آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: سوختن مکرر خازن های کارت گرافیک g210

sajjad_arefi

کاربر
2020-09-28
7
1
44
سلام. تقریبا دو هفته پیش یک سیستم با مشکل هنگ کردن توی تنطیمات بایوس و ریستارت کردم برام اوردن. من کارت گرافیک رو دراوردم و مشکل حل شد. برای همین تمام خازن های روی گرافیک رو عوض کردم و مشکل کاملا حل شد. تمامی ولتاژ های پاور هم کنترل شد که کاملا اوکی هستند. اما امروز دوباره سیستم با همون مشکل برگشت که با برداشتن کارت گرافیک حل شد. به نظرتون مشکل از کجاست؟ اگر باز هم خازن های گرافیک رو عوض کنم همین مشکل پیش میاد؟

پیوست‌ها

• 2.8 مگابایت بازدیدها: 175

hevakk

کاربر vip
کاربر
2009-02-19
24
6
هر دوتاشو عوض کنید اگه بازم سوزوند . اینباردوتاشم بالاتر بزارید1.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: fkh52000

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
هر دوتاشو عوض کنید اگه بازم سوزوند . اینباردوتاشم بالاتر بزاریدمشاهده فایل‌پیوست 171684

سلام مهندس، امکانش هست توضیح کوچیکی بدید که علت این مشکل چی بوده و چرا پیشنهاد تعویض این دو قطعه رو دادید؟ چون منم به همچین مشکلی بر خوردم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

hevakk

کاربر vip
کاربر
2009-02-19
24
6
سلام از ماست. خوب دوستمون گفتن که مشکل خاموشی دارن و احتملا باید شورتی قطعاتی مثل این ماسفت ها داشته باشن

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
سلام از ماست. خوب دوستمون گفتن که مشکل خاموشی دارن و احتملا باید شورتی قطعاتی مثل این ماسفت ها داشته باشن

ممنون اما دوستمون گفتن که مشکل هنگ کردن و ریست شدن داشته سیستمشون که با در آوردن کارت گرافیک حل شده، پس بنظرم شورتی در مدار کارت گرافیک وجود نداره،چون که سیستم با وجود کارت گرافیک روشن میشه ولی هنگ میکنه و شما فرمودین این دوتا ماسفت رو تعویض کنن، یعنی علت هنگ کردن امکان داره از این دو ماسفت باشه؟ یا از رم های گرافیک و چیپ میتونه باشه؟ ممنون اگر راهنمایی کنید

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
933
8,840
استان مرکزی-اراک
سلام.
اول از همه ولتاژ قابل تحمل خازن ها رو اعلام کنید همچنین ولتاژی که روی برد وجود داره...
سپس
[hide]از خازن با همان ظرفیت و ولتاژ بالاتر استفاده کنید اگه توی مدار کوچیکترین اتصالی وجود داشته باشه سیستم یا روشن نمیشه یا روشن بشه هیچ عکس العملی نداره.
بعد از تعویض خازن ها سیستم رو روشن بذارید و در چند زمان مختلف دمای خازن ها رو چک کنید.[/hide]

بالا