آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اساتید محترم ما مبتدی هارو گیج کردن با لامپ تستشون

Behnamdaliri

کاربر
2018-12-26
51
60
33
اغا سلام یکی میگه لامپ روشن بشه پاور اتصال داره نباید بزنی به برق یکی میگه اگه چشمک زد اتصالی داره یکی میگه اگه چشمک آروم زد ندارم اگه چشمک تند زد اتصال داره الآنم که میگن اصلا نباید لامپ ملاک قرار داد. دو تا پاور دارم هر کدوم یه جور لامپ روشن می‌کنه الان میتر سم بزنم به برق پاور سالم با لامپ تست میکنم لامپ روشن میشه آخرش چیکار کنیم اساتید محترم

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,548
تهران -شانکهای
اغا سلام یکی میگه لامپ روشن بشه پاور اتصال داره نباید بزنی به برق یکی میگه اگه چشمک زد اتصالی داره یکی میگه اگه چشمک آروم زد ندارم اگه چشمک تند زد اتصال داره الآنم که میگن اصلا نباید لامپ ملاک قرار داد. دو تا پاور دارم هر کدوم یه جور لامپ روشن می‌کنه الان میتر سم بزنم به برق پاور سالم با لامپ تست میکنم لامپ روشن میشه آخرش چیکار کنیم اساتید محترم

با احترام
دوست عزیز ، به دلیل ایرادهای متنوع پاور ، لامپ تست هم با رقص خاص خودش ایراد رو نشون میده .
* اگه بدون بار ، لامپ تست دائم روشن باشه ، پاور ایراد اساسی و شورتی قطعه داره .
* اگه در لحظه استارت ، یه لحظه روشن و بعدش خاموش بشه ، اشکالی نداره.
* اگه لامپ تست ، سو سو بزنه ، پاور ایراد داره .
* اگه در زمان بارگیری ، لامپ ضعیف روشن بشه ، ایرادی نداره (در شرایط خاص)
*
*
*
در کل لامپ تست در پاور سالم ، روشن نمیشه.
موفق باشید

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس

عزیزم نگران نباش الان بهت توضیح میدم تا روشن شی و دیگه نیازی به لامپ نداشته باشی::smiley_on_tredmi::
اولا فراموش نکنید اینجا هیچکی از دیگری طلبی نداره
اگر پاسخی داده میشه
چه درست و چه غلط قابل احترام و قدردانی و تشکر میباشد ولاغیر
حال پاسخ سوال شما...
بجز فرضیه آخر مابقی فرمایشات بنحوی درست میباشند

هنگام روشن نمودن مدار یا تغذیه ، لامپ سری با مدار مورد تست تحط هیچ شرایطی نباید روشن بماند

روش درست بدین ترتیب میباشد که ابتدا [hide] لامپ پرنور روشن میگردد و بعد از شارژ شدن خازنهای بزرگ درجا خاموش میگردد [/hide]
در غیر این صورت مدار مورد دارد
روشن ماندن پرنور لامپ ، خاموش شدن و مجدد پرنور روشن شدن لامپ دلیل [hide] ایراد در مدار تغذیه میباشد [/hide]
حال اگر بعد از تست اول که توضیح داده شد یعنی [hide] لامپ ابتدا پرنور و سریعا خاموش شد که نشان از سلامت مدار میباشد
در همین حالت از تغذیه جریانی بکشید لامپ سری کم نور روشن می ماند و هیچ ایرادی نداره [/hide]
این عملکرد دقیق لامپ سری با مدار بود

موفق و پایدار باشید

Behnamdaliri

کاربر
2018-12-26
51
60
33
با احترام
دوست عزیز ، به دلیل ایرادهای متنوع پاور ، لامپ تست هم با رقص خاص خودش ایراد رو نشون میده .
* اگه بدون بار ، لامپ تست دائم روشن باشه ، پاور ایراد اساسی و شورتی قطعه داره .
* اگه در لحظه استارت ، یه لحظه روشن و بعدش خاموش بشه ، اشکالی نداره.
* اگه لامپ تست ، سو سو بزنه ، پاور ایراد داره .
* اگه در زمان بارگیری ، لامپ ضعیف روشن بشه ، ایرادی نداره (در شرایط خاص)
*
*
*
در کل لامپ تست در پاور سالم ، روشن نمیشه.
موفق باشید

