آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خاموش شدن جارو برقی

mehdimti

کاربر
2020-10-19
13
10
سلام خسته نباشید

جارو برقی مدل سامسونگ هست 2100w یهو خاموش شد دیگه روشن نشد

قبلا خراب شد دادیم تعمییر کردن / این سری هم مشکل از برد جارو برقی هست چون اتصال زدم موتور یه لحظه روشن شد / پس موتور سالمه.

قبلا که دادیم تعمیر تعمیر کار برد رو به این صورت که داخل عکس گذاشتم در اورد امد یه سیم زرد رنگ بهش وصل کرد داخل عکس خط زرد کشیدم که سیم رو از دکمه خاموش روشن اورده به یکی از پایه ها اون قطعه سیاه که اسمش نمیدونم چیه وصل کرده :) روی قطعه سیاه نوشه شده bta416y .
بعد پشت برد اون وسط که دورش دایره کشیدم ارتباط قطع شده از اونجا حالا کار تعمیرکار بوده قطع کرده یا با لحیم بهم وصل کرده بعدا لحیم کنده شده نمیدونم شاید به خاطر اینکه قطع شده جارو روشن نمیشه ؟ اون دوتا قسمت پشت برد فلش کشیدم و با یه خط قرمز کوچیک بهم وصلشون کردم یکیش پایه دکمه خاموش روشن هست اون یکی پایه هم مال یه مقاونت هست که روی برد هم دور مقاوت خط کشیدم . وقتی پیچگوشتی میزنم به این دوتا و بهم متصلشون میکنم جارو برقی روشن میشه.

من برق بلد نیستم اصطلاحات اشنایی ندارم ممنون میشم با زبان ساده راهنماییم کنید که مشکل چیه و چطور برطرف کنم . قبلا که دادیم تعمیر بعد تعمیر دکه خاموش روشن روی دسته جارو برقی و تنظیم دور موتور جارو از کار افتاد همچنین دکمه خاموش روشن روی جارو برقی / سیم که وصل میکردیم پریز روشن میشد سیم میکشیدیم خاموش میشد . منون میشم بگیئ کدوم به کدوم وصل کنم که دوباره به همون صورت کار کنه ؟ پایه خاموش روشن رو به پایه مقاوت وصل کنم به نظرتون خوبه ؟ اساتید عزیز اگه راهکار بهتری میدونید ممنون میشم راهنمایی کنید

bfcx_2.jpg

bt01_3.jpg

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سلام خسته نباشید

قبلا خراب شد دادیم تعمییر کردن / این سری هم مشکل از برد جارو برقی هست چون اتصال زدم موتور یه لحظه روشن شد / پس موتور سالمه.

قبلا که دادیم تعمیر تعمیر کار برد رو به این صورت که داخل عکس گذاشتم در اورد امد یه سیم زرد رنگ بهش وصل کرد داخل عکس خط زرد کشیدم که سیم رو از دکمه خاموش روشن اورده به یکی از پایه ها اون قطعه سیاه که اسمش نمیدونم چیه وصل کرده :) روی قطعه سیاه نوشه شده bta416y .
بعد پشت برد اون وسط که دورش دایره کشیدم ارتباط قطع شده از اونجا حالا کار تعمیرکار بوده قطع کرده یا با لحیم بهم وصل کرده بعدا لحیم کنده شده نمیدونم شاید به خاطر اینکه قطع شده جارو روشن نمیشه ؟ اون دوتا قسمت پشت برد فلش کشیدم و با یه خط قرمز کوچیک بهم وصلشون کردم یکیش پایه دکمه خاموش روشن هست اون یکی پایه هم مال یه مقاونت هست که روی برد هم دور مقاوت خط کشیدم . وقتی پیچگوشتی میزنم به این دوتا و بهم متصلشون میکنم جارو برقی روشن میشه.

