آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

اساتید محترم ما مبتدی هارو گیج کردن با لامپ تستشون

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
634
شیراز
برق 140 ولتی که روی خازن افت کرده برق DC هست و فوق العاده خطرناکه
در کار کردن با برق DC اونم در این حد ولتاژ خیلی خیلی مواظب باش
مخصوصا وقتی دو سر خازن افت کرده اگه مثبت و منفی بهم اتصال کنه یه جرقه شدیدی میزنه که علاوه بر ترکوندن خازن و پرتاب تکه تکه های اون به اطراف و خدای نکرده چشمتون موجب بیرون ریختن مواد شیمیایی فوق العاده خطرناک و سمی و سرطان زای درون خازن میشه
پس خیلی مواظب باش دوست عزیز

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
634
شیراز
حتی اگه قسمت فلزی نوک پروب اهمترتون هم بلنده میتونین از بالا چسب برق بزنید تا فقط نوک پروبها اندازه 2 میلیمتر بیرون باشه اینجوری احتمال اتصالی بین مدارات مخصوصا مدارات ولتاژ بالا تقریبا به صفر میرسه

Behnamdaliri

کاربر
2018-12-26
51
60
33
سلام آغا من دل دادم به دریا پاور زدم تو برق هر دو تاشون . خدا خیر لامپ تست نده این ا دارن مثل جون کار میکنم. یه هفته این لامپ تست من علاف کرد به خدا. پس جریان این لامپ تست چی میشه یعنی دروغ هست. حتی اون پاور که خازنش رو برعکس وصل کرده بودم فقط با همون خازن سمتش رو درست نصب کردم حتی اونم داره کار می‌کنه. تو این انجمن فقط یک نفر یه اشاره کوچیک تو یکی از پست ها کرده بود پاور نمیدونم چی چی اکتیو نباید با لامپ تست کرد.چرا باید فقط یک نفر این مثله رو بدونه. هر کی شک داره تا براش فیلم بفرستم از پاور

Behnamdaliri

کاربر
2018-12-26
51
60
33
سلام داداش اصلا برای همچین چیزی اسکوپ نیاز نیست
همون خازنی که میگی مثبت منفیشو برعکس زدی تعویض کن درست میشه برادر
اون الان نشتی پیدا کرده

داداش خیلی آغایی همین کار کردم تموم شد رفت دمت گرم

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
سلام دوست خوبم
جهت تعمیرات صد در صد از لامپ سری استفاده کن . جهت محدود کردن جریان به قطعات نیمه رسانا از قبیل پل دیود . ترانزیستور . و دیود ها از لامپ سری استفاده کنید تا اینکه دوباره قطعات نسوزد.
جهت تست پاور از لامپ 200 وات رشته ای استفاده کن
و هر چقدر هم بتونی مدار را از جهت محدود کردن جریان بالا ببری خیلی بهتر .
متشکرم.

Behnamdaliri

کاربر
2018-12-26
51
60
33
دوست خوبم نیاز به تقبل هزینه آنچنانی و اوسکوپ و غیره نیست
در کل مسئله هزینه نیست
باید بدانید اگر در کاری دانش کافی ندارید نباید دستکاری بیمورد انجام دهید
اگر علاقه مند می باشید باید کمی مطالعه نمایید و توسط سوال و کمک از اساتید محترم و طبق نظر اونها جلو برید وگرنه خدای ناکرده خسارت بزرگی به خود و یا وسیله وارد میکنید

فعلا پاور به هیچ عنوان به برق مستقیم شهر متصل نکنید
با شرایطی که گفتی پاور اتصالی داره و درجا فیوز میپره
تصویر باکیفیت از پاور قرار بده با مشورت دوستان جلو برید

موفق باشید

بی نهایت سپاس گذار هستم که وقت میزارید پاور من که با لامپ تست یه سره لامپ روشن بود الان چند ساعت که مستقیم به برق و داره وظیفش به خوبی انجام میده. لامپ ۱۰۰ سری کرم برا تست و موقع تست هیچ باری به پاور وسل نبود

Behnamdaliri

کاربر
2018-12-26
51
60
33
سلام دوست خوبم
جهت تعمیرات صد در صد از لامپ سری استفاده کن . جهت محدود کردن جریان به قطعات نیمه رسانا از قبیل پل دیود . ترانزیستور . و دیود ها از لامپ سری استفاده کنید تا اینکه دوباره قطعات نسوزد.
جهت تست پاور از لامپ 200 وات رشته ای استفاده کن
و هر چقدر هم بتونی مدار را از جهت محدود کردن جریان بالا ببری خیلی بهتر .
متشکرم.

سلام خوب با لامپ تست لامپ روشن میشه و روشن میمونه ولی بدون لامپ تست پاور به خوبی کار می‌کنه وقت تست هیچ باری به پاور وصل نبود

بالا