۸۰۹ و یک ترانس ۱۲ ولت یک رگولاتور با ریپل خیلی پایین در حد صفر بسازید.
البته همین اهم متر ها هم حساس به سطح ولتاژ نیستند و گاهی با باتری کتابی که تا ۲ ولت کمتر شده و فرسوده شده هم جواب می دهند.
با توجه به اینکه اهم متر ها بخصوص در حالت ولتمتر جریان خیلی کمی می کشند، برای تست پیشنهاد میکنم با منبع تغذیه، ۹/۱ ولت را با دو مقاومت در حد دویست اهم به صورت سری در مثبت و منفی به دو سر باتری وصل کنید تا در حین استفاده برق کمتری از باتری استفاده شود.
مدار زیر هم تا ۵۰ میلی آمپر خروجی خیلی صافی ارائه می دهد.

پیوست‌ها

• 46.9 کیلوبایت بازدیدها: 67
آخرین ویرایش:
بالا