آقا سلام میکنم و خدا خیرت بده که خیلی روان و بهترین شکل ممکن این مثله رو برام که صد در صد سوال خیلی ها بود رو توضیح دادی. الان پاور من لامپش هی روشن خاموش میشه بدون بار .صدای رله هم میاد ولی فن پاور کار نمیکنه و ولتاژ خازن بزرگ ورودی حداکثر تا ۱۴۰ می‌ره و بازم میاد پایین و هی تکرار میشه . این پاور سالم بود فقط یکی از خازن های بزرگ ورودی رو برای تست روی یه پاور دیگه ازش قرض گرفتم ولی موقع نصب مثبت منفی بر عکس وصل کردم و زدم به برق فیوزش سوخت. الان من موندم دو تا پاور که خودم یکیش رو خراب کردم اونیکیم بگم سالم بود خواستم داخلش نگاه کنم دروغ نگفتم. در پایان من باید خودم این دو تا رو خوب کنم حتی اگه پول ۳ تا پاور خرجشون کردم الان میتونید شما کمکم کنید حتی اسیلوسکوپ هم نیاز باشه براش میخرم با خودم درگیر شدم بدجور دوست من

Behnamdaliri

کاربر
2018-12-26
51
60
33
عزیزم نگران نباش الان بهت توضیح میدم تا روشن شی و دیگه نیازی به لامپ نداشته باشی::smiley_on_tredmi::
اگر پاسخی داده میشه
حال پاسخ سوال شما...

هنگام روشن نمودن مدار یا تغذیه ، لامپ سری با مدار مورد تست تحط هیچ شرایطی نباید روشن بماند

روش درست بدین ترتیب میباشد که ابتدا hidden content may not be quoted
روشن ماندن پرنور لامپ ، خاموش شدن و مجدد پرنور روشن شدن لامپ دلیل hidden content may not be quoted
حال اگر بعد از تست اول که توضیح داده شد یعنی hidden content may not be quoted

موفق و پایدار باشید

آقا سلام میکنم و خدا خیرت بده که خیلی روان و بهترین شکل ممکن این مثله رو برام که صد در صد سوال خیلی ها بود رو توضیح دادی. الان پاور من لامپش هی روشن خاموش میشه بدون بار .صدای رله هم میاد ولی فن پاور کار نمیکنه و ولتاژ خازن بزرگ ورودی حداکثر تا ۱۴۰ می‌ره و بازم میاد پایین و هی تکرار میشه . این پاور سالم بود فقط یکی از خازن های بزرگ ورودی رو برای تست روی یه پاور دیگه ازش قرض گرفتم ولی موقع نصب مثبت منفی بر عکس وصل کردم و زدم به برق فیوزش سوخت. الان من موندم دو تا پاور که خودم یکیش رو خراب کردم اونیکیم بگم سالم بود خواستم داخلش نگاه کنم دروغ نگفتم. در پایان من باید خودم این دو تا رو خوب کنم حتی اگه پول ۳ تا پاور خرجشون کردم الان میتونید شما کمکم کنید حتی اسیلوسکوپ هم نیاز باشه براش میخرم

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
آقا سلام میکنم و خدا خیرت بده که خیلی روان و بهترین شکل ممکن این مثله رو برام که صد در صد سوال خیلی ها بود رو توضیح دادی. الان پاور من لامپش هی روشن خاموش میشه بدون بار .صدای رله هم میاد ولی فن پاور کار نمیکنه و ولتاژ خازن بزرگ ورودی حداکثر تا ۱۴۰ می‌ره و بازم میاد پایین و هی تکرار میشه . این پاور سالم بود فقط یکی از خازن های بزرگ ورودی رو برای تست روی یه پاور دیگه ازش قرض گرفتم ولی موقع نصب مثبت منفی بر عکس وصل کردم و زدم به برق فیوزش سوخت. الان من موندم دو تا پاور که خودم یکیش رو خراب کردم اونیکیم بگم سالم بود خواستم داخلش نگاه کنم دروغ نگفتم. در پایان من باید خودم این دو تا رو خوب کنم حتی اگه پول ۳ تا پاور خرجشون کردم الان میتونید شما کمکم کنید حتی اسیلوسکوپ هم نیاز باشه براش میخرم
دوست خوبم نیاز به تقبل هزینه آنچنانی و اوسکوپ و غیره نیست
در کل مسئله هزینه نیست
باید بدانید اگر در کاری دانش کافی ندارید نباید دستکاری بیمورد انجام دهید
اگر علاقه مند می باشید باید کمی مطالعه نمایید و توسط سوال و کمک از اساتید محترم و طبق نظر اونها جلو برید وگرنه خدای ناکرده خسارت بزرگی به خود و یا وسیله وارد میکنید

