آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوت کشیدن پاور

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
سلام
1- خازن های 50 ولت اگر خراب باشند پاور صدای ویز ویز میکند
2- اگر خازن های 50 ولتی را تعویض کردی و باز هم صدای ویز ویز آمد دو تا خازن سرامیکی سبز رنگ که کنار ای سی است تعویض کن . در بعضی مواقع ممکن است یک عدد باشد.
3- اگر ترانس خراب باشد هنگامی که پاور را به برق وصل میکنیم صدای صوت میدهد.
متشکرم

اصلا خازن سرامیکی سبز رنگ نیست تو پاوره.فقط خازنای عدسی ابی رنگ هست و یکی دوتاهم همون نارنجی رنگ.خازن پلی استر یه دونه داره ولتلژ بالا

nishgon64

کاربر
2013-08-08
481
939
تهران
www.funpatogh.com
این خازن که دوستان میفرمایند به پایه 5 ای سی tl494 وصله و خازن پل استر هستش معمولا به رنگ سبزه
این چوک که شما میفرمایید اگر اشتباه نکنم برای پاور های 300 گرین هستش و برای 330 نیستش
اگر تمام خازن ها رو عوض کردید و باز هم سوت میشه یک خازن عدسی 104 یا خازن الکترولیت 1 میکرو کنار اپتوکوپلر هستش اون رو هم تعویض کنید
البته اگر خازن 10 میکرو 50 و خازن 2200 میکرو 16 ولت و 470 میکرو 16 ولت استندبای رو عوض کردید و نتیجه نگرفتید گاهی اوقات خود ای سی pwm که قسمت کنترل رو برعهده داره خراب میشه و سوت میکشه و باید تعوضی کنید
در برخی موارد اگر استندبای سوخته باشه و تعمیرش کردید و سوت میکشه چوک استندبای هم اسیب میبینه و با یک سوت ریز همراه هستش

Samjackman

کاربر
2023-10-01
1
1
مشهد
سلام
منم یه پاور گرین 330 دارم که اول ماسفت‌های قسمت اولیه مدار سوخته بود. اونا رو که عوض کردم، حالا فقط سیم‌های سبز و بنفش ولتاژ درست میدن ولی روشن نمیشه و با اتصال سیم‌های سبز و مشکی از یه جایی نزدیک پاورهای اولیه صدای سوت میاد.
محض احتیاط خازن‌های ۱۰ و ۴.۷ رو تعویض کردم، ولی مشکل حل نشد.

نظرتون چیه دوستان؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ashkantek

ashkantek

کاربر vip
کاربر
سلام همکار عزیز اونجوری که فهمیدم گفتین خازن رو از برد اوراقی برداشتین و استفاده کردین .من ۹۹ درصد این مشکلو با تعویض خازن های ۵۰ ولتی حل کردم البته تاکید میکنم که خازن نو و از جنس مرغوب استفاده کنید .استفاده از خازن کارکرده و بی کیفیت فقط باعث گیج شدن و به تاخیر افتادن تعمیر و چه بسا به علت طولانی شدن زمان تعمیر و کلافه شدن باعث عیوب بیشتر در برد نیز بشید پس بهترین راه اینکه همیشه از خازن نو و با کیفیت استفاده شود .بعد از تعویض خازن ها و اطمینان کامل از مشکل خازنی بهتره کوپلر رو هم بدون تست تعویض کنید چند مورد واسه من پیش اومده که همین صدای صوت با تعویض کوپلر حل شده .موفق باشید

Mostafahe

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-23
215
222
شهرکرد
سلام.اطرافش وسیله بود عوض کردم یه خازن بود ابی رنگ همون نوع رو از پاور اوراقی گذاشتم.همه خازنای ریزشو عوض کردم.ولتاژاشو گرفتم همه ولتاژا درسته سیم بنفش و ابی هم همون5ولتو داره دیودا تست کردم ماسفتا تست کردم ترانزیستور تست کردم همه چی سالمه ولی بازم مقاومت1کیلویی زود تغغیر رنگ میده و دود میکنه.
نکته ای هم که هست این صدای سوت قبل از روشن کردن خود پاوره میزنم برق قبل از اتصال سیم سبزو مشکی سوت میزنه و وقتی روشن میکنم پاورو به محض روشن شدن صدای سوت میخوابه ولی اون مقاومته بازم قهوه ای میشه اگگه روشن نکنم چیزی نمیشه.این شرح مشکل این پاوره.فقط مونده یه خازن 2200میکرو16ولت که عوض کنم ولی نمیدونم از این خازن میتونه باشه یا نه این صدا.صداش که از سمت ترانس بزرگ و قطعات همون اطراف میاد
با سلام
در قسمت پنج ولت استند بای در قسمت میانه دو هیت سینک سخع تا خازن 50 ولتی دارید اونها را تعویض
و اینکه خازن نو بذارید خازن مثل ترانزیستور و دیود نیست که از برد اوراقی جدا کنید
معمولا مقاومت داخلیش رفته بالا یا ظرفیت از دست داده

بالا