من برق بلد نیستم اصطلاحات اشنایی ندارم ممنون میشم با زبان ساده راهنماییم کنید که مشکل چیه و چطور برطرف کنم . قبلا که دادیم تعمیر بعد تعمیر دکه خاموش روشن روی دسته جارو برقی و تنظیم دور موتور جارو از کار افتاد همچنین دکمه خاموش روشن روی جارو برقی / سیم که وصل میکردیم پریز روشن میشد سیم میکشیدیم خاموش میشد . منون میشم بگیئ کدوم به کدوم وصل کنم که دوباره به همون صورت کار کنه ؟ پایه خاموش روشن رو به پایه مقاوت وصل کنم به نظرتون خوبه ؟ اساتید عزیز اگه راهکار بهتری میدونید ممنون میشم راهنمایی کنید

bfcx_2.jpg

bt01_3.jpg

با درود
بزرگوار هیچ موقع با پیچ گوشتی و امثالهم لوازم برقی منزل رو اتصال کوتاه نفرمایید
خصوصا لوازمی که برد الکترونیکی دارند
بخشهای مکانیکی لوازم زیاد مشکل ندارند
ولی بخشهای برقی و مدارات الکترونیکی جدای از خسارت میتونه به شدت خطر آفرین باشند
اون قطعه سیاه و سه پایه ترایاک میباشد و اگر تا قبل از دستکاری شنا سالم بوده باشه توسط اتصال پیچگوشتی احتمال سوختنش رو به شدت بالا بردید

آیا از سلامت خود کلید مطمعن هستید ؟

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سلام خسته نباشید

bfcx_2.jpg

bt01_3.jpg

با درود
بزرگوار هیچ موقع با پیچ گوشتی و امثالهم لوازم برقی منزل رو اتصال کوتاه نفرمایید
خصوصا لوازمی که برد الکترونیکی دارند
بخشهای مکانیکی لوازم زیاد مشکل ندارند
ولی بخشهای برقی و مدارات الکترونیکی جدای از خسارت میتونه به شدت خطر آفرین باشند
اون قطعه سیاه و سه پایه ترایاک میباشد و اگر تا قبل از دستکاری شنا سالم بوده باشه توسط اتصال پیچگوشتی احتمال سوختنش رو به شدت بالا بردید

آیا از سلامت خود کلید مطمعن هستید ؟

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
در پست اول فرمودید
قبلا که دادیم تعمیر بعد تعمیر دکه خاموش روشن روی دسته جارو برقی و تنظیم دور موتور جارو از کار افتاد همچنین دکمه خاموش روشن روی جارو برقی / سیم که وصل میکردیم پریز روشن میشد سیم میکشیدیم خاموش میشد

یعنی بعد از اینکه تعمیرکار جارو رو تعمیر کرد به این صورت به شما تحویل داد؟
یعنی جارو رو یکسره کرده بود ؟

ضمنا بفرمایید الان از جارو چه انتظاری داری و میخوای چگونه راه اندازیش کنی
آیا همانطور یکسره باشه ؟
یا اینکه توسط کلید خاموش روشن و توسط ولومش کم و زیاد شه ؟
تا چه اندازه میخوای تعمیر کنی؟

mehdimti

کاربر
2020-10-19
13
10
سلام
با ترایاک کاری نداشتم . اون سیم و جای لحیمو و... کار تعمیرکار بود که سری قبل دادیم درست کنن . من فقط با فازمتر امدم اون پایه کلید خاموش روشن رو تست کنم ببینم برق میده که دستم لرزید و فازمتر به اون پایه مقاومت برخورد کرد و جرقه زد و موتور روشن شد . اینطوری بود که فهمیدم موتور سالمه مشکل از برد هست بعد هم عکس گرفتم گذاشتم اینجا تا شما اساتید و دوستان راهنمایی کنید . یه اهم متر دارم ولا باش بلد نیستم کار کنم قدیمی هست اهو متر وصل کردم به اون دو تا جای لحیم پایه دکمه خاموش روشن عقربه اهمتر تکون خورد .

mehdimti

کاربر
2020-10-19
13
10
در پست اول فرمودید

یعنی بعد از اینکه تعمیرکار جارو رو تعمیر کرد به این صورت به شما تحویل داد؟
یعنی جارو رو یکسره کرده بود ؟

ضمنا بفرمایید الان از جارو چه انتظاری داری و میخوای چگونه راه اندازیش کنی
آیا همانطور یکسره باشه ؟
یا اینکه توسط کلید خاموش روشن و توسط ولومش کم و زیاد شه ؟
تا چه اندازه میخوای تعمیر کنی؟

سلام
بله اون سیم زرد و جای لحیم های روی برد کار تعمیرکار قبلی هست . هیچ دکمه ای کار نمیکنه به صورت یک سره بود دو شاخه وصل میکردیم پریز روشن میشد دوشاخه در میوردیم خاموش میشد . الانم میخوام مثل قبل باشه به صورت یکسره . چون تجربه کافی ندارم نمیخوام زیاد درگیر بشم همون فقط روشن شه کار کنه برام کافیه . فقط طوری راهنماییم بفرماید که بتونم یکسره کنم ولی طوری نباشه که برق قوی باشه موتور بسوزه . از روی عکس بهم بگید چیو به چی وصل کنم که روش شه ممنون میشم

