آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوت کشیدن پاور

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
سلام دوستان .یه پاور گرین380هست که هه چیش سالمه همه ولتااژای خروجیش هم درسته فقط وقتی میزنم به برق هنوز روشن نشده سوت میکشه.
خازناشو عوض کردم دوتا خازن کوچیک 4.7میکرو و10میکرو و خازن2200 16ولت تعویض کردم.ولی بازم صدای سوت همچنان باقیه.امکاانش هست از ترانسش باشه؟بعد اینکه ترانس خودش الان مدلشERL-35BKPهست و من یه ترانس دارم که روش نوشتهٍERL-35-2005میشه این ترانسو جایگزینش کنم؟چون به صدا کخ گوش میدم از اطراف همین ترانس و خازن بزرگ صافیه820میکرو200ولت هست.دیگه چیوباید عوض کنم توعکس خازنایی که عوض کردم علامت میزارم
v2ju_1.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: beal

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
دوست عزیز
در حال حاضر پاور رو به سیستم که میزنید روشن میشه یا خیر ؟ اگر زیر بار روشن نمیشه یدونه خازن کنار ایسی tl494 هست اونو هم تعویض کنید و نتیجه رو اعلام بفرمائید .

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
زیر بار روشن میشه ولی سریع مقاومت میسوزونه همون مقاومت100اهم که تو پاورای گرین هست.البته این مقاومته 1کیلو هست.ولی وقتی خالی میزنم به برق مقاومت مشکلی نداره به محض زیر باررفتن میسوزه.همه ولتاژاشم درسته.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: beal

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
یه چیز دیگه احتمالا از ترانسش اگه باشه ترانس خودش مدلشERL-35BKPهست یه ترانسم از یه برد دیگه دارم که مدلشERL-35-2005روش نوشته میشه جایگزین کنم؟

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
99 در صد موارد ایراد از ترانس نیست تو مسیر مقاومتی که می سوزه یه خازن هست اونو هم تعویض کنید.

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
این صدا پابرجا باشه اصلا برای سیستم مشکلی پیش میاره؟یا حتماباید برطرف شه.به مرور زمان مادربوردو مشکل دار نمیکنه؟خازنه مقدارش چنده؟

Reza2190

کاربر vip
کاربر
2019-05-20
194
345
بندرگناوه
زیر بار روشن میشه ولی سریع مقاومت میسوزونه همون مقاومت100اهم که تو پاورای گرین هست.البته این مقاومته 1کیلو هست.ولی وقتی خالی میزنم به برق مقاومت مشکلی نداره به محض زیر باررفتن میسوزه.همه ولتاژاشم درسته.

خب وقتی زیر بار مقاومت میسوزه داره امپر میکشه هنوز قطعه خراب داری

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ashkantek

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
خب وقتی زیر بار مقاومت میسوزه داره امپر میکشه هنوز قطعه خراب داری

سلام.اطرافش وسیله بود عوض کردم یه خازن بود ابی رنگ همون نوع رو از پاور اوراقی گذاشتم.همه خازنای ریزشو عوض کردم.ولتاژاشو گرفتم همه ولتاژا درسته سیم بنفش و ابی هم همون5ولتو داره دیودا تست کردم ماسفتا تست کردم ترانزیستور تست کردم همه چی سالمه ولی بازم مقاومت1کیلویی زود تغغیر رنگ میده و دود میکنه.
نکته ای هم که هست این صدای سوت قبل از روشن کردن خود پاوره میزنم برق قبل از اتصال سیم سبزو مشکی سوت میزنه و وقتی روشن میکنم پاورو به محض روشن شدن صدای سوت میخوابه ولی اون مقاومته بازم قهوه ای میشه اگگه روشن نکنم چیزی نمیشه.این شرح مشکل این پاوره.فقط مونده یه خازن 2200میکرو16ولت که عوض کنم ولی نمیدونم از این خازن میتونه باشه یا نه این صدا.صداش که از سمت ترانس بزرگ و قطعات همون اطراف میاد

بالا