فعلا پاور به هیچ عنوان به برق مستقیم شهر متصل نکنید
با شرایطی که گفتی پاور اتصالی داره و درجا فیوز میپره
تصویر باکیفیت از پاور قرار بده با مشورت دوستان جلو برید

موفق باشید

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
ضمنا در همین حالت هم که میگی
. الان پاور من لامپش هی روشن خاموش میشه بدون بار .صدای رله هم میاد ولی فن پاور کار نمیکنه و ولتاژ خازن بزرگ ورودی حداکثر تا ۱۴۰ می‌ره و بازم میاد پایین و هی تکرار میشه
منظور از لامپش روشن خاموش میشه چیه ؟
آیا منظورت لامپ سری هست که نرتب در حال چشمک زدن میباشد ؟

اگر اینطور هست دیگه اصلا به برق نزن
حتی با لامپ سری!!!

لامپ سری فقط و فقط مختص به [hide] دو یا نهایت سه ثانبه جهت تست میباشد
نه اینکه یکسره در حالت روشن یا چشمک زدن باشه و شما هم تغذیه رو از برق نکشی و در این حالت شروع به عیب یابی نمایید [/hide]

لطفا دقت نمایید و فعلا دیگه پاور رو به برق متصل نکن

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,548
تهران -شانکهای
آقا سلام میکنم و خدا خیرت بده که خیلی روان و بهترین شکل ممکن این مثله رو برام که صد در صد سوال خیلی ها بود رو توضیح دادی. الان پاور من لامپش هی روشن خاموش میشه بدون بار .صدای رله هم میاد ولی فن پاور کار نمیکنه و ولتاژ خازن بزرگ ورودی حداکثر تا ۱۴۰ می‌ره و بازم میاد پایین و هی تکرار میشه . این پاور سالم بود فقط یکی از خازن های بزرگ ورودی رو برای تست روی یه پاور دیگه ازش قرض گرفتم ولی موقع نصب مثبت منفی بر عکس وصل کردم و زدم به برق فیوزش سوخت. الان من موندم دو تا پاور که خودم یکیش رو خراب کردم اونیکیم بگم سالم بود خواستم داخلش نگاه کنم دروغ نگفتم. در پایان من باید خودم این دو تا رو خوب کنم حتی اگه پول ۳ تا پاور خرجشون کردم الان میتونید شما کمکم کنید حتی اسیلوسکوپ هم نیاز باشه براش میخرم با خودم درگیر شدم بدجور دوست من

با احترام
طبق فرمایش دوستان ، عکس واضح از پاور آپلود کنید و جزییات رو کاملتر ارائه بدید تا راهنمایی بشید .
:11681:

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
اگر پاسخی داده میشه
حال پاسخ سوال شما...

روش درست بدین ترتیب میباشد که ابتدا hidden content may not be quoted
روشن ماندن پرنور لامپ ، خاموش شدن و مجدد پرنور روشن شدن لامپ دلیل hidden content may not be quoted
حال اگر بعد از تست اول که توضیح داده شد یعنی hidden content may not be quoted

موفق و پایدار باشید
سلام دوست عزیز حبیب جان گل ممنون از راهنمایی دقیقتون

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
سلام داداش اصلا برای همچین چیزی اسکوپ نیاز نیست
همون خازنی که میگی مثبت منفیشو برعکس زدی تعویض کن درست میشه برادر
اون الان نشتی پیدا کرده

بالا