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سلام
بله اون سیم زرد و جای لحیم های روی برد کار تعمیرکار قبلی هست . هیچ دکمه ای کار نمیکنه به صورت یک سره بود دو شاخه وصل میکردیم پریز روشن میشد دوشاخه در میوردیم خاموش میشد . الانم میخوام مثل قبل باشه به صورت یکسره . چون تجربه کافی ندارم نمیخوام زیاد درگیر بشم همون فقط روشن شه کار کنه برام کافیه . فقط طوری راهنماییم بفرماید که بتونم یکسره کنم ولی طوری نباشه که برق قوی باشه موتور بسوزه . از روی عکس بهم بگید چیو به چی وصل کنم که روش شه ممنون میشم

بسیار خب
البته خودش هم قابل تعمیر هست مثل روز اول میشه ولی استاد کار محترم قبلی احتمالا فرصت نداشتند کم لطفی نمودن

جاروی شما ترایاکش سوخته احتمالا قطعات دیگری هم آسیب دیده
از آنجاییکه موتور یکسره با نهایت قدرت و سرعت کار میکرده
بابت فشار زیادی که بهش اومده ارتباطات و فیبر مسی هم آسیب دیده

ولی چون تجربه ای ندارید راحت ترین راهش این هست که ابتدا بصورت یکسره راه اندازی و روشن نمایید
بعد بهت میگم چطور استفاده کنی

اول ارتباط های قطع شده را متصل کنید
ببین یکسره روشن میشه یا نه
همون مسیرهای سوخته و قطع شده رو به همدیگه لحیم کن

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
اگه ابزار و لحیم نداری فعلا توسط یک تکه سیم بصورت لحظه ای ارتباط رو برقرار کن
خیلی مواظب باش سیم لخت به دستت نگیره
وگرنه بلبلی و بندری میزنی
اگر روشن نشد
هم میتونی همان دو نقطه ای که اشاره کرده بودی رو به همدیگه متصل و لحیم کنی
و هم میتونی کل ارتباطهای مدار رو جدا کنی بعد دو سر سیم موتور رو به کلید قطع و وصل متصل کنی
در این صورت جارو یکسره میشه ولی توسط کلید هم خاموش و روشن میشه
( بلدی کلید رو متصل کنی ؟ ) باید کلید بین موتور و برق شهر قرار بگیره دقیقا مانند کلید برق منزل

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
اگه ابزار و لحیم نداری فعلا توسط یک تکه سیم بصورت لحظه ای ارتباط رو برقرار کن
خیلی مواظب باش سیم لخت به دستت نگیره
وگرنه بلبلی و بندری میزنی
اگر روشن نشد
هم میتونی همان دو نقطه ای که اشاره کرده بودی رو به همدیگه متصل و لحیم کنی
و هم میتونی کل ارتباطهای مدار رو جدا کنی بعد دو سر سیم موتور رو به کلید قطع و وصل متصل کنی
در این صورت جارو یکسره میشه ولی توسط کلید هم خاموش و روشن میشه
( بلدی کلید رو متصل کنی ؟ ) باید کلید بین موتور و برق شهر قرار بگیره دقیقا مانند کلید برق منزل

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
در انتها و پایان تمامی کارها میتونی یک کلید دیمر از لوازم برقی والکترونیکی ها تهیه کنی و با دوشاخه برق جارو سری کنی
دقت کن باید حتما سری کنی وگرنه ترایاکش میترکه
اگر کنی اهل ذوق باشی میتونی همین دیمر رو داخل جارو جاسازی کنی و ممبعد توسط همین دیمر جارو رو روشن و کنترل کنی تا عمر موتور بیشتر شه و با نهایت سرعت کار نکنه

جدای تمامی عرایض اگر برات مقدور هست جارو رو به همین صورت جمع کن و بده یک تعمیرکار خبره تا برد خودش رو درست کند یکسره با نهایت سرعت کار کردن عمر موتور رو یک سوم میکنه

اگر تمایل به تعمیر در بیرون نداشتی حتما و حتما دیمر رو تهیه و نصب کن
اگر نتونستی متصل کنی همینجا عنوان کن
دوستان کمک میکنند

موفق باشید

بالا